Osvita.ua Вища освіта Реферати Журналістика УТР і "Культура" як національні культурологічні телеканали. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

УТР і "Культура" як національні культурологічні телеканали. Реферат

У рефераті подано відомості про такі національні культурологічні телеканали як УТР і "Культура"

Всесвітня служба "УТР"

Державну телерадіокомпанію "Всесвітня служба "УТР" створено згідно з Указом і дорученнями Президента України та рішеннями Ради Національної Безпеки і Оборони України. "Всесвітня служба "УТР" розпочала розміщувати в ефірі перші експериментальні передачі на супутниковому каналі "Експрес" 01.03. 2003 року (початковий обсяг - 4 години на добу). Здійснення технічної трансляції забезпечує Державне підприємство "Укркосмос" (Національне космічне агентство України). 22.10. 2003 року Національна Рада України з питань телебачення і радіомовлення прийняла рішення про видачу УТР ліцензії на супутникове мовлення.

Головною метою створення Національного каналу супутникового телерадіомовлення є забезпечення входження України у світовий інформаційний простір та вирішення завдань входження національної інформаційної інфраструктури до європейської інформаційної інфраструктури та глобальної інформаційної інфраструктури; розповсюдження як в Україні, так і за кордоном технічними і технологічними засобами об'єктивної інформації про процеси, що відбуваються в нашій державі…, створення конкурентоспроможної інформаційної продукції та розповсюдження, обмін і продаж її в Україні і за кордоном.

З 01.07. 2007 року обсяг мовлення доведено до 24 годин на добу з титруванням програм англійською мовою. У планах є спеціальні програми англійською, німецькою, французькою, іспанською, російською та арабською мовами. Цьому сприяє допомога ряду телеорганізацій в залученні кращих телепрограм провідних виробників телепродукції, зокрема, Національної телекомпанії України," Укртелефільму," "Культури", "Києва", 27 регіональних телерадіокомпаній та інших.

На сьогодні обсяг мовлення складає 72 години на добу - 24 годин на Євразію, 24 годин на Північну Америку, 24 годин Інтернет-мовлення [16, http://www. utr. ukrintell. com. ua/chan], станом на початок січня 2008 року сигнал УТР приймають 105 країн світу.

На УТР – виключно українська музична культура у широкому жанровому діапазоні:

  • музика українських композиторів,
  • світова класична музика у вітчизняному виконанні,
  • "академічна", народна, національна церковна музика,
  • мистецтво українських джазменів,
  • українська поп-музика ("Музичний вернісаж") і традиційна пісенна естрада ("Мелодія двох сердець"),
  • трансляція фестивалів дитячої піснетворчості,
  • документальні фільми про українських композиторів, співаків, музикантів-виконавців.

При цьому, крім телепередач власного виробництва, практикується й ретрансляція музичних передач інших українських телеканалів.

"Культура"

Аналогічний широкий діапазон музичних передач наявний і на телеканалі "Культура" (організація-оператор – ДТРК "Культура", засновник і власник - Державний комітет телебачення і радіомовлення України). Крім того, на цьому каналі здійснюється єдина на все українське телебачення інформаційно-пізнавальна передача про вітчизняних джазових музикантів "Полтарєв-джаз" (у формі "ріелиті"-інтерв’ю з головними героями передач з музичними інструментами в руках; автор і ведучий – відомий знавець джазового мистецтва П. В. Полтарєв).

До того ж, 2007 рік став для цього телеканалу переломним: він розпочав цілодобове мовлення на самостійному каналі (доти – здійснював лише епізодичне мовлення, та й то по кілька годин на добу, на каналі УТ-1).

Водночас, "ахіллесовою п’ятою" цього каналу є незадовільне інформаційне забезпечення його роботи. Так, ДТРК "Культура" досі не має власного Інтернет-ресурсу, а програма передач на каналі "Культура" іншими ЗМІ – як друкованими, так і в мережі Інтернет – подається лише вибірково (як правило, лише на вечірній час).

Джерела

  1. Культурна політика в Україні. Аналітичний огляд / Підготовлений в рамках участі України в програмі оглядів національних культурних політик Ради Європи / Ред. -упорядник, кер. Автор. колективу О. Гриценко. – С. 87-92 (Розділ 5.4. Телебачення).
  2. Офіційний сайт Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення. - www. nrada. gov. ua.
  3. Державний реєстр телерадіоорганізацій України (станом на 1 січня 2008 року) / Офіційний сайт Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення. - http://www. nrada. gov. ua/cgi-bin/go?page=932011-12-02


02.11.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!