Osvita.ua Вища освіта Реферати Міжнародні відносини Міжнародні валютно-фінансові інститути. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Міжнародні валютно-фінансові інститути. Реферат

Міжнародний валютний фонд (МВФ). Група Світового банку. Міжнародний банк реконструкції та розвитку. Міжнародна фінансова корпорація. Міжнародна асоціація розвитку. Багатостороннє агентство гарантії інвестицій. Міжнародний центр врегулювання інвестиційних суперечок

Міжнародний валютний фонд (МВФ) — це міжнародна валютно-кредитна організація, що має статус спеціалізованої представницької установи ООН. МВФ був створений на Бреттон-Вудській конференції (1944 р.) і розпочав свою діяльність з березня 1947 р. Місце розташування — Вашингтон.

Для досягнення головної мети — забезпечення стабільності міжнародної економіки — МВФ виконує сьогодні чотири основні функції: регулювання, нагляд, фінансування та технічне сприяння. Ресурси МВФ складаються із внесків країн-членів, для кожної з яких встановлюється вступна квота, залежно від розміру: валового внутрішнього продукту за певний час; середньомісячного показника резервів; середньорічних поточних платежів країни; середньорічних грошових надходжень. До МВФ входять 182 країни.

Група Світового банку. Група Світового банку об'єднує п'ять окремих установ: Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР); Міжнародну фінансову корпорацію (МФК); Міжнародну асоціацію розвитку (МАР); Багатостороннє агентство гарантії інвестицій (БАГІ); Міжнародний центр врегулювання інвестиційних суперечок (МЦВІС). (Україна стала членом МБРР з вересня 1992 р., МФК — з жовтня 1993 р., а з 1995 р. — членом БАГІ.)

Міжнародний банк реконструкції та розвитку. МБРР створено у 1944 р. на Бреттон-Вудській конференції. Позики МБРР надаються країнам, які продемонстрували певне економічне зростання та соціальний прогрес, переважно на термін 15—20 років і мають п'ятирічний пільговий період.

Кожна позика надається безпосередньо урядові чи під його гарантії. Відсоткова ставка позик змінюється кожні 6 міс. і орієнтується на рівень відсоткових ставок міжнародних ринків позичкового капіталу. Ці відсоткові ставки залежать від наявних у Банку коштів, які надходять від продажу облігацій МБРР на світових ринках капіталу, від нерозподіленого прибутку, погашення раніше наданих позик і додаткових пожертв економічно розвинених країн.

Міжнародна фінансова корпорація. МФК була заснована у 1956 р. для сприяння розвитку приватного підприємництва у країнах, що розвиваються. За станом на січень 2002 р. МФК об'єднує 170 країн-членів. Акціонерний капітал МФК формується шляхом передплати країн-членів на акції і становить 2,45 млрд дол. США. Передплата здійснюється пропорційно до участі у капіталі МБРР. Основними видами діяльності МФК є:

  • фінансування проектів приватного сектора економіки країн, що розвиваються, шляхом надання позик або прямих інвестицій;
  • сприяння приватним компаніям країн, що розвиваються, в мобілізації фінансових коштів на міжнародних фінансових ринках;
  • надання технічної допомоги, дорадчих та консультаційних послуг урядам і підприємствам країн-членів. Традиційною і найбільш значною операцією МФК є фінансування проектів.

Міжнародна асоціація розвитку. МАР була заснована у 1960 р. з метою доповнити діяльність МБРР в напрямі довгострокового фінансування розвитку найменш розвинених країн. Цілі діяльності: подолання бідності, стабілізація та економічне зростання, захист навколишнього середовища. Як і МБРР, МАР надає фінансову допомогу країнам, що розвиваються, у вигляді кредитування конкретних проектів. Власний капітал МАР формується країнами-членами, яких у 2002 р. було 162.

Багатостороннє агентство гарантії інвестицій. БАГІ було створене у 1988 р. 42 країнами — членами Світового банку і почало свою діяльність у 1990 р. Виконує дві функції: надає іноземним інвесторам страхові гарантії проти некомерційних ризиків у країнах, які одержали інвестиції, та надає дорадчі, інформаційні послуги країнам-членам щодо залучення прямих іноземних інвестицій. БАГІ передбачає захист інвесторів від збитків за 4 напрямками: переказ валюти; експропріація; війна та громадянська непокора; розрив контракту.

Міжнародний центр врегулювання інвестиційних суперечок. Створення МЦВІСу в 1966 р., зокрема, мало на меті звільнення президента й працівників Світового банку від обов'язку бути причетними до таких суперечок. МЦВІС — незалежна міжнародна організація, однак вона має тісні зв'язки зі Світовим банком.

Всі члени МЦВІСу є також членами Світового банку. Згідно з Конвенцією МЦВІС надає допомогу в примиренні й арбітражі суперечок між країнами-членами й інвесторами, що кваліфіковані як особи інших країн-учасниць.


10.05.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!