Osvita.ua Вища освіта Реферати Міжнародні відносини Міжнародні позики та кредитування. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Міжнародні позики та кредитування. Реферат

Міжнародне запозичення і кредитування передбачають видачу й одержання засобів у борг на термін, що передбачає виплату відсотка за їхнє використання. Основні інструменти міжнародного запозичення і кредитування — торговельні кредити, позики, валюта, депозити, інші активи і пасиви

Міжнародний рух позичкового капіталу, зв'язаний з міждержавними кредитами і банківськими депозитами, звичайно відноситься в платіжному балансі до поняття інших інвестицій. Це залишкова категорія інвестицій, що включає всі інші міждержавні пересування капіталу, не віднесені до прямих, портфельним інвестиціям або резервним активам.

Міжнародне запозичення і кредитування— видача й одержання засобів у борг на термін, що передбачає виплату відсотка за їхнє використання.

У міжнародних масштабах як позичковий капітал в основному використовується офіційний капітал з державних джерел. Основні інструменти міжнародного запозичення і кредитування, що знаходять відображення в платіжному балансі, що випливають:

  • Торговельні кредити — вимоги і пасиви, що виникають у результаті прямого надання кредиту постачальниками і покупцями за угодами з товарами і послугами, і авансові платежі за роботу, що здійснюється в зв'язку з такими угодами. Торговельні кредити можуть надаватися як урядами, так і приватними підприємствами й іншими неурядовими організаціями.
  • Позики (loans) — фінансові активи, що виникають унаслідок прямого позичання засобів кредитором позичальникові, у результаті якого кредитор або не одержує ніякого письмового гарантійного зобов'язання від позичальника, або одержує борговий цінний папір.
  • Валюта— банкноти і монети, що знаходяться в обігу і вик. для здійснення платежів.
  • Депозити — деноміновані в місцевій або іноземній валюті депозити, що безперешкодно перетворюються в готівку і можуть бути використані для здійснення платежів.
  • Інші активи і пасиви — залишкова категорія, до якої відносяться всі інші види руху капіталу, наприклад внески країн у міжнародні організації.

Міжчасова торгівля

Звичайно теорія міжнародної економіки вважає міжнародне запозичення і кредитування особливим видом міжнародної торгівлі на тім підставі, що велика частина міжнародних кредитів призначена для обслуговування торговельного обороту.

 

Міжчасова торгівля— підвищене поточне споживання в майбутньому (позика) або занижене поточне споживання на користь спож. в майбутньому (кредитування) Перед будь-якою країною постає вибір: чи споживати все зроблене сьогодні або частину відкласти на майбутнє?

Якщо країна запозичає засоби за кордоном сьогодні, споживаючи тим самим більше, ніж робить, то через якийсь час їй прийдеться виплачувати позику з відсотками, віднімаючи засоби від майбутнього споживання. Тим самим майбутнє споживання як би продається, а замість купується поточне споживання.

Щоб представити міжчасову торгівлю графічно, на горизонтальній осі треба відкласти майбутнє потребление, а на вертикальній — поточне споживання і побудувати криву виробничих можливостей. У випадку міжчасової торгівлі крива виробничих можливостей буде показувати вибір між споживанням визначеної кількості товару сьогодні або в майбутньому.

Так, якщо виробництво країни складає А, то сьогодні вона може спожити ОР якогось товару, а в майбутньому — OF. Якщо країна скоротить поточне споживання до AG, то, давши зекономлені ресурси в кредит і одержавши їх назад з відсотком, вона зможе розширити майбутнє споживання на GH.

Відрізок OW показує повну вартість поточного виробництва і споживання даного товару країною. Якщо ж припустити, що сьогодні країна взагалі не споживає даний товар, а дає засоби, що вивільняються, OW у борг із метою розширення майбутнього споживання, то при процентній ставці r, їхня вартість у майбутньому складе OW (l+r) =OZ. Країна одержить від позичальника на OW* r більше засобів, чим вона надала в борг, за рахунок яких зможе розширити своє споживання в майбутньому. Коефіцієнт 1+r показує вартість споживання в майбутньому, виражену через вартість поточного споживання.

Зрозуміло, у різних країнах обриси кривої виробничих можливостей у міжчасовій торгівлі істотно відрізняються. Одні країни вже сьогодні воліють споживати більше, ніж роблять, і тому займають засоби на світовому ринку. Інші країни - обмежують своє споживання сьогодні на користь збільшення його обсягу в майбутньому і надають кредити. Це виявляється підставою для розвитку між ними міжчасовій торгівлі, що на практиці означає надання й одержання міжнародних позик і кредитів.

 

Представимо, що існує країна I, що споживає більше, ніж робить, і країна II, що робить більше, ніж споживає. Відклавши по горизонтальній осі поточне споживання, а по вертикальній — коефіцієнт 1+r, можна побудувати криву поточного попиту країни I, що збільшується в міру скорочення процентної ставки, і поточної пропозиції країни II, що збільшується в міру росту процентної ставки. В умовах відсутності руху капіталу між країнами процентна ставка в країні I складає OF, тоді як у країні II — тільки OG. Це означає, що країна I має відносну перевагу перед країною ІІ з точки зору майбутнього споживання.

Після того як виникне можливість міждержавного переміщення капіталу, країна I негайно візьме кредит у країни II, оскільки країні I треба фінансувати своє непомірно велике поточне споживання. А країна ІІ буде рада дати такий кредит, оскільки процентна ставка в країні I вище. Інвестори країни II почнуть давати кредити країні I, заміняючи тим самим своє поточне споживання на майбутнє.

У результаті переливу капіталу процентні ставки в двох країнах вирівняються на рівні ОВ і поточний попит зрівняється з поточною пропозицією в т. Е. Вона показує, що країна I узяла кредит у розмірі ОС, що у майбутньому, з огляду на відсоток, їй прийдеться виплатити в сумі ОС (1+r). Заштрихований сегмент ОВЕС показує суму, що при поточній процентній ставці ОВ країні I прийдеться виплатити в майбутньому в обмін на підвищене споживання в сьогоденні.

Отже, міжнародне запозичення і кредитування передбачають видачу й одержання засобів у борг на термін, що передбачає виплату відсотка за їхнє використання. Основні інструменти міжнародного запозичення і кредитування — торговельні кредити, позики, валюта, депозити, інші активи і пасиви.


10.05.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!