Osvita.ua Вища освіта Реферати Географія Національні Свята Японії. Японська кулінарія - здорове харчування. Токіо. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Національні Свята Японії. Японська кулінарія - здорове харчування. Токіо. Реферат

У рефераті подано відомості про національні свята Японії, особливості японської кухні, в основі якої лежить здорове харчування

Національні Свята Японії

 • 15 січня День повноліття.
 • 11 лютого День заснування держави.
 • 21 березня День весняного рівнодення.
 • 29 квітня День зелені.
 • 3 травня День Конституції.
 • 4 травня День відпочинку.
 • 5 травня День дітей.
 • 20 липня День моря.
 • 15 вересня День вшанування людей літнього віку.
 • 21 вересня День осіннього рівнодення.
 • 10 жовтня День спорту.
 • 3 листопада День культури.
 • 23 листопада День праці.
 • 23 грудня День народження нинішнього імператора Акіхіто.

Японська кулінарія - здорове харчування

В останні десятиріччя японці виявляють цікавість до європейських продуктів. Вони все більше їдять хліба, спагеті, м'яса, ковбаси, сосисок, шинки, таких овочів як салат, кольорова капуста, спаржа, петрушка, перець, а також бісквітів, шоколаду, морозива. Вони стали пити каву, какао, фруктові соки, пиво, скроні, вина, коньяки. Проте традиційним блюдам національної кухні, основою якої є рис, овочі, риба й інші морепродукти, як і раніше віддається перевага.

І сьогодні, незважаючи на значні зміни, японська їжа відрізняється від західної як за рівнем калорійності, споживання білків і жирів, так і по своїй структурі. Вона продовжує зберігати специфіку: помітна питома вага крохмалистих речовин, перевага рослинних білків над тваринними, споживання істотної частки тваринного білку за рахунок рибних продуктів, велика частка рису і, звичайно, у цілому низька калорійність у порівнянні з іншими розвинутими країнами.

В даний час, коли культура здорового способу життя завойовує розуми людей, японська кухня здобуває все більше послідовників у різних країнах, оскільки асоціюється з поняттям правильного харчування. Дійсно, з'єднання традиційної їжі (рис, морепродукти, овочі, соя) із продуктами тваринного походження і фруктами сприятливо позначається на здоров'я.

В усіх цивілізованих країнах рекомендується менше вживати в їжу тваринних жирів, продуктів, що містять холестерин, цукор і сіль, а більше утримуючу клітковину. І саме японська кухня відповідає таким рекомендаціям. І немає нічого дивного в тім, що повсякденна японська їжа користується все зростаючою популярністю за рубежем, де починають їсти сусі, місо, тофу і соба.

Підігріваючи інтерес до японської кухні, не тільки японські кулінари, але і їхні послідовники в різних країнах відкривають численні школи, видають багато книг і брошур з рецептами. Як гриби ростуть ресторани японської кухні. Вони вже завоювали, наприклад, західне узбережжя США, де традиційно проживали японські переселенці, Париж, Лондон, а тепер вже з'явилися й у Москві та Києві.

На перший погляд японські блюда можуть показатися екзотичними і потребуючими особливих продуктів. Однак пропонованими рецептами цілком можна скористатися й у наших умовах.

По-перше, тому що в нас з'явилися багато кому раніше не відомі овочі і фрукти, м'ясо птаха і риба, морепродукти, різноманітні спеції, а також продукти із сої; тофу, що готується по японській рецептурі, можна, наприклад, купити навіть у звичайному супермаркеті.

По-друге, тому що ряд продуктів цілком взаємозамінний. Наприклад, саке можна замінити горілкою, мірін - десертним вином, сіітаке - вешанкою, білими грибами, підберезниками, красноголовцями або опеньками; лук-батун і порей - зеленим, їстівну хризантему - шпинатом, рисовий оцет - яблучним.

Крім того такий екзотичний компонент деяких японських блюд як кампе (нарізаний смужками сушений гарбуз) цілком можна заготовити взапас восени дома. Сісо, як і інші рідкі ароматичні рослини, поступово попадає в поле зору городників і вирощується на присадибних ділянках. І взагалі господаркам не забороняється виявляти власну фантазію.

Токіо

Токіо - столична префектура. Розташована на рівнині Канто Тихоокеанського узбережжя острова Хонсю.

В адміністративному відношенні столична префектура Токіо складається з 23 спеціальних районів, 26 окремих міст, 7 селищ і 8 сіл. Адміністративно до неї відносяться острови Ідзу і Огасавара. Площа префектури - 2156,8 кв. км, населення - 11 772 тис. чол. (1995). У тому числі площа самого міста - 615,8 кв. км, населення - 7966 тис. чол.

Місто Токіо засновано в 1457 р. як феодальний замок в рибальському селі Едо; до 1868 р. був резиденцією сьогунів. Після реставрації Мейдзі - місцеперебування імператора і уряду. Тоді ж отримав свою нинішню назву Токіо - Східна столиця.

До 60-х р. р. Токіо був осереддям великого числа підприємств оброблювальної промисловості, в даний час багато крупних підприємств винесено за міську межу, в місті ж розвиваються переважно наукоємні і високотехнологічні виробництва. В місті налічується близько 50 тис. підприємств, 66,5% з них мають до 10 чол. працівників. У сфері обслуговування зайнято 55% працюючих жителів міста.

Останніми роками Токіо увійшов до числа найбільших фінансових центрів світу. За об'ємом фінансових операцій Токійська фондова біржа порівнянна із знаменитими фондовими біржами Нью-Йорка і Лондона.

Токіо - основний транспортний вузол країни з двома міжнародними аеропортами; до нього сходяться лінії швидкісних залізниць і швидкісні автостради, для яких через квартали з щільною забудовою прокладені шляхопроводи з складними багатоярусними розв'язками. Місто пронизано розгалуженою сіттю ліній метрополітену і наземних електропоїздів - головного виду масового суспільного транспорту. Щодня послугами транспортної системи міста користується близько 25 млн. чол.

Токіо - науковий і культурний центр з найстарішими приватними і державними університетами країни - Токійським, Васеда, Кейо, Хосей, Хітоцубасі і ін. В місті більше 400 картинних галерей, а також декілька десятків державних, муніципальних і інших музеїв. Один з найбільших - Токійський національний музей (1871), що є і важливим науковим центром. В ньому зберігається 85 тис. творів живопису, скульптури, прикладного мистецтва. Виділяються також Токійський національний науковий музей (природничонаукові колекції - близько 500 тис. експонатів), Національний музей сучасного мистецтва (1952), Музей японського народного мистецтва (1936), деякі приватні галереї.

Токіо - місто, де дивним чином поєднуються старизна і сучасність, фешенебельні райони і тихі вузенькі вулиці. Протягом ХХ в. Токіо двічі руйнувався майже до основи - в 1923 р. в результаті землетрусу і в 1945 р. внаслідок американських бомбардувань. Могутній імпульс містобудівні роботи в Токіо отримали в період підготовки до літніх Олімпійських ігор 1964 р., а в останні десятиріччя вигляд Токіо корінним чином змінили "кущі" висотних адміністративних будівель, що піднялися в різних його районах (наприклад, Сіндзюку, Сібуя, Ікебукуро).

В діловому кварталі Маруноуті розташовані головні контори найбільших корпорацій і банків. Поряд з Маруноуті знаходиться Гіндза - "вітрина" Токіо і всієї Японії, традиційний торговий і культурний центр з безліччю кафе, ресторанів, кінотеатрів і інших місць проведення дозвілля.

Великий інтерес для гостей Токіо представляє район імператорського палацу з обрамляючими його ровами, палац Акасака (1909) - цікавий зразок наслідування архітектури Заходу, такій популярній в Японії в період Мейдзі, квартал Асакуса, старовинні храми - Гококудзі і богині Каннон, Телевізійна вежа Токіо (1958) і Музей воскових фігур, який знаходиться в ній.

В березні 1991 року здана в експлуатацію найвища будівля Токіо - 354-метровий комплекс столичної адміністрації (архітектор Танге Кендзо) і т. д.

Улюбленим місцем відпочинку токійців є парки і сквери (більше 3,6 тис.), проте їх площа складає всього близько 5 тис. га (6 кв. м на одного жителя). Найбільш відомі парк в районі імператорського палацу, а також паркі Хібія, Мейдзі, Уено.

В місті налічується 1750 синтоїстських і 2953 буддійські храми.


30.11.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!