Osvita.ua Вища освіта Реферати Географія Загадка Бермудського трикутника. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Загадка Бермудського трикутника. Реферат

Загальні відомості про "Бермудський трикутник". Ймовірне пояснення феномену "Бермудського трикутника"

Загальні відомості про "Бермудський трикутник"

У західній частині Атлантичного океану, біля південно-східних берегів США, існує район, що по формі нагадує трикутник. Це – одне з найбільш загадкових місць на Землі, яке ми зазвичай називаємо Бермудським трикутником.

Тут з 1945 року зникло без сліду більш ніж 100 літаків та човнів (в тому числі, і підводних) і більше 1000 чоловік.

У 1909 році в Бермудському трикутнику зник капітан Джошуа Слокам, найвідоміший моряк того часу. Він першим у світі здійснив навколосвітню подорож під вітрилами. 14 листопада 1909 він відплив від острова Мартас – Він`ярд і обрав курс на Південну Америку. З того часу від нього не було жодного повідомлення.

Гіпотез, що пояснюють нескінченні зникнення, було запропоновано безліч. Серед них: раптова хвиля цунамі через землетрус; напади морського чудовиська; викривлення простору у часі; НЛО; люди з майбутнього та інше.

Звичайно, щороку над трикутником пролітають багато літаків, його перетинає велика кількість човнів, і вони залишаються цілими. Але немає у світі більше такого місця, де б за незвичайних обставин виникла така кількість раптових зникнень.

Вже багато років учені намагаються розгадати таємницю Бермудського трикутника - загадкового і легендарного місця, в якому зникла величезна кількість людей і техніки. Вперше словосполучення Бермудський трикутник з'явилося після зникнення шести літаків 5 грудня 1945 року. Інтерес представляє і той факт, що, починаючи з 45-го року, в цьому місці зафіксовано зникнення понад ста різних кораблів і повітряних транспортних засобів, без вісті зникли близько тисячі чоловік.

Останній випадок такого зникнення мав місце в жовтні 2003 року, коли батько і син зникли з крейсера.

Утім, льотчики і моряки, які не містифікують ситуацію, пропонують цілком раціональне пояснення Бермудському трикутнику. За їхніми словами, океан і повітряний простір поблизу Флориди буквально заповнений особистим транспортом, керованим простими любителями, і тому часті нещасні випадки. А до винаходу радіо і супутникової навігації, мандрівники збивалися з шляху, керуючись невірними свідченнями компаса.

Додатковим чинником ризику стає ураганний вітер атлантично-карибської зони і швидка течія Гольфстрім. У той же час, письменник і експерт по "трикутнику" Джіан К'юзар стверджує, що причиною виходу з ладу апаратури кораблів і літаків можуть бути електромагнітні хвилі.

29 грудня 1972 року рейс 401 на Істон ("Локхід" Л – 102), на борту якого знаходилося більш ніж 100 чоловік, раптово зник. Відомо лише, що впродовж останніх 7 – 8 секунд польоту літак зменшував висоту з неймовірною швидкістю. Жоден з диспетчерів Майамі не зміг прослідкувати його шлях. Все що залишилось – це зафіксоване під час повороту радару відображення літака. Швидкість, з якою літак зменшував висоту, не можливо пояснити ні поломкою автоматичної системи управління, ні недосвідченістю пілотів. Для цього, безумовно, повинна бути причина, пов`язана з атмосферою. Можливо – будь-яка аномалія магнітного поля.

Серед льотчиків і моряків немало таких, які вважають, що "в районі з таким інтенсивним рухом цілком природно можна уявити собі літак чи судно, що загубилися внаслідок збігу обставин".

Вони стверджують, що самого трикутника не існує, що ця назва - помилка чи вигадка для занадто захоплених фантастів. Їх думку підтримують авіакомпанії, що обслуговують цей район. З приводу існування самого Бермудського трикутника і його кордонів суперечки не затихають. Який його справжній розмір, як народилися серед екіпажів легенди про зникнення? Може, через популярність цих легенд будь-яку аварію, що важко пояснити, розглядають як зникнення? Чи не в цьому причина?

Радіо і телебачення закидало питаннями свідків, які літали в цьому районі, доводячи їх до нервозності та психозу.

Людей, які направляються в сторону трикутника, часто питають: "Через Бермудський трикутник полетимо?" І частіш за все відповідь негативна. Іноді, коли літак запізнюється, пасажирам у виправдовування приводять такий аргумент: "Нам же приходилось облітати Бермудський трикутник".

Не дивлячись ні на що, дивні аварії та зникнення в трикутнику продовжуються.

Ймовірне пояснення феномену "Бермудського трикутника"

Ще в 1959 році Полінгом була запропонована так звана клатратна модель структури води. Клатрати - це об'єднання молекул води в багатокутники, що нагадують формою футбольний м'яч, внутрішню порожнину яких можна порівняти за величиною як з молекулами води, так і з молекулами деяких газоподібних речовин, зокрема – метану, повідомляє NEWS. rin. ru.

Окрім цих молекул води, що об'єдналися в багатокутники, там є одинарні молекули, які можуть або входити у внутрішню порожнину клатратів, або знаходитися в проміжках між ними. Від того, яка кількість одинарних молекул знаходитиметься в тому або іншому стані, залежать властивості води - її в'язкість, питома вага і здатність розчиняти інші речовини, а також взаємодіяти з молекулами, що входять до складу живих організмів. Завдяки цьому, наприклад, тала вода володіє корисними для живих організмів властивостями.

Нещодавно російські вчені Висоцький і Корнілова зробили розрахунок енергетичних характеристик, необхідних для переходу вільних молекул води з незв'язаного стану в порожнину клатрата і назад. За допомогою цих розрахунків вони показали, що структурою води - кількістю вільних молекул води в порожнинах клатратів і поза ними - можна керувати за допомогою тиску, температури, магнітного поля, причому, "заряджена" таким чином вода зберігає свою структуру протягом тривалого часу і може використовуватися в медичних цілях як самостійно (пригадаємо "живу воду" з народних казок), так і як "упаковка" для молекул лікарських речовин.

Такою "упаковкою", здатною донести ліки до внутрішніх органів хворого, не розтративши їх на шляху, служать клатрати, в порожнинах яких можуть бути розміщені лікарські молекули за певних режимів їх приготування.

У природних умовах порожнини в клатратах води можуть займати молекули природних газів, утворюючи кристалогідрати. Найбільш поширеним кристалогідратом, що зустрічається у вічній мерзлоті та на дні морів і океанів, є кристалогідрат газу метану. Він є масою, схожою на мокрий сніг. Такі кристалогідрати, в принципі, можуть використовуватися як паливо, альтернативне нафті й газу, але, разом з тим, представляють велику небезпеку для життя на Землі.

Ще в 1988 році британський геолог Бен Кленнел висунув версію про те, що причиною безслідного зникнення морських судів і літаків в Бермудському трикутнику є ці самі кристалогідрати метану. Під впливом тепла, що йде з земних надр, та інших чинників метан виділяється з кристалогідратів і утворює величезні міхури під донними осіданнями. Ці міхури можуть під дією незначних зусиль - навіть, наприклад, потривожені китом, - вириватися на поверхню морів. Такі міхури просто перевертають кораблі, а потім вони затягуються у водяну воронку, що утворилася. Ну, а газ, що вирвався на поверхню, може вибухати при зіткненні з повітрям, від чого гинуть і літаки.

Австралійські вчені Джосеф Монаган і Девід Мей провели досліди на моделях кораблів в басейні, а також серію експериментів з комп'ютерним моделюванням і показали, що вірогідність дії такого механізму навіть вище, ніж припускав Бен Кленнел.

Подібне виділення метану з кристалогідратів, а потім його спалах не виключає подібних катастроф і в майбутньому. Особливу небезпеку в цьому відношенні представляє потепління клімату, яке може стимулюватися техногенними викидами вуглекислого газу в атмосферу. Порушення природної рівноваги в результаті технологічної діяльності людей здатне розбудити і привести в дію механізм виділення метану з кристалогідратів океанів зі всіма наслідками.

Першою, поки що боязкою спробою людства протистояти такому ходу подій є Кіотська угода про обмеження викидів вуглекислого газу в атмосферу. Недавно наша країна підписала Кіотський протокол, зробивши таким чином свій вибір на користь збереження життя на нашій планеті. Хочеться вірити, що Кіотські угоди не залишаться останньою спробою людства в цьому напрямі.

Література

  1. Матеріали з журналів "Фантастика", "Неймовірне", "Наука і світ".


30.11.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!