Osvita.ua Вища освіта Реферати Географія Озеро Балатон на Угорщині. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Озеро Балатон на Угорщині. Реферат

У західній частині Угорщини, біля підніжжя невисоких гір, розкинулося озеро Балатон - найбільше озеро не тільки в Угорщині, а й в усій Центральній Європі

Озеро Балатон з його мальовничою місцевістю, цілющими джерелами, будинками відпочинку й санаторіями - чудове місце відпочинку й туризму.

Проте Балатон має значення не тільки як район курортів. Кліматичні і ґрунтові умови тут дуже сприятливі для розведення винограду, озеро багате на рибу, а надра довкола нього - на корисні копалини.

Озеро Балатон розташоване на південний захід від Будапешта, за 80 км від нього. Воно видовженої форми: при довжині 75 км, найбільша його ширина - 12 км. Площа озера - близько 600 кв. км.

За походженням Балатон належить до так званих тектонічних озер. Його улоговина утворилася внаслідок опускання земної кори вздовж ліній розломів. Геологічно озеро зовсім молоде - воно утворилося наприкінці неогену.

Тектонічні озера зазвичай мають велику глибину, але трапляються і зовсім неглибокі озера цього типу, до них належить Балатон. Найбільша глибина (11 м) озера у найвужчому місці, де ширина його тільки 1,5 км.

Балатон лежить на висоті 106 м над рівнем океану. Південний берег плоский, він поступово підіймається від води. Так само поступово збільшується тут і глибина озера: на відстані 200-300 м від берега вона досягає всього 1,5 м. Дно тут здебільшого піщане і дуже рівне.

У Балатон впадає кілька невеликих річок. Найбільша з них - Зала. Озеро має природний стік і сполучене з Дунаєм річкою Шіо, яка витікає з нього на північному сході. Річище її давно вже перетворене на канал із шлюзами і пристосоване для судноплавства.

Вода в Балатоні зеленаво-блакитного кольору. За цю блакитну, з солоним присмаком воду, за високі прибої і хвилі угорці називають Балатон Угорським морем.

У Балатоні водиться багато риби - лящ, сом, щук, судак. Прибережне населення здавна займається рибальством.

Порівняно невелика маса води в Балатоні швидко сприймає зміни температури навколишнього повітря. В літні місяці вона нагрівається до 20°, а іноді й до 27°, узимку ж охолоджується з поверхні нижче 0°. Але льодовий покрив озера ніколи не буває суцільний. Біля північного берега, в місцях виходу теплих джерел, завжди лишаються плями вільної води. У деякі особливо теплі зими лід кілька разів тане і знову замерзає, утворюючи лише тоненьку кірку.

Як уже відзначалося, утворення улоговини озера Балатон пов'язане з розломами і провалами в земній корі, які сталися порівняно недавно. Уздовж тріщин і розломів відбувалася вулканічна діяльність; наслідком її тут є виходи на поверхню мінеральних джерел.

Діючих вулканів поблизу озера Балатон немає, але вздовж північного берега височить ряд згаслих і вже дуже зруйнованих вулканічних конусів.

Численні мінеральні, іноді гарячі, джерела на північному березі Балатону мають цілющі властивості, а тому місцевість довкола озера перетворено на великий курортний район. Цьому сприяв і клімат узбережної смуги, сухий і м'який.

Балатонське нагір'я захищає узбережжя озера від вологих західних вітрів, сам Балатон дещо пом'якшує літню спеку: максимальна температура повітря влітку на березі озера дуже рідко досягає 30°. Характерна особливість клімату цього району - тепла і ясна, сонячна осінь. Зима м'яка, без великих морозів, середня температура найхолоднішого місяця лише трохи нижче нуля.

Завдяки м'якому клімату, великій кількості сонячних днів і родючим ґрунтам, які утворилися на вулканічних відкладах, на схилах Балатонського нагір'я, звернених у бік озера, здавна чудово достигає виноград.

Довкола Балатону можна об'їхати за один день. І цей день буде сповнений яскравих вражень.

Південний низький берег Балатону відомий своїми шовковистими білими пісками і становить ніби один величезний курорт, що простягнувся на десятки кілометрів.

Купальний сезон на Угорському морі триває з ранньої весни до пізньої осені. Особливо ж багатолюдно тут у літні місяці. Узимку озеро замерзає.

Озеро - улюблене місце водоплавних птахів. А в навколишніх лісах трапляються олені, козулі й дикі свині, на берегах річок водяться видри. Ось чому місцевість довкола Балатону приваблює не тільки курортників, туристів і рибалок, а й мисливців.

Високий північний берег озера, на протязі 80 км густо розквітчаний курортами, які порівнюють з італійською Рив'єрою або східною Адріатикою.


25.11.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!