Osvita.ua Вища освіта Реферати Географія Економіко-географічна характеристика Австралійського Союзу. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Економіко-географічна характеристика Австралійського Союзу. Реферат

У рефераті подано відомості про Австралійський Союз. Зокрема, розглянуто економіка-географічну характеристику

Площа - 7,7 млн. км2.

Населення - 18 млн. чоловік.

Столиця - Канберра.

Австралія - єдина країна, яка одна займає цілий континент. Вона поділяється на 6 штатів, які мають самоврядування, і одну територію.

Віддаленість від Європи перестала бути вирішальним чинником її географічного положення. Технічний прогрес па транспорті і засобах зв'язку зблизив її з іншими континентами. Позитивного значення набуває відносна близькість Австралії до країн Південно-Східної і Східної Азії та Океанії.

Природно-ресурсний потенціал. Австралія розташована в субекваторіальному, тропічному, субтропічному і помірному поясах. Більша її частина - це пустелі і напівпустелі. Проте територія з достатньою кількістю опадав становить 1/3 площі. "Зелена Австралія" - це 2,5 млн. км. У посушливих районах значними є запаси підземних вод. За площею природних пасовищ Австралія не має конкурентів на Землі.

Країна посідає одне з перших місць у світі за розмірами мінеральних ресурсів, насамперед руд металів і вугілля. Сенсаційні відкриття нових родовищ трапляються й нині. Природні ресурси Австралії справляють особливо велике враження, коли їх розглянути в розрахунку на душу населення.

Населення. Австралія є переселенською колонією Великобританії. Англійська мова переважає в країні. Сучасна культура сформувалась під значним впливом США. Після Другої світової війни зросла роль іммігрантів не англійців. До цих нових іммігрантів належать і українці, їх більш як 30 тисяч. Тривалий час у країні проводилась політика "білої" Австралії. Останнім часом дають дозвіл на в'їзд до Австралії і вихідцям з Азії. Австралійців-аборигенів нараховується близько 160 тис. чоловік. Живуть вони на малопридатних землях у внутрішніх районах країни.

Австралія - найменш заселений континент у світі, пересічна густота населення становить тільки 2,3 чол. на 1 км2, Понад 4/5 населення зосереджено на найсприятливішому для життя південно-східному узбережжі і ще 1/10 - на узбережжі південного заходу.

Австралійці традиційно є жителями міст. Австралійські міста мають привабливий і охайний вигляд. У центрах - забудова висотна, передмістя -одноповерхові. Головним засобом пересування жителів є власна автомашина.

Столиці штатів конкурують між собою у розвитку модерної архітектури і культури.

Найбільші міста - Сідней і Мельбурн. Це головні економічні центри, їх давнє суперництво триває й донині. Канберра - спеціально побудоване столичне місто.

Господарство. В історичному й економічному розвитку Австралії багато спільних рис з Канадою. Австралія - індустріальне) розвинута країна. Рівень життя населення, якщо не брати до уваги аборигенів, є високим.

Провідне місце в матеріальному виробництві належить обробній промисловості. Вона включає чорну металургію, машинобудування, хімічну, харчову та інші галузі.

Особливий розвиток дістало автомобілебудування. Головна промислова зона склалась на південно-східному узбережжі, Центрами й є Сідней і Мельбурн з їх найближчим оточенням. Більш чи менш розвинуті в промисловому відношенні й інші столиці штатів.

Обробна промисловість повністю не задовольняє потреби країни. Імпортують промислове обладнання, наукоємні вироби і споживчі товари.

Енергетика Австралії базується на вугіллі. На Тасманії, в Австралійських Альпах побудовані гідроелектростанції. Останнім часом збільшився власний видобуток нафти і природного газу.

Сільське господарство Австралії багатогалузеве. Воно повністю забезпечує населення продовольством.

Добре розвинута транспортна система. Найбільш густою є вона в заселених районах. Особливе значення належить трансконтинентальним залізницям і шосейним дорогам, а також внутрішньому і зовнішньому повітряному транспорту. Головними аеропортами і морськими портами є Сідней і Мельбурн.

Як проміжний аеропорт виділяється Дарвін. Характерною рисою країни стало використання сучасних видів транспорту та зв'язку для обслуговування віддалених ферм і невеликих поселень, які розкидані на просторах внутрішньої Австралії. Є школи, учні яких вчаться вдома і спілкуються з учителями за допомогою радіо, телевізора чи відео. Є служби "літаючий лікар", "літаюча пошта" тощо.

У міжнародному поділі праці Австралія має аграрно-сировинну спеціалізацію. За кордон вивозиться 1/2 продукції сільського господарства і 3/4 продукції добувної промисловості. Разом це становить 3/4 вартості експорту країни. З продуктів тваринництва експортують вовну, м'ясо, масло і сир, шкіри, в тому числі шкури кенгуру і кролів, з продуктів рослинництва - зерно, тростинний цукор і фрукти.

За поголів'ям овець (150-180 млн. голів), настригом вовни та її експортом Австралія не знає рівних у світі. Значна роль ЇЇ в постачанні на світовий ринок м'яса, пшениці і цукру. Основою вівчарства є величезні простори цілорічних природних пасовищ у південно-східній і менше в південно-західній частинах материка. Обидва ареали знаходяться на південь від тропіка.

В кожному а них чим далі вглиб материка, тим менше опадів, якість пасовищ погіршується, і для утримання кожної тварини треба все більше землі. Вівцеферми, як правило, - великі. На них використовують дротяні огорожі і собак-пастухів. Проблема обводнення пасовищ розв'язана за допомогою артезіанських колодязів. Велику рогату худобу м'ясного напряму розводять у саванах на північ від південного тропіка. Пшеницю вирощують у тих же районах, де розводять овець, але тільки там, де опади і ґрунти сприятливіші.

Цукрова тростина - культура тропічного поясу. Вона займає невеликі розрізнені між собою площі на східному узбережжі материка. Неподалік побудовані цукрові заводи. Поголів'я овець і великої рогатої худоби, збір зерна і його врожайність можуть різко коливатися з року в рік.

Це залежить як від погодних умов, так і від цін на світовому ринку. Цукрову тростині вирощують інтенсивними методами, вихід цукру з гектара посівів найвищий у світі. Для сільського господарства Австралії характерна висока продуктивність праці, в ньому дуже мало зайнятих.

Експорт мінеральної сировини з Австралії дуже різноманітний, і за його розмірами вона займає одне з перших місць у світі. Основу його нині становлять залізні руди, боксити і кам'яне вугілля. Залізні руди добувають на заході материка у басейні Підборі. Майже половина світових запасів бокситів зосереджена на півночі і заході країни. Австралія не має ресурсів дешевої електроенергії і алюмінієву сировину експортує в необробленому вигляді або у вигляді глинозему.

Кам'яне вугілля добувають на східному узбережжі. Експортують у значних розмірах свинець, цинк, мідь, марганець, нікель, олово, уран. Освоєння нещодавно відкритих на північному заході родовищ алмазів дало змогу Австралії стати провідною країною з їх експорту. У добуванні корисних копалин використовується складна техніка і сучасні методи. Зайнятість у цій галузі, як і в сільському господарстві, - дуже мала.

Початковим ринком для експорту з Австралії була її колишня метрополія - Великобританія. Потреби метрополії та ЇЇ віддаленість формували структуру перевезень. Першим товаром стала вовна, яка не псувалася під час довгого транспортування.

Поява пароплавів-холодильників дала змогу експортувати м'ясо і молочні продукти. У другій половині XX ст. Англію як ринок австралійського експорту замінила Японія.

Дедалі більшого значення набуває торгівля Австралії з країнами Східної і Південно-Східної Азії.

Нова техніка в морському флоті зробила економічно вигідними перевезення на далекі відстані мільйонів тонн залізної руди, бокситів, вугілля. Цьому сприяло і те, що в Австралії поклади цих корисних копалин зручно розміщені поблизу або на узбережжі.

Експортні галузі Австралії є основним джерелом іноземної валюти. Водночас вони мають значення для освоєння цього посушливого і рідко заселеного континенту. Але освоєння північних і центральних "окраїн" з їх екстремальними природними умовами має не суцільний, а вибірковий характер і не супроводжується скільки-небудь серйозними змінами в розміщенні населення країни.


09.09.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!