Osvita.ua Вища освіта Реферати Географія Малайзія: загальна характеристика. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Малайзія: загальна характеристика. Реферат

Малайзія складається з двох різних частин: півострова Малайзії і провінцій Східної Малайзії Саба і Саравак на Північному Борнео. Ці дві частини знаходяться на відстані 650 км друг від друга і розділені Південно-Китайським морем

Географія

Малайзія розташована в Південно-Східній Азії. Територія поділяється на два великих райони: півострів Малайзія, що лежить до півдня від Таїланду, і Східна Малайзія, що знаходиться до півночі від Індонезії на острові Борнео.

Границі

Таїланд - на півночі, Сінгапур і Індонезія - на півдні. Омивається Південно-Китайським морем, а також морями Сулавесі і Сулу

Площа 328 550 кв. км.

Головні ріки - Паханг, Раджинг, Кинабантанг.

Столиця - Куала-Лумпур.

Найбільші міста: Куала-Лумпур, Іпох, Джохор-Бару, Джорджтаун.

Малайзія - федерація в складі 13 штатів і федеральних територій Куала-Лумпур і Лабуан.

Малайзія - конституційна монархія. Глава держави - верховний глава (король), що обирається на 5 років з числа правителів штатів-султанатів.

Населення

20 млн. чоловік. На півострові: малайці - 50%, китайці - 38%, індійці - 10%, орангасли (тубільні племена, представники яких ще живуть на півострові) - 1%. На Сараваке (Східна Малайзія): тубільні племена - 50%, китайці - 30%, малайці з індійцями - 20%. У Сабахе процентне співвідношення груп населення майже нічим не відрізняється від Саравака.

Державна мова - бахаса малайзія, англійська мова є основною мовою комерції і промисловості.

Релігія

Мусульмани - 55%, буддисти - 30%.

Валюта

Грошова одиниця - ринггит, що складається з 100 сенов.

Годинний пояс

У зимовий час + 2 години від новосибірського часу.

Малайзія складається з двох різних частин: півострова Малайзії і провінцій Східної Малайзії Саба і Саравак на Північному Борнео. Ці дві частини знаходяться на відстані 650 км друг від друга і розділені Південно-Китайським морем.

На півострові Малайзія граничить з Таїландом і Сінгапуром. Провінції Саба і Саравак граничать з Калімантаном, індонезійською частиною Борнео, а Саравак оточує з усіх боків малюсінька держава Бруней. Андаманське море омиває західне узбережжя півострова. Східне узбережжя півострова, Саба і Саравак омиваються Південно-Китайським морем.

На півострів Малайзія приходиться 40% території країни. Уздовж півострова з півночі на південь тягнуться кілька гірських хребтів. На західному узбережжі знаходиться широка родюча рівнина, а на сході - вузька прибережна рівнина. Саба і Саравак покриті густими джунглями і мають розвиті річкові системи. Гора Кинабалу (4101 м) у Саба - один з найвищих піків у Південно-східній Азії.

Більш 60% країни займають джунглі, але уряд планує побудувати величезну гідроелектростанцію в Сараваке, і очікується вирубка близько 27 600 га лісу, що може мати негативні наслідки в майбутньому. Тільки на півострові Малайзія росте близько 8000 видів квітучих рослин, у тому числі і 2000 видів дерев, 800 видів плодових дерев і 200 видів пальм. Фауна включає слонів, носорогів, тигрів, леопардів, тапірів, ведмедів, орангутангів і гібонів. У Східній Малайзії живуть самі численні і різноманітні популяції птахів у світі.

У Малайзії пекуче і волого протягом усього року. Температури звичайно коливаються між 20 і 30 градусами Цельсію; вологість звичайно 90%. Цей регіон має мусонний клімат, але тільки східне узбережжя півострова Малайзія має дійсно дощовий сезон. Самий вологий сезон на західному узбережжі півострова - з вересня по грудень; на східному узбережжі й у Саба і Сараваке- з жовтня по лютий. Дощ, якщо случається, звичайно перериває сонячну погоду тільки на нетривалий час; опади, в основному, випадають у виді коротких, сильних злив.

Континентальна Малайзія займає близько 40% усієї території країни. Кілька гірських ланцюгів простягнулися з півночі на південь уздовж спинного хребта півострова. Більшість територій займають широка і родюча рівнина на західному узбережжі і більш вузька, але не менш родюча, прибережна рівнина на сході. Сабах і Саравак цілком охоплені густими і незайманими джунглями, що розділяють великі річкові системи. Вершина Кинабалу, висотою в 4101 м, що знаходиться на території Сабаха - одна з найвищих гір у південно-східній Азії.

Більше чим 60 відсотків країни покриті тропічними лісами, але відповідно до урядового плану будівлі величезної гідроелектричної дамби в Сараваке, очікується знищення 27,600 га лісу, що не доведе до добра і серйозно турбує місцевих екологів. У Малайзії поширено близько 8000 різновидів рослин, включаючи 2000 різновидів дерев, 800 різних видів орхідей і 200 видів пальм.

Фауна може похвастатися наявністю слонів, носорогів, тигрів, леопардів, тапірів, ведмедів, орангутангів і гібонів. На території східної Малайзії розташовано одне з найбільших поселень різних птахів у світі.

Основа економіки обробна, гірничодобувна промисловість і сільське господарство. Частка у ВВП (1991,%): обробна промисловість 28,7, гірничодобувна промисловість 9,3, сільське господарство 17,3.

Головні галузі обробної промисловості електротехнічна, нафтопереробна, хімічна, металургійна, автомобільна, текстильна, харчосмакова; гірничодобувної промисловості видобуток нафти, природного газу, олова (одне з перших місць у світі), залізної і мідної руд, бокситів.

Виробництво електроенергії 24,8 млрд. кВт.·ч (1991). Основа сільського господарства виробництво натурального каучуку, пальмової олії, какао-бобів, ананасів, перцю.

Тваринництво. Довжина (1991, тис. км): залізниць 2,2, автодоріг 52,5. Тоннаж морського торгового флоту 2,9 млн. т дедвейт (1992). Морське і річкове рибальство. Заготівля деревини. Морські порти: Келанг, Джорджтаун, Куантан. Експорт: нафта, електронні й електротехнічні вироби, продукція сільського господарства й ін.

Основні зовнішньоторговельні партнери: Японія, Сінгапур, США, Німеччина.


02.09.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!