Osvita.ua Вища освіта Реферати Географія Великобританія та Німеччина: порівняльна характеристика. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Великобританія та Німеччина: порівняльна характеристика. Реферат

У рефераті розглянуто порівняльну характеристику Великобританії та Німеччини

Загальні відомості та історія розвитку обох країн.

Великобританія – парламентська монархія. Належить до семи найрозвинутіших країн світу, є членом Євросоюзу та НАТО.

Площа – 244 тис. км2.

Населення – 58,1 млн. чоловік.

Столиця – Лондон.

Німеччина – федеративна республіка, одна з найрозвинутіших країн світу та Західної Європи, також є членом НАТО, але позиції у сфері новітніх технологій слабші від інших країн "великої сімки".

Площа – 356 тис. км2.

Населення – 81,3 млн. чоловік.

Столиця – Берлін.

Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії (офіційна назва країни) складається з Англії та пізніше завойованих і приєднаних до неї Уельсу, Шотландії і Північної Ірландії (Ольстер).

Найближчими сусідами, що знаходяться на материку Євразія, є Франція та Бельгія. На заході держава межує з Ірландією, що була 700 років колонією Великобританії. Звільнення Ірландії відбулось у 1949 році. 6 графств Ольстера залишились у складі Великобританії.

Тепер Німеччина складається з 16 земель, але до ХІХ ст. країна складалась з 300 світських та духовних держав – князівств і 50 імперських міст. Після поразки в Другій світовій війні країна була поділена на дві частини: східну – НДР (Німецьку Демократичну Республіку) та західну – ФРН (Федеративну Республіку Німеччини).

Після об'єднання у 1990 році регіон колишньої НДР дістав назву "нові федеральні" (східні) землі.

Географічне положення та природно-ресурсний потенціал

Великобританія – острівна країна, що розташована на північному сході Євразії. Межує з Бельгією, Люксембургом, ФРН, Іспанією, Швейцарією, Ірландією, Монако, Андоррою.

Більш північніше розташування Великобританії сприяє холоднішому клімату (помірний, морський). У Великобританії є значні запаси нафти, які добувають на шельфі Північного моря, а також каоліну, калійної і кам’яної солі.

Решта корисних копалин – кам’яне вугілля, залізна руда, олово, свинцево-цинкова руда відігравали велику роль у минулому. Країна багата на гідроресурси. Їй характерна густа мережа річок: Северн, Темза, Мерсей, Трент, Уай та інші.

Ґрунти на півдні і заході переважно гірсько-лісові і підзолисті, на сході і південному-сході – бурі-лісові, в південно-східній частині Англії – перегнійно-карбонатні і алювіальні.

Німеччина розташована в центрі Європи. На півночі країна виходить до Північного і Балтійського морів, на сході межує з Польщею, Чехією, на заході – з Нідерландами, Бельгією, Францією, Люксембургом, на півдні – з Швейцарією і Австрією, на півночі – з Данією. Клімат помірний з переходом від морського до помірно-континентального.

За особливостями рельєфу країну можна поділити на три частини: Північно німецьку низовину, Середньонімецькі гори, підвищену Південну Німеччину. Найбільшу протяжність у межах країни мають річки: Рейн, Дунай та Ельба. Головним багатством Німеччини є кам’яне та буре вугілля (Рурський та Саарський басейни).

Рурський басейн посідає за запасами перше місце в Західній Європі. Є також великі запаси калійних солей. Промислове значення мають поклади будівельних матеріалів.

Населення

Великобританія – високо урбанізована країна (75%). Складається з англійців, шотландців, уельсців, ірландців, вихідців з країн Співдружності. Основою англійської мови, якою спілкується населення країни, є мова древніх кельтів. У Великобританії низька народжуваність на фоні значної тривалості життя, тому для країни характерне так зване "старіння нації". Середня густота населення – 250 осіб на 1 км2.

Найбільші агломерації – Манчестерська, Лондонська, Бірмінгемська. В країні спостерігається великий потік мігрантів, які щоденно виїжджають на роботу до міст. Проте, значна частка безробітних (13% економічно активного населення) ускладнює суспільні відносини країни.

Німеччина – етнічно однорідна країна. На кордонах з Нідерландами і Данією проживають кілька тисяч датчан і голландців, на сході – лужицьких сербів. Більшу частину емігрантів становлять вихідці з Туреччини та Східної Європи. Еміграція поповнює комплекс соціальних і політичних законодавчих заходів щодо регулювання еміграційного потоку. Німецька мова належить до германської групи індоєвропейської мовної сім'ї.

Південні регіони країни заселені переважно католиками, північні – протестантами. Середня густота населення становить майже 220 осіб на 1 км2. Міських жителів – понад 85%. Головним промисловим ядром країни є найбільша в Європі Рурська агломерація. Основним фінансовим центром є Франкфурт-на-Майні, головними політичними центрами – Бонн і Берлін.

Частка зайнятих у промисловості і будівництві (45% економічно активного населення) значно вища, порівняно з іншими західноєвропейськими країнами. Крім того, багато людей працює у науково-дослідницькій сфері, на транспорті, в сфері послуг.

Господарства (промисловість, сільське господарство). Промисловість Великобританії хоч і є провідною галуззю господарства, все ж за темпами росту та продуктивністю праці поступається іншим провідним країнам світу. Це стосується також новітніх галузей промисловості.

За обсягом промислового виробництва країна посідає 7 місце у світі. Нині в структурі промисловості помітна тенденція зростання частки машинобудування та зменшення частки традиційних гірничодобувної і текстильної галузей.

Тваринництво різко переважає над рослинництвом (70%). Розвинуте скотарство, свинарство, птахівництво. В рослинництві використовують високоврожайні сорти пшениці, ячменю, цукрових буряків, картоплі.

Серед видів транспорту в країні провідне місце належить морському (86% вантажообороту), що забезпечує міжнародні та внутрішньодержавні зв’язки країни. На автомобільний транспорт припадає 75% внутрішніх перевезень, на залізниці – близько 20%.

Головна автомагістраль Лондон-Манчестер-Глазго. Зростає роль трубопроводів. Близько третини продукції імпортується. Експорт – різноманітний, але переважають хімічні продукти та машини.

Сучасна Німеччина має розвинуту електроенергетику. Серед галузей обробної промисловості найбільш розвинуті машинобудування та хімія. За обсягом хімічної продукції Німеччина поступається тільки США, а за її експортом посідає перше місце в світі. Країна посідає перше місце в Європі і третє у світі за рівнем розвитку суднобудування.

Добре розвинуте виробництво інструментів, приладів, в тому числі оптичних. Попитом в Європі користуються виготовлені в Німеччині музичні інструменти, хутряні вироби, фарби, мережива, поліграфічна продукція, мисливська зброя; країна посідає перше місце в Європі за випуском картону і паперу, за виробництвом пива Німеччина поступається тільки США, а за експортом пива утримує перше місце в світі.

Сільське господарство. Німеччина – високо розвинута галузь. Після об'єднання Німеччина перетворилась у найбільшого в Європі сільськогосподарського виробника. Країна імпортує кормове та продовольче зерно, олію, овочі, м'ясо, фрукти. Тваринництво дає 4/5 вартості сільськогосподарської продукції. Це м'ясо, тверді сили, масло. Із зернових висівають пшеницю, жито, ячмінь. Німеччина є великим виробником картоплі, цукрових буряків, овочів і винограду. Національною культурою став хміль.

Внутрішні відмінності обох країн. Найпотужнішим промисловим районом з розвинутим портових господарством є Південна Англія. Тут розташована могутня агломерація Великий Лондон, славетні університетські центри Оксфорд, Кембридж, а на узбережжі – курортні міста.

Переважно аграрною є Північна Англія. Уельс, Шотландія, Північна Ірландія – національні окраїни, що переживають складні економічні проблеми. Для них характерні значні проблеми із зайнятістю населення.

Північна Ірландія (Ольстер) – найбільша соціальна проблема Великобританії внаслідок протистояння католиків і протестантів. Тут найнижчі показники економічного розвитку та найвищий рівень безробіття.

На території Німеччини можна виділити такі економічні райони:

  • Північну Німеччину,
  • Північний Рейн-Вестфалія,
  • При рейнський південний захід,
  • Баварія,
  • Південь Східної Німеччини,
  • Бранденбург з Берліном.

Найбільша за площею земля Німеччини – Баварія, посідає третє місце в країні за промисловим потенціалом.

Бранденбург – ядро Пруссії, земля, навколо якої утворилась Німеччина, а Берлін – головний економічний і політичний центр цієї землі.


28.08.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!