Osvita.ua Вища освіта Реферати Економічна теорія Основи фінансових інформаційних систем. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Основи фінансових інформаційних систем. Реферат

Вітчизняна інформаційна індустрія має розвиватися із зважанням на світові досягнення у сфері інформаційних технологій і засобів телекомунікаційного обміну. Це дозволить Україні вийти на світовий рівень технічного розвитку

В умовах ринкової економіки інформація виступає як один з основних товарів. Успіх комерційної і підприємницької діяльності пов'язаний із муніципальними, банківськими та біржовими інформаційними системами, інформацією про оптову і роздрібну торгівлю, торгові доми, служби керування працею та зайнятістю, створення банку даних ринку товарів і послуг, розвиток центрів довідкової та аналітико-прогнозної котирувальної інформації, електронну пошту, електронний обмін даними та ін.

Управлінська діяльність виступає у сучасних умовах як один із найважливіших чинників функціонування і розвитку промислових фірм. Вона постійно вдосконалюється, відповідно до об'єктивних вимог виробництва і реалізації товарів, унаслідок ускладнення господарських зв'язків, підвищення ролі споживача у формуванні техніко-економічних та інших параметрів продукції. Велику роль відіграють також зміни в організаційних формах і характері діяльності фірм, підвищення значення транснаціональних корпорацій у міжнародних господарських зв'язках.

Зміни умов виробничої діяльності, необхідність адекватного пристосування до неї системи керування, позначаються не тільки на вдосконаленні організації, але і на перерозподілі функцій керування за рівнями відповідальності, формами їхньої взаємодії. Усе це вимагає від фірм адаптації до нових умов, подолання виникаючих протиріч в економічному і науково-технічному процесах.

Новітні досягнення у сфері мікроелектроніки привели до нових концепцій в організації інформаційних систем. Завдяки високопродуктивним та економічним мікропроцесорам інформаційно-обчислювальні ресурси наближаються до робочих місць менеджерів, бухгалтерів, плановиків та інших категорій працівників.

Даний час – це період, що характеризується небувалим ростом об'єму інформаційних потоків. Це відноситься як до економіки, так і до соціальної сфери. Найбільше зростання об'єму інформації спостерігається у фінансовій і банківській сфері. Інформація є вирішальним чинником, що визначає розвиток технології та ресурсів у цілому. Ринкові відносини пред'являють підвищені вимоги до своєчасності, вірогідності, повноті інформації, без якої немислима ефективна фінансова діяльність.

В Україні формування ринкової економіки об'єктивно привело до необхідності істотної зміни інформаційних відношень у суспільстві. Незважаючи на значне розширення, останнім часом ринки інформаційних послуг і продуктів, інформаційне забезпечення органів державного керування, де господарюють суб'єкти і громадяни залишаються на низькому рівні. Можливість доступу до інформації, як правило, обмежується її відомчою належністю та зумовлена найчастіше посадовим станом і соціальним статусом споживача. Не розв'язана проблема доступу до територіально віддалених інформаційних ресурсів.

Інформаційно-телекомунікаційні системи функціонують, в основному, в інтересах державних органів влади. Такий стан справ призводить до дублювання робіт, надмірності в зборі первинної інформації, подорожчанню розробок і експлуатації систем. Крім того, відомча роз'єднаність ускладнює обмін інформацією та доступ до неї. Інформаційні послуги, ресурси і програмні продукти поширені по території України вкрай нерівномірно, причому, в основному ними забезпечені крайові центри. Цей розподіл відповідає розподілу основних наукових та інформаційних центрів України і не враховує потреби населення та органів керування. Саме тому вимагає якнайшвидшого вирішення завдання вирівнювання інформаційного потенціалу.

Вітчизняна інформаційна індустрія має розвиватися із зважанням на світові досягнення у сфері інформаційних технологій і засобів телекомунікаційного обміну. Це дозволить Україні вийти на світовий рівень технічного розвитку.

Як показує практика промислово розвитих країн (США, Велика Британія та Японія), розв'язання проблеми інформаційної індустрії, а отже, інформатизації суспільства є глобальною метою розвитку і пов'язується з виходом країни в наступному тисячоріччі на новий рівень цивілізації.

В основі такої цілеспрямованої діяльності лежить довгострокова програма створення системи інформаційного забезпечення всіх споживачів інформації в країні, що дає їм можливість використання нових інформаційних технологій на базі широкого застосування інформаційно-обчислювальних ресурсів і автоматизованої системи зв'язку.

У нашій країні цю основу складають мережеві технології – сфера, що є досить новою і дуже швидко розвивається. Ведеться широкомасштабне оснащення обчислювальною технікою різних підприємств і організацій. Створюються умови для вільного доступу споживачів до інформації, що зберігається у системах завдяки організації спеціалізованих робочих місць локальних обчислювальних систем.


15.07.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!