Osvita.ua Вища освіта Реферати Економіка підприємств Особливості оперативного керування виробництвом. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Особливості оперативного керування виробництвом. Реферат

Оперативне керування виробництвом, включаючи календарне планування, оперативний контроль і регулювання виробництвом, потрібне для ритмічної роботи виробництва і рівномірного випуску виготовленої продукції

Оперативно-виробничий план уточнює показники і розрахунки, закладені в техпромфінплані з урахуванням додаткових завдань.

Для встановлення реальності оперативних завдань цехом і коректованій виробничій програмі по видам виробів і їх об’ємам випуску, необхідно перш за все виявити "вузькі місця" виробництва, одночасно прийняти міри до їх знищення, виявити вільні виробничі потужності на кожному робочому місці і встановити можливості їх використання для додатково випуску продукції.

Внутрішньоцехове планування заключається в плануванні виробництва в середині цеха по кожному робочому місцю з доведенням плану до кожному виконавця, в оперативному регулюванні і контролюванні ходу виповнення плану і врахування випуску деталей, виробів.

Для ритмічної роботи виробництва необхідна безперебійна і узгоджена робота всіх цехів і служб виробництва, в тому числі необхідне міжцехове і внутрішньоцехове планування.

Міжцехове планування проводиться організацією необхідних попереджень в роботі суміжних цехів по технологічному процесу і створення нормативних заділів між цехами.

Міжцехові заділи діляться на:

  • Оборотні.
  • Страхові.

Оборотні заділи необхідні, коли цехи випускають комплекти деталей одного виду виробу партіями з різною періодичністю і різними строками запуску-випуску. Величина нормативних заділів залежить від характеру організації виробництва, розміром партії запуску виробів у виробництво і періодичне їх повторення, а також від часу виробничих циклів.

Випередження виробництва по даній деталі для любого цеху дорівнює сумі виробничих циклів виготовлення їх або складання з цією деталлю з урахуванням коефіцієнтів страхового заділа всіх інших цехів по маршруту технологічного процесу. Попередження для цеху розраховується по формулі:

де Oni – попередження і того цеху.

і – порядковий номер цеху по маршруту технологічного процесу.

m – порядковий номер кінцевого цеху по маршруту.

Ц – виробничий цикл виготовлення або складання.

Кз – коефіцієнт страхового заділа.

Довжина виробничого циклу обробки деталей:

де tнал – довго тривалість пере наладки верстатів.

Tшт П – продовження обробки партії деталей.

tпрол – тривалість між операційного промежування деталей.

Експериментальна пробірка і опит втілення нової системи неперервного виробництва планування, називають умовно комплектною системою, підтвердили високу ефективність її для досягнення ритмічності і покращення роботи виробництва.

Суть умовно-номенклентної системи оперативного планування виробництва складається з слідую чого. Номенклатура виробів виробничого завдання приводиться до умовного виробу або до умовного комплекту, складається для всіх цехів, ділянок і інших виробничих підрозділів єдиний план-графік, для чого умовно знімається з оперативного підрахунку величина мінімального неорного заділу, розробляється графік пропорційності роботи цехів.

Метод умовного виробу застосовують, коли в програмі виробництва використовується один типорозмір виробу, що виготовляється впродовж всього планувального періоду, в склад якого умовно входять всі вироби програми пропорційно їх вазі (в штуках) по відношенню до одного виробу, прийнятого за умовний.

По методу умовного виробу можна скласти програму виробництва представляє собою послідовний ряд ростучих номерів умовних виробів рід відповідними датами робочих днів.

Після чого розробляється єдиний план-графік на умовний виріб незалежно від довжини виробничого циклу.

Метод умовного комплекту, випереджено сутко-комплекту, застосовується, коли не можна привести вироби програми до одного умовного виробу. За сутко-комплект приймається сукупність деталей всіх назв для всіх виробів, підлягаючих виготовленню в плануючому періоді часу з розрахунку середньосуточної необхідності в них.

План виробництва в сутко-комплектах на планує мий період часу представляє собою послідовний ряд порядкових номерів умовних комплектів в залежності від числа робочих днів. Єдиним планом-графіком установлюють завдання на виготовлення на кожну дату місяці камері комплекту для кожного виробничого підрозділу незалежно від тривалості часу виробничого циклу.

При внесенні змін у виробничу програму відповідно міняються умовні вироби, умовний комплект, умовна кількість і перераховується камер сутко-комплекту.


08.05.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!