Osvita.ua Вища освіта Реферати Військова справа, ДПЮ ГДЗС в пожежній частині: організація роботи. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

ГДЗС в пожежній частині: організація роботи. Реферат

Всі пожежні частини мають газодимозахисну службу, а також в черговим службах пожежогасіння створюються контрольні пости газодимозахисної служби

Контрольний пост призначений для збереження ізолюючих протигазів, закріплених за особовим складом вільним від несення служби запасних запчастин, регенеративних патронів, а також для чистки, дезінфекції і перевірки протигазів.

Контрольний пост забезпечується інструментом відповідності з табелем покладеності і як правило оснащуються в одному з двох приміщень, де розміщуються:

 • стелажі (шафи) для зберігання протигазів резервних балонів і регенеративних патронів;
 • робочий стіл, обладнання, приладдя, пристрої і прилади для проведення перевірок № 1 та № 2;
 • навчальні ізолюючі протигази; стенди та плакати по опису устроїв протигазів, правила роботи в них і міри безпеки;
 • пункт мийки та сушки протигазів;
 • набір інструменту;
 • термометр для вимірювання температури повітря в приміщенні поста.

Ізолюючі протигази повинні зберігатися в спеціальних шафах, або стелажах, обладнаних гніздами. Останнє забезпечується табличками з вказаними на них номерами протигазів та прізвищем осіб за якими закріплені протигази. Протигази повинні бути чисті та в справному стані, підготовлені до роботи.

Наповнені, пусті і несправні кисневі і повітряні балони зберігаються окремо по секціях, котрі позначаються написами: "Наповнені", "Пусті", "В ремонті". Аналогічно зберігаються регенеративні патрони.

Розміщення на контрольних постах компресорного обладнання забороняється.

Відповідність строків випробовування: ДШ, ДП, Д-60, рятівної мотузки, діелектричних засобів, пожежних поясів з карабінами.

Пожежний пояс з карабіном - випробовується 1 раз в 6 місяців:

На круглу металеву конструкцію діаметром - 300мм. Одягається застебнутий ремінь, на кільце пристібається карабін до якого прикладається навантаження - 350 кг. на 5 хв., після чого неповинне бути ніяких поривів і деформацій.

Рятівна мотузка - випробовується 1 раз в 6 місяців, а також перед кожним її застосуванням:

Розмотується на всю довжину, до неї підвішується вантаж 350 кг. на 5 хв., після чого неповинне бути видовження більше 5% її довжини, допускаються незначні пориви тоненьких рядків не більше 15 ниток.

Діелектричні засоби:

 • Рукавиці - 1 раз в 6 місяців (6 кв.)
 • Боти - 1 раз в рік (15 кв.)
 • Ножиці - 1 раз в рік (2 кв.)
 • Килимок - 1 раз в 2 роки.
 • Ручні пожежні драбини - випробовуються 1 раз рік та після ремонту:

Д-60 - вантаж, масою 100 кг., підвішується посередині кожного коліна, за тятиви під кутом 75° на 2 хв. Ланцюг висувної драбини повинен витримувати навантаження 200 кг.

ДШ - кріпиться за кінець гака, на рівні останніх двох сходинок на тятиви дається навантаження по 80 кг. на 2 хв. Не повинно бути поломок драбини. ДП - в розкритому стані під кутом 75° по середині 120 кг. на 2 хв.


28.09.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!