Osvita.ua Вища освіта Реферати Культура Творчість митців Відродження
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Творчість митців Відродження

У рефераті розглянуто життєвий і творчий шлях видатних митців Відродження. Це Леонардо да Вінчі та Мікеланджело Буонарроті. Подано список їхніх найвідоміших робіт

Леонардо да Вінчі; 5.IV 1452, Вінчi, поблизу Флоренції - 2 V 1519, замок Клу, поблизу Амбуаза, Турень, Франція) - італ. живописець, скульптор, архітектор, вчений та інженер, представник доби Високого Відродження. В 1467- 72 навчався в майстерні А. дель Верроккйо.

В ранній період творчості Л. да В багато уваги приділяв скульптурі (робот не збереглися); з живописних творів цього часу відомі: голова ангела на картині Верроккйо «Хрещення» (після 1470), «Благовіщення» (6л. 1474), обидва - в Галереї Уффіці у Флоренції; т. з. «Мадонна Бенуа» (6л. 1478, ДЕ). В 1481 або 1482 Л. да В. переїхав до Мілана, де працював при дворі правителя Л. Моро. В т. зв. міланський період (1482-99) створив картини «Мадонна в скелях» (1483-94, Лувр), «Мадонна Літта» (близько 1485 - 90, д.е.), а також настінний розпис у трапезній монастиря Сліпа Марія делле Граціє в Мілані «Таємна вечеря» (1495-97). В Мілані Л. да В. розробляє різні варіанти «ідеальною міста» й центрального купольного храму.

Наприкінці 1499, у зв'язку з взяттям Мілана французами, Л. да В. повернувся до Флоренції, де створив картон «Битва при Анг'ярі» (1503-06, не зберігся, відомий за копіями) для розпису в Палаццо Веккйо Одним з найвідоміших творів Л. да В. є портрет Мони Лізи (т. з, «Джоконди». бл. 1503. Лувр), в якому художник пере дав жіночність молодої флорентійки, складність її психологічною стану.

Збереглися також картини «Св. Анна з Марією і немовлям Христом» (1500-07), «Іоанн Хреститель» (бл. 1513-17, обидві - Лувр). Значне місце в творчій спадщині Л. да В. належить малюнкам, в яких відтворено постаті людей в різних ракурсах, міміку і а анатомію людини, будову рослин тощо. Збереглися записні книжки й рукописи Л. да В. (бл. 7 тис. аркушів з малюнками, які його учень Ф. Мельці зібрав і видав під назвою «Трактат про живопис»). У своїх творах Л. да В. виступав проти умовного реліг. мистецтва; як художник відтворював реальний світ, базуючись на наукових знаннях і підводячи під свій реалістичний метод науково-теоретичну основу. Творчість Л. да В. була найвищим досягненням доби Відродження.

Наукова і художня творчість Л. да В пройнята передовими для свого часу філос. ідеями. Він визнавав об'єктивність, матеріальність, пізнаванність зовн, світу, сформулював деякі принципи механістичного матеріалізму, висловив ряд глибоких діалектич. здогадок про єдність можливості і дійсності, виникнення і зникнення, про переходи матерії з одного стану в інший.

Заперечуючи церк. одкровення як джерело знань, Л. да В доводив, що істина є продуктом дослідного, експериментального вивчення природи. Вважаючи основою пізнання дослід, експеримент, Л. да В. водночас великого значення надавав теорії. Погляди Л. да В значно вплинули на розвиток філософії епохи Відродження.

Як архітектор та інженер Л да В. розв'язував важливі проблеми будівництва, військ.-інженерної справи, гідротехніки; винайшов ряд приладів, механізмів і машин; працював над конструкціями літальних апаратів, важчих за повітря; подав ідею парашута тощо. Праці з фізики стосувались гол. чин. механіки, й особливо оптики, з математики - перетворення рівновеликих площі об'ємів, дослідження серпків, обчислення площі еліпса «неподільних» методом. В астрономії Л. да В. належали передові космологічні ідеї Він вважав Всесвіт безмежним, фізично однорідним, заперечував геоцентричну систему світу.

Мікеланджело Буонарроті (Місhelangelo Вuоnаrrоtі; інакше - Мікеланьйоло ді Лодовіко ді Ліонардо ді Буонаррото Сімоні; 6.III 1475, Капрезе, тепер Капрезе-Мікеланджело, Тоскана - 18.11 1564, Рим, похований у Флоренції в церкві Санта-Кроче) - італ. скульптор, живописець, архітектор і поет, представник Високого і Пізнього Відродження. В 1488-89 навчався живопису в Д. Гірландайо, 1489-90 - у скульптора Бертольдо ді Джованні у Флоренції.

Працював у Флоренції, Болоньї, Римі. Найповніше талант М. розкрився в скульптурі: рельєфи «Мадонна біля сходів» та «Битва кентаврів» (обидва - бл. 1490-92, Музей Буонарроті, Флоренція), «Вакх» (бл. 1496-97, Нац. музей Барджелло у Флоренції), «Пієта» («Оплакування Христа», бл. 1498-99, собор св. Петра, Рим), «Давид» (1501-04, Галерея Академії, Флоренція), статуї вмираючого й повсталого рабів (бл. 1513, Лувр, Париж), «Мойсей» (бл. 1515, церква Сан-П'єтро ін Вінколі, Рим), чотири статуї рабів (бл. 1530-34. не закінчені, Галерея Академії, Флоренція), гробниці Лоренцо і Джуліано Медічі (1520-34, капела Медічі церкви Сан-Лоренцо, Флоренція), «Хлопчик скорчився» (бл. 1524, ДЕ. Ленінград), «Брут» (бл. 1538, Нац. музей, Флоренція) та ін. Живописні твори: «Св. сімейство» (1504- 05, Уффіці, Флоренція), «Битва при Кашіні» (картон для розпису в Палаццо Веккйо у Флоренції, 1504-06. не зберігся), фрески плафона на теми Старого завіту (150^-12) і фреска «Страшний суд» (1536-41) в Сікстинській капелі, фрески в Капелі Паоліна (1542-50) - у Ватікані в Римі.

Серед архітектурних робіт: капела Медічі і бібліотека Лауренціана у Флоренції, брав участь у спорудженні собору св. Петра і переплануванні Капітолійського ансамблю- в Римі. Творчість М.- сміливого новатора, переконаного республіканця І патріота - сповнена високого гуманізму, народності й реалізму і е однією з найяскравіших сторінок з історії світового мистецтва.

Поетичній творчості М. притаманна любов до людини, віра в її красу і велич. Він оспівував кохання, порушував теми гіркого розчарування і самітності художника-гуманіста в світі, де панує насильство. Найулюбленіші форми вірша М.- мадригал і сонет. За життя поезії М не друкувалися. Першу зб. «Вірші» опубл. 1623. Укр. мовою сонети М. перекладали Бажан, І. Драч, Д. Павличко.


18.11.2010

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!