Osvita.ua Вища освіта Реферати Культура Святкування міжнародного дня миру
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Святкування міжнародного дня миру

У наш час, коли в різних куточках світу лунають постріли та проливається людська кров, міжнародний день миру є особливим святом. Він встановлений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН від 30 листопада 1982 року відзначається в 3-й вівторок вересня

У 1986 році в цей день з ініціативи філософа-миротворця Шрі Чинмоя пройшла символічна Ходьба Світу.

Тепер щороку в Міжнародний День Світу ООН люди більш ніж у 100 містах по усьому світі беруть участь у Ходьбі, виражаючи безмовну підтримку прогресу Організації Об'єднаних Націй у її роботі, спрямованої на світ в усьому світі.

Учасники Ходьби несуть прапори Організації Об'єднаних Націй чи своїх країн. Вони бачать у цьому можливість для людей усіх національностей, культур і ідеологій сконцентруватися на якостях людського духу, що формують основу для встановлення міцного світу.

Генеральна Асамблея в резолюції 55/282 від 7 вересня 2001 року ухвалила, що починаючи з 2002 року Міжнародний день світу буде щорічно відзначатися 21 вересня.

Асамблея заявила, що День буде відзначатися як день глобального припинення вогню і відмовлення від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримувати припинення воєнних дій протягом цього дня.

Генеральна Асамблея призвала всі держави-члени, організації системи Організації Об'єднаних Націй, регіональні і неурядові організації й окремі обличчя відповідним чином відзначати День, у тому числі шляхом освіти й інформування громадськості, і співробітничати з Організацією Об'єднаних Націй.

Ходьба миру – це можливість для людей усіх національностей, культур і ідеологій виразити готовність об'єднати зусилля для встановлення міцного миру. У 2004 році Ходьба Світу пройшла в 110 містах 25 країн на 5 континентах.

Організаторами Ходьби Світу є неурядові організації разом з організацією "Sri Chinmoy: The Peace Miditation at the United Nations" - групою, що складається із представників і співробітників ООН.

Ініціатором створення цієї групи і натхненником її діяльності є відомий філософ і прихильник світу, композитор, спортсмен, поет і письменник Шрі Чінмой.

Шрі Чінмой (Чінмой Кумар Джоуз) народився 27 серпня 1931 р. у Бенгалії. З 1942 по 1964 р. жив у громаді свого вчителя Шрі Ауробіндо. Шрі Чинмой присвятив себе служінню людству, своє життя подарував для установлення миру на землі і розкриттю безмежного потенціалу людських можливостей (творчих, суспільних, фізичних і ін.).

Цей філософ та громадський діяч у різних країнах і у різний час прочитав сотні і сотні лекцій, які доводили, що людина – істота добра і світла, створена для творчості і для взаємопідтримки собі подібних. Жодна ціль – матеріальна, політична чи національна – не може бути дорожчою за людське життя. Він закликав до єднання різні релігії, різні нації, різні раси. Життя Шрі Чинмої – яскравий приклад того, якою має бути сучасна людина: не войовнича, спрямована до взаєморозуміння, взаємотерпіння та пошуку всеможливих компромісів.

Якщо сучасники, ми з вами, прислухаємося до того, що проповідував у свій час цей видатний громадський діяч і філософ, то можна сподіватися, що це свято – Міжнародний день миру – буде тривалістю в цілий рік. А до того часу, поки лунають постріли, йдуть міждержавні чи внутрідержавні військові конфлікти, потрібно приєднуватися у Міжнародний день миру до тих людей, які мовчки крокують, підтримуючи найцінніше на цій планеті – мир, людське життя, право мати над головою мирне небо.

Хочеться закінчити миролюбним віршем Г.Сенченко:

Слухайте, чесні люди Землі, і
Дуже ми просимо вас:
Боріться, боріться, — бо ми ще малі —
Мир захищайте для нас.
Хочемо миру — хай буде мир.
Пісня лунає і сміх,
Хай сонечко сяє, хай світить в наш двір,
Сонце хай сяє для всіх.
Друже мій, не стій окремо,
В наше коло поспішай!
В танці миру ми пройдемо
По планеті з краю в край!
Беремось міцніше за руки, малята,
Щоб все життя так пліч-о-пліч пройти.
В цей сонячний ранок дитячого свята
Про дружбу почнем хоровод наш вести.


26.10.2010

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!