Osvita.ua Вища освіта Реферати Біологія Хвилясті папужки: загальна характеристика. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Хвилясті папужки: загальна характеристика. Реферат

Хвилясті папужки були завезені до Європи з Австралії близько 150 років тому. Виявилося, що вони дуже легко пристосовуються до життя в неволі й стають ручними

Сьогодні мільйони людей у всіх країнах світу тримають вдома хвилястих папужок.

Дикі хвилясті папужки водяться в напівпустельних районах центральної Австралії. Вони тримаються великими зграями й ведуть кочівний спосіб життя. Зграї постійно перелітають із місця на місце в пошуках води й трав’янистої рослинності із дозрілим насінням. Цим насінням в основному й харчуються хвилясті папужки.

У пошуках корму зграя за один день може пролетіти багато кілометрів. Влітку, коли спека стає нестерпною. А їжу знайти особливо важко, хвилясті папужки переселяються на південь материка, де клімат прохолодніший.

Хвилясті папужки не будують гнізд і не повертаються щороку на те саме місце, щоб вивести пташенят, як роблять багато птахів. Вони знаходять підхожі затишні місця там, куди їх заносить кочове життя, наприклад у дуплі дерева, або у якій-небудь ущелині в скелях, і відкладають там яйця.

Дикі хвилясті папужки – світло-зеленого кольору з жовтими голівками, плічками, крильцями. Бувають також строкаті папужки зі смужками або плямами іншого кольору. Є й чубаті хвилясті папужки.

Хвилясті папужки – рухливі пташки, вони легко впадають у нудьгу, якщо їм нема чим зайнятися.

Хвилясті папужки їдять насіння трав, свіжу зелень, їм також можна вживати зерна, залишаючи лузгу.

Овочі й дикорослі рослини, які вживають хвилясті папужки: молоде листя кульбаби, крес водяний, шпинат, ендивій, петрушка, мокравник, жовтозілля, Деяким пташкам також подобається салат, баклажани, зелений горошок, морква, буряк, батат, кабачки і листя капусти.

Просо дуже поживний корм – для папужок це ласощі.

У птахів не має зубів, тому їм доводиться заковтувати пісок і камінчики, щоб вони перетирали їжу в мускульному шлунку (задній відділ шлунка).

Самки хвилястих папужок здатні відкладати яйця, починаючи з 3-14 місяців, але краще почекати, поки вони остаточно не стануть дорослими – тобто до 10-11 місяців. Коли настає шлюбний період, восковиця в самця забарвлюється в яскраво-синій колір, а в самки – у темно-бурий. Ознаки близького спарювання: самець починає "залицятися" до самки, співає їй, роздмухуючи пір’я на голові й горлі, і згодовує їй відригнуту їжу. Вони чистять одне одному пір’їнки й труться дзьобами.

Після спарювання самець залишається із самкою, тому що яйця не дозріють усередині неї. Якщо вона не чутиме його співу. Крім того він годуватиме її під час насиджування й допомагатиме їй виховувати пташенят.

Самка відкладає яйця через 3 тижні після спарювання. Самка хвилястого папужки відкладає зазвичай 5-6 яєць – по одному через день. Почавши відкладати яйця, вона сидить на них, щоб вони не охолонули, майте не покидаючи гнізда протягом усього періоду насиджування. Їжу їй доки, поки не вилупляться пташенята – приносить самець.

Пташенята почнуть лупитися на сімнадцятий день – по одному через день у тому порядку, у якому були відкладені яйця.

Пташенята народжуються безпомічними й сліпими і батьки зігрівають і годують їх. Але розвиваються пташенята швидко, і через 4 тижні після народження вони вже можуть літати.

У цьому віці вони починають покидати гніздо, але їм треба залишатися з батьками ще 2 тижні. Хвилясті папужки зазвичай створюють шлюбні пари на все життя – якщо, звичайно. Їх із якоїсь причини насильно не розлучають.

На волі молоді папужки повинні бути здатні подорожувати разом зі зграєю, тому пташенята розвиваються дуже швидко. У 6 днів у них відкриваються очі, у 7 – починає рости пір’я, а в 10 днів вони вже вкриті пухом. За 4 тижні у них майже повністю відростають хвостове й макове пір’я.

Папужка чистить своє оперення дзьобом, і в нього це виходить найкраще, коли воно ледь вологе. Папужка чистить протягаючи кожну хвостову й мохову пір’їнки через дзьоб і в такий спосіб зчищаючи з них пил і бруд. З дрібними пір’їнками він робить те ж саме, але обережніше.

Ознаки хвороби. Крім яскраво виражених симптомів хворий папужка втрачає інтерес до того, що відбувається навколо, у нього тьмяніють очі, він сидить настовбурчившись на жердці, іноді зовсім перестає їсти, але п’є часом більше звичайного.

Симптоми: випадання пір’я над дзьобом з’явилося білувато-сіра кірка й поступово поширюється на восковицю, навколо очей і на ноги, папужка дихає з відкритим дзьобом, у нього виділення з ніздрів і хрипи в горлі, у папужки рідкий кал незвичайного кольору, пташка тужиться, немов ніяк не можу викинути із себе кал.

Можливі причини. Усі птахи час від часу линяють – скидають старе пір’я і відрощують нове. Молоді хвилясті папужки вперше линяють у віці трьох місяців, в дорослі – щорічно влітку або восени. Якщо папужка регулярно вискубує в себе пір’я, йому, напевно дуже нудно живеться або в нього алергія.


05.12.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!