Osvita.ua Вища освіта Реферати Біологія Риба: класифікація видів. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Риба: класифікація видів. Реферат

Рибу класифікують за місцем і способом її існування, характером покриву шкіри, будовою скелета, розміром або масою, видами, термічним станом

За місцем і способом існування рибу поділяють на океанічну (зубатка, тунець, нопотенціал, риба-шабля, риба карітан, шарську, камбала, тріска, палтус, прісноводну (стерзадь, короп) прохідну, яка живе в морях нереститься у річках (осетрові, лососеві) або навпаки, які живуть в опріснених ділянках, а розмножуються в річках (сазан, лящ).

Поверхня тіла риби може бути покрита шкірою, або шкірою і лускою чи шкірою і рядами кісткових утворень" жучків" луска щільно прилягає до шкіри в одних видів риб вона дрібна, в інших велика.

За характером покриву рибу на лускату і без лускату і з кістковими лусками "жучками". До лускатої риби належать: судак, лящ, короп, карась, до безлускатної – сом, вугор. Рибу з дрібною лускою (зубатка, навага) обробляють так, як ту. Що без луски тому її умовно вінносять до цієї групи "жучками" (шипами) вкрита осетрова риба.

За будовою скелета розрізняють рибу з кістковим скелетом (лускаста і безлуска ста) осетрова риба линога) скелет є опорою тіла риби.

За розміром або масою рибу поділяють на дрібну (до 200 гр.) середню (1-1,5 кг.) велику (понад (1,5 кг і більше).

Рибу поділяють на родини. У родини об’єднують рибу що має однакові ознаки: форму тіла будову скелета, шкіряний покрив, кількість і розміщення плавників та ін.

Тіло риби складається з тулуба, голови, хвоста. Форма тіла риби веретеноподібною дрібна, плоскою стрічкоподібною, змієподібною. На тілі риби розміщенні плавники: парні – грудні, черевні, непарні – спинний хвостовий. Спинний плавник може бути твердий і м’який.

Поверхня тіла риби вкрита шкірою під якою знаходяться м’язи. Вони складаються з дрібних, м’язових волокон що мають попереково смугасту будову і з’єднані між собою поручною тканиною.

У черевній порожнині розміщені внутрішні органи (печінка, ікра чи молоко, кишечники та ін.

Багато риб мають темну або світлішу ніж тіло що служить органом відчуття.

Родина осетрових – білуга, калуга, остець - найцінніша риба з ніжним і дуже смачним м’ясом, що має жирові прошарки. Форма тіла риби цієї родини веретеноподібна. Риба цієї родини надходить обов’язково потрошеною (за винятком окремих екземплярів) мороженою і вигляді в’ялених і копчених виробів та консервів.

У кулінарії рибу цієї родини використовують для користування холодних закусок, перших і других гарячих страв, вареною смаженою і запеченою.

Родина лососевих – кет, горбуша, тукун, форань. М’ясо лососевих ніжне, жирне, смачне майже немає міжм’зових кісток з прошарками жиру між м’язами і під шкірою. Використовують шкіру цієї родини для приготування делікатесних і холодних закусок, перших і других страв.

Родина оселедцевих - оселедці, салака, кілька, тюлька, сардіна. М’ясо оселедцевих під час посолу дозріває набуває ніжної структури, специфічного приємного смаку і аромату. На підприємствах масового харчування оселедці підходять солоними, маринованими, копченими, рідко свіжо замороженими.

Родина карпових – лящ, сазан, короп, карась. Рибець та ін. Риба цієї родини надходить живою, в’яленою, копченою інколи мороженою. Використовують коропів для приготування холодних закусок, смаження і запікання, фарширування.

Родина окуневих – окунь, судак, корж та інші. Надходить окунева живими і охолодженими, мороженими у вигляді консервів, у томатному соусі. Використовують для холодних закусок, фарширування і запікання, варених і смажених страв.

Родина тріскових – тріска, навага, ментай, сайра, хек, мерлуза та ін. Вони мають два спинних і один анальний плавники вусик відсутній. Надходять тріскові мороженими. Копченими у вигляді філе і консервів. Використовують їх для тушкування. Варіння смаження, запікання для приготування котлетної маси. Для холодних закусок.

Окремі види риб – сом, зубатка, камбала. Вугор, ставрида, вугільна риба. За термічним станом рибу поділяють на живу, охолоджену і морожену.


18.08.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!