Osvita.ua Вища освіта Реферати Біографії Географ-краєзнавець Павло Чубинський. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Географ-краєзнавець Павло Чубинський. Реферат

Павло Чубинський відомий в науковому світі як етнограф-фольклорист та автор гімну "Ще не вмерла Україна". А як географ-краєзнавець – маловідомий

Діяльність його тісно пов'язана з Російським географічним товариством, яке в той час відігравало значну роль в науково – культурному житті Росії. Ще змалку Павло починає захоплюватись епохою географічних відкриттів, мріє про далекі подорожі.

Він поступив в Петербурзький університет, на юридичний факультет, де й познайомився з Георгієм Семеновим Тянь-Шанським, який в свою чергу знайомить Чубинського з такими видатними географами як Миколою Пржевальським та Миколою Миклухо-Маклаєм. Саме Миклухо-Маклай вмовив Чубинського вступити до Російського Географічного Товариства і саме під впливом цього видатного географа – дослідника, який вже в той час побував на Канарських островах та Мадагаскарі, Чубинський починає серйозно захоплюватись економічною – географією.

Він мріє про експедицію на північ Росії і також плідно збирає інформацію про етнографію та географію України. За те що Чубинський вступив у революційно – літературну організацію його висилають в Архангельськ область де він працює секретарем в місцевому суді.

Але він не втрачає зв'язку з його друзями та з Батьківщиною. Крім того на чужині він збирає цінні етнографічні матеріали. Через 2 роки клопотанням Пржевальського його звільняють з заслання і він повертається до нормальної роботи.

В своїх працях він порушує питання використання природних багатств. Йому належить ідея розорення цілинних земель на півночі Росії для збільшення посівних площ, оскільки в той час перед царем постало питання забезпечення хлібом держави, якого катастрофічно не вистачало.

У 1866 році Географічне товариство нагороджує чубинського медаллю "за полезные труды". В тому ж році Чубинський бере участь у експедиції, що досліджує Печорськийй край там він зібрав величезний матеріал про кліматичні умови Північно-Двінського басейну.

Павло Чубинський завжди пам'ятав Україну. Перебуваючи в Печорську він пише нарис про народні правові звичаї в Україні. Пізніше він їде в експедицію по Україні та Бесарабіії де Чубинський відвідав більш ніж 30 повітів.

Він нагороджений премією Академії наук в 1879р та премією міжнародного географічного конгресу в Парижі, влітку 1875р. Крім того він є одним із організаторів Київського географічного товариства.

Помер Павло Чубинський 26 січня 1884 року і похований в Борисполі.

Література

  1. "Краєзнавство Географія Туризм" № 29-32.
  2. "Вісник НАН України" №3.


14.09.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!