Osvita.ua Вища освіта Реферати Біографії Відомий австралійський поет Раймер Марія Рільке. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Відомий австралійський поет Раймер Марія Рільке. Реферат

Поезія Рільке відмічена глибокою думкою, емоційною силою, музикою, ритмічністю і інтонацією свободи, вплив на розквіт німецької лірики

Раймер Марія Рільке – відомий австрійський поет. Народився 4 грудня 1875р. Прага, син чиновника. Дитинство і юність провів у Празі, після того жив в Берліні, Парижі, Швейцарії. Важливе значення для нього дві поїздки в Росію (1899р. і 1900р.), де він зустрівся з Л. Н. Толстим і зблизився з християнським поетом С. Д. Дрожніним.

"Россия в известной мере стала основой моих переживаний" – писав Рільке.

Вивчивши російську мову і літературу, він пробує писати вірші на російській мові, багато перекладає ("Слово о полку Ігореве"). Пізніше Рільке переписувався з Пастернаком, посвятив вірші М. Цвєтаєвой. Починавши з 1902р., Рільке писав вірші на французькій мові, попробувавши вплив символістів. Розквіт поезії Рільке починається з другої половини 90-х років і початку 900-х років. Почавши з наслідування Гейне, він рано пізнав творчу самотність. Його збірки: "Жертви Ларам" 1896р., "вінчаний снами" – 1897р., "Канун Рождества" - 1898р., "Меню на праздник" - 1900р, "Книга образов" – 1902, части 1-3.

1899-1903 – повне видання 1905р. "Новые стихи" частина 1-2 1907 – 08 роки – зі всією народжувальною силою, його поетичною індивідуальністю, швидко видають йому славу.

Одночасно Рільке пише драматичні і прозові витвори, серд який вирізняється ритмізована новела "Песня о любви и смерти корнета Кристофа Рильке" - 1906р. Ранні вірші тісно пов'язані з чеською культурою, з пейзажами Праги і її околиць, картини, народжені життям Рільке, розрізняє інтонацію чеського народу пісні ("Народый гнев" - 1895). Тоді ж виробляються своєрідний демократизм Рільке, в його відносинах до поезії і словнику поета ("Слова простые сестры – замарашки…" - 1897) взагалі з проблемами прекрасного в культурі "Прекрастное вырастает в пыли" - говорить Рільке, з віршів "Ты не горюй, что давно отцвели (астры в саду)", сб. "Лирика", М – Л. 1965р.

Його вірші не лишають суспільство мотивів. Співчуття жінці, жалість приниженим знаходять вираження в узагальнених портретах. В кінці 900-х років переживає поетичну кризу тимчасово відходить від поезії, звертаючись до прози, де в лірико-автобіографічній формі виражено глибоке розчарування справжністю фактів ("Заметки Мальте Лагуридся Брегге" – 1910р.).

Перша світова війна кидає поета в жахні відчай. В 1918 році він переживає підйом у зв'язку з революцією, подіями в Германії, все рівно не зрозумівши всієї революції, невдовзі закривається в собі. Муки та пошуки приводять од стоврення "Дуезских елегий". – 1912-1922 – опубліковано – 1923. Якщо в ранній період Рільке шокував вихід в суб'єктивному злитті поета зі світом, то тепер, в об'єктиві він бачить спасіння в від трагічних проти речей часів життя в при ображаючому впливі мистецтва, символізованому в образі Орфея.

"Он в той стране, куда заказан путь.
Ему не бремнуть ладони мира,
Он поспешил все пути разомкнуть".

Рільке не одноразово використовує Орфея в своїй творчості як світло з темряви, яке було на той час, яке спіткнуло автора, він багато роздумує над життям, у нього Орфей звучить як символ чистоти.

Только вот эты одны вирвалась
Тянется ввысь.
О, не сломайся! Согнись в
Миру Орфея.

Однак головне в Рільке – відчуття страху і тревоги, передчуття великих перемін в наступаючому столітті.

"На рубеже веков, мой век тягот…" 1899р. Релігійні панеїстичні думки, набрали вираження в збірці "Часослолов", де Рільке предстає перед читачем в образі російського монаха, напрямлений на пошук стійкої життєвої основи в постунепроведному світі.

Вищі і люи, міста і планети для Рільке рівні і одинокі, відірвані один від одного.

"Вечером стали опять все на сирот похожи
самые близкие тоже чужими успели стать".

Навіть маленький острів для Рільке "скиталец на дорогах мировозданья" (цикл "Остров" - 1906-1907). Один вихід у той універсальної розбещеності, поет знаходить в любові до людей і речей, в творчості і литті з ними.

"В моих об'ятья лес нашел покой,
я сам – его трезвон и трепетанье".

Глибоке філософське розуміння речей навколишнього світу поступово стає основою поетичних шукань Рільке В цьому зв'язку поет постімпесіонізму, для якого мистецтво його попередників було недостатнім проникненням. Гори величезній діяльності і конкретності зображення Рільке добивається високої символічності своїх образів. Так, пантера в паризькому зоопарку втілює для нього трагедію утрати свободи могутньою, вільною істотою ("Пантера" - 1903).

Життя дерева стає символом всякого органічного існування ("Плод" - 1924) явлення процеси природи представляють у Рільке в посіндеферированому вигляді, без важких поетичних штампів і умов. Поет дарує світ природи глибиною почуттів і переживань від частини сприраючись на досягнення Росії і Європи роман 19-20 в. в. "Для Рильке живописуещие и психологические прийомы современных романистов (Толстого, Флобера, Пруста, скандинавов)". Невіддільні в мові і стилі його поезії, "Новий мир", 1967. Новаторство Рільке – в знятті всього умовно-традиційного, "поетизмів" поезії, повне в зберіганні його тем і образів.

Поезія Рільке відмічена глибокою думкою, емоційною силою, музикою, ритмічністю і інтонацією свободи, вплив на розквіт німецької лірики. Бехер назвав Рільке посланцем кращої частини свого народу, що збагатив поезію на німецькій мові, прекрасним творінням є збірка "Великий гнів" - 1943р. На російській мові вірші Рільке перекладали В. Ельснер, Ю. Анісімов, Гордон, Б. Пастернак, В. Куприянов і інші.


11.09.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!