Osvita.ua Вища освіта Реферати Біографії Тарас Мельничук: життєвий і творчий шлях. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Тарас Мельничук: життєвий і творчий шлях. Реферат

У рефераті подано відомості про життєвий та творчий шлях Тараса Юрійовича Мелничука

Мельничук Тарас Юрійович народився 20 серпня 1939 р. в селі Уторопи Косівського р-ну Івано-Франківської області. Після закінчення десятирічки працював коректором районної газети "Радянська Гуцульщина", далі - в Комі АРСР лісорубом, валовідбійником на Донбасі, служив у лавах Радянської армії. 1958 р. вступає до Чернівецького держуніверситету.

На третьому курсі покидає навчання, їде по комсомольській путівці на будівництво Криворізького гірничо-збагачувального комбінату, далі - впродовж двох років працює теслею на будовах Красноярського краю. 1964 р. знову поновлюється в університеті, з якого через півтора року за вільнодумство відраховують. Після цього працює в редакціях районних газет Глибокої, Хотина, Косова, Верховини, Івано-Франківська.

1967 року у видавництві "Карпати" виходить перша збірка віршів "Несімо любов планеті". У 1967 році вступає на заочне відділення Московського літературного інституту. Здає рукопис збірки віршів "Чага" у видавництво "Карпати" і "Радянський письменник", що стало причиною його арешту 24 січня 1972 року під час масового ув'язнення української інтелігенції.

Відбував покару в Пермських таборах, звідки вийшов на волю в березні 1975 року. Знаходиться під наглядом органів безпеки. У квітні 1979 року за "вчинення опору працівникові міліції", а насправді за антирадянську діяльність, арештований на?? роки. Далі - кілька років адміністративного нагляду, поневіряння в пошуках роботи. 1982 року в Торонто виходить збірка віршів "Із-за грат". 1990 року - "Строфи із Голгофи" (Великобританія) та "Князь роси" (Київ, видавництво "Молодь").

За книгу "Князь роси" 1992 року удостоєний Державної премії України імені Т. Г. Шевченка. Збірка поезій "Чага" - побачила світ у Коломийській друкарні ім. Шухевича 1994 року завдяки її директору Михайлові Андрусяку.

Останні роки прожив у Коломиї. Відійшов у вічність 29 березня 1995 року. Похований на місці колишнього рідного обійстя в Уторопах.

У Спілку письменників України вступив 1990 року.

У застійні сімдесяті роки доля цього талановитого поета склалася драматично. Своїми чесними рядками Тарас Мельничук уже тоді наближав перебудову. Його вірші ввібрали у себе і мужню висоту Карпатських гір і вільний дух східно-українських полів. Це друга після двадцяти двохрічної перерви збірка автора.

Вірш Тараса Мельничука:

Не снись мені кривавий сон,
Не сніться, рани і руїни, -
Мені не треба десять сонць -
Живу тобою, Україно.
В мене ланів, в мене пшениць,
Як срібла-золота по всім світу.
За сто чужинських зоряниць
Я не віддам й вишневу віту.
Будьмо ніжними (вірш)
Не соромсь бути ніжними,
ласкавими, привітними
з птицями, деревами і квітами.
Матерям стискаймо руки з виснаженими венами.
І цілуймо їх, цілуймо їх, хоч і не заведено.
Наша теплота незбіднена, нездрібнена,
як озон, як хліб, як честь, потрібна.
Будьмо всі! - тепла і доброти джерелами,
не вергаймо з-за дрібниць громи.
Будьмо ніжні з птицями, деревами і з людьми.


07.09.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!