Osvita.ua Вища освіта Реферати Архітектура Єгипетські піраміди як одне з чудес світу. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Єгипетські піраміди як одне з чудес світу. Реферат

Зараз про піраміди люди знають, в основному, із науково-фантастичних фільмів, хоча побачити на власні очі це чудо світу, увібрати в себе потаємні куточки історії та загадок вдається не кожному

Варто сказати, що до нашого часу з усіх відомих чудес світу збереглося лише одне – найстаріше – диво: Єгипетські піраміди. Творцям пірамід єгиптяни поклонялися, як богам. Адже ці величні споруди були створені для захоронення наймогутніших правителів Єгипту – фараонів, які в ті часи були аналогами божественних створінь, а отже, повинні були жити вічно. Тому для них будувалися "будинки смерті", куди поміщали усі необхідні для існування речі, а також дорогоцінності та навіть кораблі.

Разом з тілом фараона ховали його слуг та інколи родичів; це означало, що вони також стануть безсмертними. Слуги повинні були виконувати всі забаганки свого господаря у потойбічному світі, тому часто їх вбивали одразу після смерті правителя та ховали разом із ним. При цьому тіла повинні залишатися непошкодженими часом та природою, щоб душа могла в будь-який момент повернутися в нього.

Так з’явилося мистецтво бальзамування мертвих. Тіло фараона поміщали в глибоку похоронну камеру у глибинах піраміди, ходи до камери завалювали кам’яними блоками. На внутрішніх стінах пірамід зображувались великі боги, біля мертвих правителів ставили статуетки з їхнім зображенням, котрі, як правило, охороняли посудини з внутрішніми органами забальзамованих фараонів.

Навколо великих пірамід згодом було добудовано усипальниці-мастаби та менші за розмірами піраміди, призначені для поховання близьких фараона.

Побудовані піраміди на західному березі річки Ніл, адже саме захід у місцевих жителів споконвіку вважався краєм смерті сонця та заходу життя.

Побудова пірамід займала багато сил та часу: для їх побудови доводилося посилати цілі експедиції для доставки гранітних та алебастрових блоків.

Найбільша з цих трьох піраміда Хеопса була збудована у XXVIII столітті до н. е. Про неї розповідає древній філософ Геродот: Хеопс змусив працювати на себе усе єгипетське місто, поділивши його на дві частини. Перші займалися доставкою до берега Нілу кам’яних блоків з аравійських гір. Другі транспортували їх далі. Щомісяця піраміду будувало 100 000 чоловік, і вже за 30 років споруда піднялася на 147 метрів, та зараз через насип пісків її висота зменшилася на 10 метрів.

Піраміду Хеопса називають ще Біблією в камені. На світанку величезна споруда набуває рожевувато-персикового кольору, а при світлі місяця вона нагадує засніжену гірську вершину. Це, напевне, найвеличніша споруда в світі, з нею не зрівняється за розмірами ні Букингемський палац в Лондоні, ні французький Версаль.

Поверхня пірамід в давні часи була облицьована білим гладким вапняком. Та після завоювання арабами країни вапняк був знятий зі стін для будівництва будинків у Каїрі. За підрахунками Наполеона, кам’яних блоків від трьох пірамід в Гізе вистачило би для того, щоб опоясати всю Францію стіною висотою 3 метри та товщиною 30 см. Кожен блок важить в середньому 2,5 тонни, а найтяжчий – 15 тонн. Тяжко повірити, що ці споруди були зведені простою робочою силою без допомоги потойбіччя... Якість роботи є настільки високою, що сьогодні між каменями в стінах споруд неможливо просунути навіть голку.

Налічується пірамід всього близько сімдесяти-вісімдесяти. В 1952 році єгипетський археолог Мохаммед Захарія Гонейм відкрив ще одну, не відому до сьогодні, піраміду в Саккарі, на відстані 20 км від Каїру.

Вчені по-різному розглядають піраміди: дехто вважає чудом світу лише найбільшу піраміду – Хеопса, дехто – піраміди "Мемфіса", три піраміди в Гізі фараонів Хеопса (Хуфу), Мікерина (Менкаура) та Хефрена (Хафра), а більшість відносить до чудес взагалі усі піраміди.

Найдавнішою є піраміда фараона Джосера (збудована близько 5 000 років тому). Місце, вибране будівником для споруди, знаходиться на краю плоскогір’я, звідки відкривається неповторний вид на Мемфіс. В стіні споруди було чотирнадцять воріт, але справжніми були тільки одні. Зсередини здавалося, що всі ворота відчинені. Археологам вдалося знайти три зображення Джокера: він зображений під час виконання релігійних обрядів. Ця піраміда є першою в Єгипті монументальною кам’яною спорудою.

В багатьох пірамідах влаштовували безліч хитромудрих пасток та заплутаних лабіринтів, що повинні були попередити грабунок могильних цінностей та вандалізму. І хоча з "сюрпризами" пірамід пов’язано багато страхітливих легенд (як, наприклад, прокляття фараона), це не завадило грабіжникам практично опустошити споруди до того часу, як вчені взялися за їхнє дослідження.

Зараз про піраміди люди знають, в основному, із науково-фантастичних фільмів, хоча побачити на власні очі це чудо світу, увібрати в себе потаємні куточки історії та загадок вдається не кожному.


08.08.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!