Osvita.ua Вища освіта Реферати Архітектура Сігрем-білдінг у Нью-Йорку як приклад американської архітектури. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Сігрем-білдінг у Нью-Йорку як приклад американської архітектури. Реферат

Однією з найкращих споруд Міс ван дер Рое є сорокаповерховий хмарочос фірми Сігрем на П'ятій авеню в Нью-Йорку

Одним з видатних архітекторів XX ст. був німецький зодчий Людвіг, Міс ван дер Рое (1886-1969). Уже в 1920-х рр. він стає провідним зодчим Німеччини. У 1926 р. архітектор споруджує в Берліні прекрасний пам'ятник Карлу Лібкнехту і Розі Люксембург, сповнений суворої і пристрасної динаміки. З 1930 р. він керує відомою архітектурною школою Баухауз, з приходом до влади гітлерівців емігрує до Америки.

У післявоєнні рої американські монополії, що нажилися на війні, займаються будівництво адміністративних споруд. В одному Нью-Йорку за короткий час було збудовано в центрі міста безліч нових хмарочосів.

У американській архітектурі процвітають ідеї створення "наднаціонального", космополітичного стилю. Міс ван дер Рое давно працював над проблемою створення нових, співзвучних сучасності форм. Він писав: "Архітектура — це воля часу, перенесена в простір... вона залежить від свого часу... Безнадійно використовувати форми минулого в нашій архітектурі".

На думку Міс ван дер Рое, лаконізм форм, простота і максимальний вияв структури споруди — це головне. Проте, якою б простою не була форма, вона мусить бути красивою. Він писав: "Мову можна використати для повсякденних потреб як прозу, але коли ви вмієте дуже добре розмовляти — яка чудова проза".

Скло і метал, на думку Міс ван дер Рое, якнайбільше відповідають характеру нового часу. І він споруджує хмарочоси у вигляді величезних паралелепіпедів з металевими каркасами і суцільно заскленими фасадами.

Однією з найкращих споруд Міс ван дер Рое є сорокаповерховий хмарочос фірми Сігрем на П'ятій авеню в Нью-Йорку. Це величезний паралелепіпед, що легко стоїть на тонких опорах. Дрібні горизонтальні й вертикальні членування металевих рам ніби розчиняються в гігантських площинах стін, і вся споруда нагадує фантастичний сяючий кристал кольору морської води, що спокійно і владно домінує над нагромадженням навколишніх будівель.

Щоб підкреслити панівне становище споруди в забудові П'ятої авеню, перед Сігрем-білдінг створено невелику площу, звідки можна в стрімкому ракурсі роздивитися площину фасаду, що здіймається в неосяжну височінь.

Споруда відзначається високою якістю будівництва та інженерного устаткування, а також так званим гнучким плануванням внутрішніх приміщень, що дає змогу робити їх будь-якими за формою та розмірами. "Наднаціональний" стиль численних повторень Сігрем-білдінг — блискучих рафінованих призм — певний час був модою на Заході і пропагувався як найвище досягнення архітектури капіталістичного світу.


06.08.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!