Osvita.ua Вища освіта Реферати Архітектура Геніальна простота Мавзолею В. І. Леніна. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Геніальна простота Мавзолею В. І. Леніна. Реферат

Архітектура Мавзолею новаторська. Вона органічно поєднується з Красною площею, Кремлем, Москвою

У морозні січневі дні 1924 р. радянський народ прощався з Леніним. У ніч на 23 січня урядова комісія доручила академіку архітектури О. В. Щусєву (1873-1949) скласти проект Мавзолею. Як увічнити пам'ять великого вождя?

Жодна з історичних аналогій тут була недоречною. О. В. Щусев розповідав: "Уже ранком треба було приступити до розбирання трибун, закладання фундаменту та склепу Мавзолею.

Перш ніж приступити до ескіза Мавзолею, я запросив на нараду, щоб обговорити його архітектурні принципи, Л. А. Весніна та архітектора Антипова. На нараді я висловив свої міркування, що силует Мавзолею не повинен бути висотним, а мати ступінчасту форму.

Напис на Мавзолеї я запропонував зробити одним словом, в якому міститься стільки хвилюючого змісту для всього трудящого людства. Це слово — Ленін... До чотирьох годин ранку ескізний начерк Мавзолею був готовий...". Завдання архітектора ускладнювалося тим, що Мавзолей мав органічно увійти в ансамбль історичної Красної площі і не тільки увійти, а й стати головним її компонентом. Це завдання було розв'язане О. В. Щусєвим.

У травні 1924 р. О. В. Щусєву було доручено спроектувати замість тимчасового більш монументальний Мавзолей. Але, як і перший, він був дерев'яним. О. В. Щусєв остаточно вирішив образ Мавзолею, надавши йому гармонійної композиції.

Виступи Мавзолею поступово зменшуються і легко завершуються колонадою із стовпчиків, на середньому виступі з'являються трибуни. У 1929 р. О. В. Щусєв починає роботу над проектом кам'яного Мавзолею, удосконалюючи його пропорції і композицію. Уся країна бере участь у його спорудженні: з різних її кінців привозили будівельні матеріали, залучалися до роботи найкращі майстри-будівельники.

Рожевий граніт та чорний лабрадорит привезено з українських родовищ. У 1930 р. спорудження Мавзолею було закінчено. У свій час О. В. Щусєв писав: "Мабуть, найскладнішим і водночас неодмінним у архітектурній творчості є простота.

Простота форм зобов'язує надавати прекрасних пропорцій і співвідношень, які створюють потрібну гармонію". У роботі над проектом Мавзолею Щусєв блискуче застосував це положення.

Образ Мавзолею чудовий своєю геніальною простотою — простотою, що була властива великому Леніну. Архітектура Мавзолею новаторська. Вона органічно поєднується з Красною площею, Кремлем, Москвою. Мавзолей з полірованого граніту на фоні Кремлівської стіни гармонує з вертикальними силуетами башт Красної площі. Ця червона гама добре поєднується і з чорними горизонтальними смугами лабрадориту на Мавзолеї.

На монолітній 60-тонній плиті з чорного лабрадориту інкрустовано напис з червоного порфіру — Ленін. Мавзолей відомий усьому людству, і він по праву займає одне з визначних місць серед шедеврів світової архітектури.


05.08.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!