Osvita.ua Вища освіта Реферати Архітектура Архітектура Ленінського меморіалу в Ульяновську
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Архітектура Ленінського меморіалу в Ульяновську

До сторічного ювілею В. І. Леніна було зведено ще одну споруду, яка по праву може вважатися видатним явищем сучасної архітектури

На батьківщині вождя в Ульяновську створено меморіальну зону, куди увійшли вулиці і будинки, пов'язані з життям В. І. Леніна та членів його родини, а також здійснено забудову міського центру, що становить систему ансамблів, розміщених на нагірній частині вздовж берега Волги. Кульмінаційним центром цієї системи став Ленінський меморіал (автори — архітектори Б. С. Мезенцев, М. П. Константинов, Г. Г. Ісакович та інші).

Меморіал — квадратна в плані споруда (100ХЮО м) горизонтальної асиметричної композиції, поставлена з трьох сторін на стовпи семиметрової височини, між якими видно внутрішній двір з маленьким будиночком, де народився В. І. Ленін.

На трав'яному газоні, що оточує будинок, ростуть молоді берізки. Другий меморіальний будинок, де також один час проживала сім'я Ульянових, стоїть поряд.

У просторих залах меморіалу розміщено філіал Центрального музею В. І. Леніна, обласний Будинок політичної освіти та великий зал на 1280 місць. Головне приміщення меморіалу — урочистий Ленінський зал, що своєю підвищеною частиною врівноважує горизонтальні об'єми основного квадрата споруди і є її домінантою.

У залі поставлено величну мармурову скульптуру В. І. Леніна (скульптор П. І. Бондаренко) на фоні золотих променів із смальти, що нею прикрашено стіни залу.

Архітектурні форми меморіалу цілком сучасні, стримані, прості й добре пов'язуються з ансамблем навколишніх споруд, домінантою яких є висотний готель "Вінець" (так звалася ця нагірна частина Ульяновська).

При закладенні меморіалу, ульянівці у своєму зверненні до нащадків, які святкуватимуть 200-річчя з дня народження В. І. Леніна, писали: "... Ми даємо Вам, нашим правнукам, батьківський наказ — високо тримати прапор великого Леніна, множити завоювання. своїх дідів і батьків, йти далі вперед славним ленінським шляхом".


04.08.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!