Osvita.ua Вища освіта Реферати Бухгалтерський облік Обов'язкове соціальне страхування. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Обов'язкове соціальне страхування. Реферат

У рефераті подано відомості про методику підготовки та справляння збору на обов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності

Особливості заповнення форми Ф4-ФССзТВП на даний час.

Форма заповнюється у гривнях з копійками (лише таблиці ІІ і ІІа заповнюються в цілих гривнях).

Не треба заповнювати графу "розмір внесків", бо про їх розмір можна здогадатися зі змісту форми.

У шапці форми Ф4-ФССзТВП слід зазначити систему оподаткування, на якій перебуває підприємство. Для цього слід викреслити: загальна, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок та спеціальний патент.

В таблиці І Ф4-ФССзТВП слід подавати середньооблікову чисельність працюючих в еквіваленті повної зайнятості. Інформація про середньооблікову чисельність працюючих тепер вважається таблицею І форми.

У таблиці ІІ немає граф про нараховану суму фонду оплати праці (доходу), з якої справляються страхові внески за ставками 2,5 та 3,0%.

В таблиці ІІІ перенесено в рядок 10 "Списано згідно із законодавством" аналогічний рядок 15 з попередньої форми звіту.

Додано таблицю VІ "Розшифрування заборгованості за фондом" з розшифруванням рядка 12 таблиці ІІІ. У ньому зазначається заборгованість, яка буде погашена внесками наступного звітного кварталу; заборгованість, яка повинна бути сплачена Фондом після прийняття звіту; суми заборгованості за Фондом, не відшкодовані з вини Фонду; заборгованість пов’язана з невиплатою заробітної плати працівникам, а також заборгованість, пов’язана з надлишковим перерахуванням. Але у разі заповнення таблиці VІ таблиця V не заповнюється.

У формі звіту про путівки на санаторно-курортне лікування та до дитячих оздоровчих закладів додано рядок 6" В дитячі оздоровчі заклади" щодо обліку путівок у ці заклади. Дотепер облік путівок у дитячі табори тощо, але не в дитячі лікувальні заклади, здійснювався за рядками дитячих санаторіїв, зокрема в рядку" Санаторій для підлітків".

Звіт складається у двох примірниках, один з яких подається до органу реєстрації, а другий, після перевірки спеціалістами Фонду, про що робиться відповідна відмітка, залишається в бухгалтерії страхувальника.

На жаль, Фонд вважає, що всі страхувальники, які обрали один з трьох видів спрощеної системи оподаткування (єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок або спец патент), утримують страхові внески із заробітної плати найманих працівників.

Для перевірки заповнення форми звіту треба знати балансову форму – сума рядків 11 та 12 повинна дорівнювати сумі рядків 16 та 17.

У разі якщо відпустка по догляду за дитиною закінчується в середині місяця, сума місячної допомоги розраховується пропорційно робочим дням цього місяця, що припадають на відпустку.

З 01.03. 2003р. страхові внески із заробітної плати на пересічних підприємствах утримуються в розмірі 0,5% незалежно від місячної суми (але не більше 2200 грн. на місяць). Утримання 0,25% з усієї суми заробітної плати залишено лише для найманих працівників – інвалідів, які працюють на підприємствах і в організаціях товариств УТОГ та УТОС. Нарахування здійснюється в розмірі 2,9%.

Список використаних джерел

1. Закон України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" від 18.01. 2001р. за №2240-ІІІ.


18.03.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!