Osvita.ua Вища освіта Реферати Бухгалтерський облік Оцінка природних ресурсів. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Оцінка природних ресурсів. Реферат

Склад, характеристика, оцінка природних ресурсів та методика обліку їх надходження. Методика нарахування, облік амортизації (виснаження) та списання вичерпаних природних ресурсів

Склад, характеристика, оцінка природних ресурсів та методика обліку їх надходження

Природні ресурси при їх придбанні оцінюються за фактичними затратами на їх придбання. У фактичні затрати, як і придбанні основних запасів, входить ціна постачальника, комісійні, брокерські тощо. Надходження відображається записом:

  • Дт "Природні ресурси";
  • Кт "Розрахунок з постачальником".

Слід визначити, що природні ресурси, розроблені (видобуті), але не реалізовані в поточному році, відображаються як товарно-матеріальні запаси.

Методика нарахування, облік амортизації (виснаження) та списання вичерпаних природних ресурсів

До природних ресурсів належить ліс, родовища нафти й газу, мінеральної сировини тощо. В зарубіжних країнах вони є об’єктом купівлі – продажу.

В балансі природні ресурси відображаються як довгострокові (позаоборотні) активи ("Запаси вугілля", "Запаси нафти й газу", "Ліс"). Характерними особливостями природних ресурсів є:

  • при видобутку вони стають мінеральними (складськими) запасами;
  • запаси природних ресурсів не відновлюються. Тому природні ресурси ще називають "виснажувані активи".

В результаті видобутку природних ресурсів родовища виснажуються, зменшується їх первинна вартість. Цей процес називається виснаженням і відображається в обліку.

Для обліку виснаження (амортизації) застосовується метод нарахування амортизації – залежно від кількості видобутої продукції.

Величина виснаження визначається за формулою:

Фактична собівартість родовища /Оціночна кількість корисних копалин родовища = Ставка виснаження на одиницю копалин;

Ставка виснаження на одиницю копалин * Кількість добутої продукції = Витрати на виснаження звітного періоду.

Приклад: Компанія інвестувала на придбання родовища кам’яного вугілля 4 млн. дол. За оцінкою родовище має 8 млн. тон вугілля.

Ліквідаційної вартості немає. У перший рік було видобуто й реалізовано 800000 тон вугілля. Визначити і відобразити суму виснаження:

1) визначимо ставку виснаження на 1 тону вугілля: 4 млн. /8 млн. тон = 0,5 дол.;

2) Визначимо суму виснаження за перший рік експлуатації родовища: 0,5 * 800000 = 400000 дол. Проводка:

  • Дт "Витрати на виснаження" – 400000;
  • Кт "Виснаження (амортизація) родовища" – 400000.

Деякі компанії не використовують рахунку "Виснаження" і проводять пряме списання з рахунку "Природні ресурси".

Слід визначити, що природні ресурси, розроблені (видобуті), але не реалізовані в поточному році, відображаються як товарно-матеріальні запаси. Витрати на виснаження відображаються тільки в тому році, коли видобута продукція реалізовується.


06.03.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!