Osvita.ua Вища освіта Реферати Бухгалтерський облік Заробітна плата: документація, порядок виплати, поняття та облік. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Заробітна плата: документація, порядок виплати, поняття та облік. Реферат

Розрахунково–платіжна документація по виплаті з/ти та її заповнення. Порядок виплати з/ти. Поняття депонованої з/ти та її облік

З/та робітникам відповідно до законодавства про працю виплачується в дні передбачені нормативним договором.

Основним регістром для оформлення розрахунків між робітниками і службовцями є розрахункова відомість і основний листок.

Основний листок відкривається на кожного працюючого де вказується прізвище, ім'я, по-батькові, рік і дата народження, професія, спеціальність, категорія, кількість дітей і інші дані, які необхідні для розрахунку з/ти.

Як в розрахунковій відомості, так і в особистому листку є три розділи:

 • Нараховано по видах.
 • Вираховано, або утримано по видах.
 • До виплати нараховано.

Розрахункова відомість – це регістр аналітичного обліку, який складається по кожному табельному номеру, кожному цеху, категоріях працюючих щомісячно.

Основний листок як правило відкривають на рік, а записи нагромаджуються по місяцях.

Підставою для складання розрахункової відомості і особової картки є документи:

 • Табель обліку використання робочого часу;
 • Нагромаджуючі карточки і інші документи по з/ті робітників відрядчиків;
 • Розрахунки бухгалтерії по всіх видах додаткової з/ти і допомоги по тимчасовій непрацездатності;
 • Рішення судових органів на вирахування по виконавчих листах;
 • Таблиці про ставки і порядки;
 • Платіжні відомості про раніше виданий аванс і інші документи.

Виплата з/ти здійснюється по платіжних відомостях, де вказуються табельний номер, прізвище, ім'я, по-батькові і сума до виплати.

Підставою на право виплати з/ти є підпис на відомості, підпис керівника підприємства і головного бухгалтера. Виплату з/ти проводять протягом трьох днів, враховуючи день одержання грошей. По закінченню третього дня в графі розписка про одержання напроти прізвища особи, якій не виплачена з/та, касир ставить штамп і закриває відомість двома сумами:

 • Сума виплаченої з/ти.
 • Сума невиплаченої з/ти.

На загальну суму не виплаченої з/ти складається касовий ордер.

На своєчасно не виплачені суми з/ти касир складає реєстр і передає відомість і цей реєстр в бухгалтерію для перевірки, суми грошової готівки невиплаченої з/ти повертається назад в банк, при цьому вказується на квитанції депоновані.

Своєчасно не виплачена з/та тримаються три роки, а потім перераховуються у бюджет підприємства.

Облік цих сум ведеться на окремому рахунку 70 по субрахунку 70/2.

Аналітичний облік, депонованої з/ти ведеться по кожній сумі або в реєстрі де обов'язково повинен бути шифр, щоб передбачали потрібні реквізити.

Виплати депонованої з/ти оформляються видатковим касовим ордером.

В практиці застосовують виплату з/ти через ощадні банки. Це полегшує роботу касира. Сума з/ти в даному випадку зараховується на особовий рахунок працівника і виплачується по мірі необхідності.

Якщо працівник іде в відпуск, звільнюється, то сума виплати з/ти можуть проводити в інші дні не дочікуючи встановлених днів.

Такі виплати називаються виплати на міжрозрахунковий період і оформляться косовим ордером або платіжними відомостями (якщо біліше як чотири особи). Пенсії по працюючих пенсіонерах ведуться без запису в розрахункових відомостях.

Премії, які носять разовий характер виплачуються по платіжних відомостях, а премії записуються в розрахункову відомість для вирахування податку.

Відомості, які містяться в розрахунково-платіжних або розрахункових відомостях в касових і банківських документах узагальнюються завдяки розроблюваних таблиць №3 "Зведення даних по розрахунках з робітниками і службовцями" та розроблена таблиця №4 що являє собою звіт розрахунково-платіжних відомостей в розрізі категорії персоналу і видів оплат, створюючих фонд зарплати. В таблиці вказують крім того вартість безплатних комунальних послуг і натуральних видач по кожній категорії працюючих, а також відпрацьований робочий час.


12.02.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!