МОН планує надати вишам фінансову автономію

Обмеження у використанні коштів загального та спеціального фондів заважають вишам розвиватись

МОН планує надати вишам фінансову автономію

Реалізація реформи публічного фінансування та управління закладами вищої освіти, що презентована Міністерством освіти і науки, має надати українським університетам фінансову автономію.

У Міністерстві освіти і науки наголошують, що обмеження у використанні коштів загального та спеціального фондів заважають закладам вищої освіти розвиватись та оперативно реагувати на сучасні виклики.

«В умовах, коли заклади вищої освіти змушені віддавати половину орендної плати за власне майно у бюджет та практично не можуть реалізовувати надлишкове майно, їхні керівники не мають змоги ефективно використовувати майно закладу», - зазначають у міністерстві.

Також у МОН наголошують, що система єдиної тарифної сітки породжує зрівнялівку у заробітній платі та унеможливлює винагородження викладачів співмірно з результатами їхньої роботи. Як наслідок, науково-педагогічні працівники втрачають мотивацію.

Автори Концепції реформування публічного фінансування та управління закладами вищої освіти зазначають, що запровадження фінансової автономії сприятиме виходу державних та комунальних закладів вищої освіти зі статусу бюджетних установ з максимальним збереженням податкових, тарифних та митних преференцій, інших економічних та регуляторних умов, необхідних для їхнього успішного розвитку.

Також буде забезпечено право закладів вищої освіти самостійно затверджувати кошториси і зміни до них.

Окрім цього, виші отримають право самостійно встановлювати розміри оплати праці в межах їхніх кошторисів. У тому числі передбачити можливість оплати гонорарів та заробітних плат іноземним викладачам за спрощеними процедурами.

Планується, що реалізація реформи публічного фінансування та управління закладами вищої освіти дозволить вишам зараховувати 100% орендної плати за їхнє майно, скасувати погодження оренди майна, спростити процедуру списання застарілого майна тощо.

Концепція реформи управління закладами вищої освіти

Освіта.ua
24.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
школьник
Короче на бюджете оставят пять блатных нац.универов остальные на фиг с пляжа. *