Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Cirius
Повністю Вас підтримую п. Новосад. Роздутою є не тільки кількість університетів, але і чисельність їх викладацького складу, який, як Ви правильно підмітили, далеко не кращий за європейський. Але ж у цьому, в першу чергу, винувате МОНУ, яке наліво і направо роздавало ліцензії усім підряд бажаючим, а таких, жити за державний кошт та гроші студентів , виявилося чимало. Тепер спробуйте відірвати їх від "кормушки",особливо ректорів. Отож приготуйтеся до лавини бруду та звинувачень, жаль тільки,що хтось на цьому заробив, а розгрібати доведеться Вам. Чи поїдуть з переляку масово вчитися за кордон? Хто має дармові кошти, той і так там вчиться, а у кого немає-отримує липову українську ВО. Тож успіхів Вм п. Новосад і великої хитрості, щоб випливти з цієї складної ситуації.
черкаси
Для Cirius: дурний піп - дурна його молитва!!
М
Для clrlus: в міністерстві їх також треба скорочувати, а то хочуть, щось вирішують , коли будуть робити?
Коментувати
Тетяна
Супрунша скоротила лікарні і всю медичну допомогу (по телефону дають хворому вказівки, як лікуватися, замість того щоб направити за викликом бригаду швидкої) , а ця скоротить ВНЗ, замість того, щоб якість поліпшувати! Чудово.... ще мільйонів 10 поїде з України. Але пані міністерці слід "включити" свій невеликий і недолугий мозок, бо ті хто поїде вчитися за кордон, більше ніколи сюди не повернуться!
Небайдужий
Для Тетяна: Так саме цього й добиваються!
Коментувати
Наталя
Нас цим лякають вже рік шостий... і об’єднанням, і зачиненням... а давайте почнемо з ВИШів Києва?! Покажіть приклад! Не на наших регіональних закладах, звідки ви завдяки системі єдебо вже й так всіх гарних і розумних студентів забрали у Київ, Харків, Львів, Одесу, і до нас вони не повернуться... і ми з натугами набираємо по три хіміки, чотири біологи, і 11 англійців... і вже скоро в регіонах вчити дітей буде нікому... бо ваші тиражні вчителі по великих містах йдуть у "менеджери" (продавці), закінчивши безкоштовно вищу освіту. в чому сенс?. в регіонах усі приватні заклади вищої освіти вже зачинені... давайте зачинемо всі... звільнемо регіони від людей, як села вже звільнили від лікарень... і продамо всю землю китайцям... ото їм буде шастя... такий план?... щоб наші онуки на них працювали рабами??....
123
Для Наталя: Тобто, "заберіть у абітурієнтів шанс навчатись в тих вишах які вони обирають та заставте їх вчитись у регіонах, бо нагіональним викладачам невистачає роботи"?
Наталя
Тобто - почнуть, як завжди, з нас...
Коментувати
Володимир Чепурний, черкаси
Ну і недалека пані міністерка! Говорить про чималі кошти на вищу освіту, які нібито не ефективно використовуються? А чи розуміє Новосад , що всі і державні і приватні внз мають бюджет менший половини самого середнього американського університету... Ми катріджа не заправимо без допомоги заочників, холод в аудиторіях, бідні, як миші лаборанти та інженери... такі ж і викладачі... О горе нам!
Наталя
Для Володимир Чепурний, черкаси: Як я Вас розумію, колего! І ремонти своїм коштом, і холод, і вчителі вже більше нас отримують... все робиться для того, щоб наші діти тікали з країни...
Коментувати
Петр
Шляхом видачі ліцензій міністерство наплодило нікому непотрібних приватних ВИШів в яких не було своєї бази для навчання, а все включно з викладачами орендоване, тому потрібно притягнути в т.ч. і до кримінальної відповідальності тих хто видавав ліцензії направо і наліво. А ВУЗи , які мають свою історію матеріальну базу, ,до якої міністерство немає відношення, воно її небудувало, потрібно розвивати, вже зараз в Україні важко знайти толкового інженера, тому у нас практично знищення машинобудування.
Галина
Потрібно якісна освіта, яка є затребуваною на ринку праці, Університети мають вчити більше практичних навичок,комунікації з молоддю, людьми, давати знання з ведення бізнесу, формування цифрових компетентностей, умінь презентувати і складати бізнес проекти,проекти креативних індустрій, яка інвестувати свої знання і капітал на сучасному рівні глобальної економіки.
avatar13
З одної сторони, якою б вона не була, вона каже правду - багато із них не надають нормальної освіти, і, коли студенти кінчають вузи, то вони "ні бе, ні ме, ні кукаріку" - нічого не вміють і нічого не можуть. Але з другої сторони - якщо багато вузів поріжуть, то знову ж, наша молодь толпами піде на вчення у світ кращий, лиш би тут не бути. Так що, мадам міністр, логічно треба спочатку обґрунтовувати свої думки і бажання, а не спочатку ввести його в юридичну силу, а тоді вже потім жаліти!
Вчителька
Для avatar13: думаю, що студенти виходять недолугими, бо не мають можливості вчитися, змушені заробляти на своє навчання, бо стипендії, хоч якими були малими, так і ті скоротили...
Коментувати
Небайдужий
Да уж...в Польше количество вузов стремится к 500...их, действительно, не 300...и контингент студентов в 2 раза больше...при меньшем населении. Бред.
Дмитро
Ну, и когда их уменьшат? сколько можно говорить, тут половине универов нужно лицензию аннулировать, они не дают знаний никаких
Оксана
Для Дмитро: цівком згідна з Вами. Як школи , так і універси9тети на сьогоднішній день не дають глибоких знань. Теорії мало, повинні бути практичні навички. АЛЕ ПРОБЛЕМА ОДНА НА ВСІХ ГРОШІ. НА СЬОГОДНІШНІЙ ДЕНЬ ТРЕБА ЗА ВСЕ ПЛАТИТИ. ПИШЕШ КУРСОВУ РОБОТУ НАЙДИ ПІДПРИЄМСТВО, ДАЙ ГРОШІ ,ЩОБ ТОБІ ДАЛИ ДОСТУП ДО БУГХАЛТЕРІЇ,ДО РІЗНИХ ДОКУМЕНТІВ. А ЯКЩО НЕ МАЄШ МОЖЛИВОСТІ ШУКАЙ ВИКЛАДАЧА ,ЧИ ПРАУІВНИКА КАІЕДРИ І КУПУЙ ГОТОВУ КУРСОВУ ЧИ ДИПЛОМНУ РОБОТУ. ОСЬ ТАКІ ПИРОГИ.ЗВІДКИ ЗНАННЯ ?
Катерина
Доброго дня! Хочу запитати я від Вас, пані міністерко, чи знаєте ви, яку заробітну плату мають ВИХОВАТЕЛІ??? Про всіх піклуються бо, бачите, мала зарплата, а от вихователів, які займаються понаднормовою кількістю дітей і відповідають за життя і здоров’я цих малюків а ще і навчають і виховують їх, тобто дають вчителям у руки ГОТОВИЙ ПРОДУКТ, от нас ніде і не згадують.. А дуже дуже пора би. Я хотіла би щоб і вчителі і викладачі і Ви спробували попрацювати за мінімальну заробітну плату!
Коментувати