Нерідко виші не готові відповідати за якість освіти, - Гриневич

За словами міністра, академічна свобода та автономія вишів є основою реформи

Нерідко виші не готові відповідати за якість освіти, - Гриневич

Академічна свобода та автономія закладів вищої освіти є основою пропонованих реформ, однак готовність університетів до автономії виявилася дуже складною у реалізації. На цьому наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, виступаючи на Конференції міністрів освіти Європейського простору вищої освіти, що відбулась у Парижі.

За її словами, попри виклики, Україна модернізує систему освіти на всіх рівнях. Три системні закони були прийняті протягом 2014-2017 рр. – закон «Про вищу освіту», закон «Про наукову та науково-технічну діяльність» і рамковий закон «Про освіту».

«З того часу ми працюємо над реалізацією цих всеосяжних законів одночасно. Академічна свобода та автономія закладів є основою пропонованих реформ. Однак я визнаю – припущення про готовність університетів до цієї автономії виявилося дуже складним у реалізації. Нерідко університети не готові до відповідальності за якість вищої освіти, яку вони надають. Зміна свідомості з авторитарної культури зобов'язання до культури відповідальності та проактивності потребує злагоджених зусиль усіх учасників процесу. На жаль, такі речі не відбуваються за одну ніч. Я знаю, що свого часу ваші країни також відповідали на подібні виклики, коли впроваджували системні зміни», – зазначила Гриневич.

Міністр також підкреслила, що головна мета України в сфері вищої освіти – створити якісні внутрішні та зовнішню системи забезпечення якості вищої освіти.

Освіта.ua
25.05.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tet-a-tet
Йду повз НЗ, де відбулося ЗНО, біля нього повно учнів і їх батьків. Учениця скаржиться матері:" От старий хрич, забрав у мене пенал з ручками, а я там мала написані формули". І мати у відповідь співчутливо покивала головою, як обідили її дитину. І ви, шановні дописувачі, після всього цього хочете якість освіти? Ми продовжуємо вірити у силу папірця, а не в реальні знання. На них мало хто робить ставку, має дпомогти блат, кум, сват і звичайно гроші. І скільки ми ще так будемо жити одному богу відомо. І що тут одна міністр може зробити, психологію людей змінювати дуже важко. А ВНЗ до лампочки знання, їм аби гроші, а за престиж у магазині нічого не купиш.
Ще один небайдужий
Що ти, бабо, дурної верзеш? Якщо у вузи можна поступити, набравши на ЗНО 15-18% від максимального числа балів, то про яку якість знань тут говорити?
Небайдужий
Університети просто рівняються на МОН. Якщо МОН не хоче відповідати за якість освіти, заблокувавши роботу незалежного від нього НАЗЯВО, то навіщо це робити університетам?
Володимир
Все взагалі й нічого конкретного. Якщо звучить слово "нерідко", то це означає часто? Тоді де приклади від міністра? А то виходить все розмито...