Гриневич: закон «Про вищу освіту» застарів

За словами міністра, автономія університетів посилила розрив між провідними та іншими вишами

Гриневич: закон «Про вищу освіту» застарів

Міністр освіти Лілія Гриневич заявляє, що закон «Про вищу освіту», який був ухвалений в 2014 році застарів та потребує змін. Про це вона сказала під час засідання розширеної Колегії відомства.

«Закон «Про вищу освіту», прийнятий у 2014-му, відкрив багато нових можливостей для системи. Але, як виявилося, не всі університети були готові до переходу від прямого контролю держави до практики незалежної експертної оцінки їхньої діяльності, до конкурентного розподілу держзамовлення», - наголосила Гриневич.

За її словами, прийнятий одразу після Революції Гідності Закон вже впровадив важливі для системи новації та запустив процес реформування, однак не всі заклади вищої освіти змогли впоратись з отриманими повноваженнями.

«Широка автономія університетів посилила розрив між провідними вишами й «іншими». Перші скористалися нагодою – запровадили нові освітні програми, залучили роботодавців, увійшли в міжнародні проекти, навчилися розумно планувати освітній процес, зайнялися комерціалізацією власних наукових досліджень, намагаючись створювати конкуренцію на ринку освітніх послуг. «Інші» – капсулювалися у своїй неспроможності ефективного управління», – зазначила міністр.

Вона також зазначила, що намагання дебюрократизувати взаємодію в системі вищої освіти з боку МОН часто розбиваються об запровадження додаткової паперотворчості в самих вишах.

«МОН відмінило близько 20 наказів, які вимагали від закладів різноманітні звіти та інші процедури, що забюрократизовують процес. Натомість деякі заклади повернули ці процедури власними внутрішніми наказами, причому часто з посиланням на неіснуючі вказівки Міністерства. Тому я хочу звернутися до очільників наших університетів з проханням – перегляньте ставлення до звітності викладачів, щоб вони змогли сконцентруватися на своїй безпосередній роботі», – зауважила Гриневич.

Міністр повідомила, що відомство має намір продовжити роботу зі скорочення кількості обов’язкових документів, зокрема, у новій редакції Ліцензійних умов. Водночас міністерство вимагатиме від університетів сформувати мінімальні та раціональні вимоги до внутрішніх документів.

«Протягом цього року ми працюватимемо над змінами у закон «Про вищу освіту». Запрошуємо університети брати участь у підготовці змін», – резюмувала виші міністр освіти.

Освіта.ua
26.01.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
феміда
Дискримінація прав дітей! Ваші закони гротеск!!!!!!
Кузьміч
Потрібно більше концепцій. Коли котику робити нічого - він лиже яйця!
БРЄД
ТА НІЧОГО НЕ ТРЕБА ЗМІНЮВАТИ. КОМУ ТРЕБА ОЛІГАРХАМ? БІЛЬШЕ ПРОБЛЕМ МОН НЕ БАЧИТЬ?
Василь  Шминдрук
Наша пісня гарна й нова, починаймо її знову. Але як би не вийшло так, що до прийняття нового закону наша влада буде або в Лукʼянівці, або в Ростові.