МОН: виші можуть працювати без печатки

Використання печатки вищим навчальним закладом перебуває в компетенції його керівництва

МОН: виші можуть працювати без печатки

У Міністерстві освіти повідомляють, що вирішення питання обов'язковості використання печатки вищим навчальним закладом перебуває виключно в компетенції його керівництва. Відповідне роз'яснення надано освітнім відомством у зв'язку із набуттям чинності закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами - підприємцями» № 1982-VIII та надходженням запитів від вищих навчальних закладів.

Зокрема, у Міносвіти, посилаючись на статтю 581 Господарського кодексу, зазначають, що суб'єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатки, але її використання не є обов'язковим.

«Відбиток печатки не може бути обов'язковим реквізитом будь-якого документа, що подається суб'єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування. Копія документа, що подається суб'єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування, вважається засвідченою у встановленому порядку, якщо на такій копії проставлено підпис уповноваженої особи такого суб'єкта господарювання або особистий підпис фізичної особи - підприємця. Орган державної влади або орган місцевого самоврядування не вправі вимагати нотаріального засвідчення вірності копії документа у разі, якщо така вимога не встановлена законом», - наголошують у відомстві.

Також у МОН повідомили, що наявність або відсутність відбитка печатки суб'єкта господарювання на документі не створюватиме юридичних наслідків.

«Враховуючи зазначене повідомляємо, що вирішення питання обов'язковості використання печатки вищим навчальним закладом перебуває в компетенції його керівництва», - зауважили в Міносвіти.

Освіта.ua
19.09.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів