Osvita.ua Вища освіта Реформа вищої освіти Контрактник без знань — дійна корова для вишу, - МОЗ
Контрактник без знань — дійна корова для вишу, - МОЗ

У Міністерстві охорони здоров’я заявляють про тиск на відомство з боку депутатів

Контрактник без знань — дійна корова для вишу, - МОЗ

У Міністерстві охорони здоров’я повідомляють про те, що група депутатів чинить тиск на відомство та уряд України з метою скасувати рішення про єдиний для контрактників та бюджетників мінімальний прохідний бал вступу на медичні спеціальності – 150 балів з кожного сертифікату ЗНО. Про це йдеться у заяві МОЗ щодо загрози реформи медичної освіти.

У МОЗ наголошують, що такі дії депутатів є ще однією спробою залишити старі корупційні схеми та загальмувати реформу охорони здоров’я.

У відомстві нагадують, що Мінохорониздоров'я спільно з Міносвіти ухвалили рішення підняти мінімальний прохідний бал до 150 балів з кожного сертифікату ЗНО для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація» та «Педіатрія» галузі знань «Охорона здоров’я». Відповідні зміни внесені до Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2017 році.

«Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство освіти України не отримали жодних звернень ані від абітурієнтів, ані від батьків студентів щодо цього рішення. Також не надходило пропозицій та зауважень ні від депутатів, ні від комітетів охорони здоров'я та освіти і науки. Хоча питання обговорювалося на круглому столі і парламентських слуханнях», - заявляють у міністерстві.

У МОЗ наголошують, що раніше мінімальний прохідний бал абітурієнтів на медичні спеціальності досягав 103 балів.

«Це найнижчий прохідний бал серед усіх спеціальностей в Україні, і це головна причина того, що 37% випускників медичних вишів в цьому році не змогли здати міжнародний ліцензійний інтегрований іспит, який заплановано для введення в Україні як обов’язковий. Сьогодні група депутатів Верховної Ради вимагає від Уряду скасування прохідного рівня в 150 балів по вступу на медичні спеціальності і повернення системи, за якої вступити до медичного вишу може будь-хто, якщо у нього є гроші», - йдеться у заяві.

За статистикою попереднього року абітурієнти-бюджетники медичних спеціальностей вступали з балами – від 159 до 191. Абітурієнти-контрактники – від 102 до 168 балів.

«Контрактник з низьким рівнем знань — дійна корова для університету, можливість його «додатково навчати», «допомагати з екзаменами» та «вирішувати інші питання». А наприкінці видати диплом, з яким цей «лікар» потім піде лікувати живих людей!», - наголошують у Міністерстві охорони здоров’я, зазначаючи, що весь цей час студент з низьким рівнем знань заважає вчитись іншим.

У відомстві також зазначають, що відміна мінімального прохідного бала для вступу на медичні спеціальності на самому початку нівелює цінність професії лікаря та призводить до сприйняття абітурієнтами диплому лікаря як «папірця», який необхідно купити, щоб потім збирати хабарі у людей в лікарнях.

«Ми підтримуємо право кожного абітурієнта подати документи в університет. Але в виші будуть відібрані найкращі вступники, рівень загальної освіти яких дозволяє розгорнути якісне навчання. Вимога депутатів прибрати мінімальний прохідний бал для абітурієнтів медичних вузів є неприйнятною спробою залишити брудні корупційні потоки в медичній освіті. Україна не буде країною, де лікар може купити диплом за гроші», - йдеться у заяві.

У МОЗ також зауважили, що рішення про встановлення мінімального бала 150 для всіх сертифікатів було затверджено 24 квітня 2017 року Наказом Міністерства освіти України №637. Наказ юстовано, він є обов’язковим до виконання.

Як відомо, у п'ятницю 23 червня народні депутати від БПП Ольга Богомолець та Олександр Співаковський взяли у участь у засіданні уряду, у ході якого, за їх словами, домоглись скасування встановленого МОН і МОЗ підвищеного прохідного бала для вступу на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація» та «Педіатрія».

За словами Богомолець, «випускники, які набрали менше ніж 150 балів з кожного сертифікату ЗНО отримають шанс на вступ до медичних вузів і демонстрацію своїх здібностей в навчанні, щоб стати гарними лікарями».

 

Освіта.ua
26.06.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
195балів
Щиро бажаю кожному із цих депутатів по сімейному лікарю, в минулому контрактнику зі 100 балами зно
ха-ха-ха
Ви ще пожалієте, що так зраділи відміні 150 балів. За попередніми відомостями КРОК - 1 у цьому році не подолали близько 40% студентів медичних вузів. Приготуйтеся просити Богомолець та Співаковського про відміну КРОКУ. Інакше - плакали ваші грошики .
ВСЁ!
http://ua.racurs.ua/news-90233-minosvity-skasuvalo-150-balnyy-porig-iz-zno-dlya-vstupu-do-medychnyh-vyshiv - порог в 150 балов отменяется! Супрун дали пососать!
9q
Ура. Друзі, цe пeрeмога абітурієнтів. Я вітаю Вас. Бажаю Вам кріпких знань для мeдиків, які отримали мeншe 150 балів. Лілія Михайлівна сьогодні на прeсс—конфeрeнціі підтвeрдили інформацію про скасування прохідного балу. За цe вип’ємо сьогодні.
Катя
Ви підіть і задайте ЗНО, а потім говоріть, що контрактник дійна корова!!! Зовсім знахабніли! Кожен має право вступати до інституту і якщо у мене з одного ЗНО 149, а не 150 я не повинна навчатися в ПТУ!
Ірина
Для Катя: Ідіть, Катю, до Поплавського.
SherStone
С предметом на 149 ты обязана учиться в ПТУ, в универ или в институт ты не должна поступать.
Коментувати
Anna
Интересно, а почему именно 150? есть какое-то обоснование? или чисто цифра с неба? почему не 140 или 160?))
Юля
Для Anna: да потому, что 150 по 12- бальной системе это 7. А 7 - последняя положительная оценка.
9q
А Гринeвич говорила, что 8.
9q
Для Anna: Ужe 100.
Коментувати
Сергій
Очередной запрет - приказ Минобразования №637, которым введена дискриминационная мера по отношению к части выпускников школ Украины, лишающая их возможности участвовать в конкурсном отборе при поступлении на медицинские специальности. Как обычно, за красивыми словами, объясняющими эту административную меру заботой об уровне образования будущих медиков, прячется неумное и неумелое "техническое" решение проблемы. Достаточно представить себе абитуриента, который получил 180 баллов на ВНО по биологии и 170 баллов на ВНО по украинскому языку и литературе, а вот по истории Украины - только 149 баллов. Своим решением Минобразования перечеркивает его мечту - стать медиком. Такое грубое, "топорное" решение проблемы заставляет думать о наличии совсем иных, истинных причин борьбы с медицинскими вузами. Естественно, абсурдность такого решения понятна не только простым "пересічним" украинцам, но и нашим представителям в структурах власти. http://osvita.ua/v…/consultations/56328/ И что же в итоге? Минобразования...
Світлана
Для Сергій: Нехай випускний не зациклюється 3-х ЗНО, хай здає ще математику чи хімію. Добре підготовиться будуть варіанти для вступу.
Коментувати
Капустница (бабочка—белянка)
Супрун—ви нeсправeдлива людина. Нeобхідно створити флeш—бом щодо Вашоі відставки.
ЛУНА
МОЗ - не здавайтесь!!! Ви на правильному шляху!!! А депутати від БПП - лиш зайвий раз піаряться та заробляють собі лишні дивіденти перед виборами!!! Мол подивіться, як ми хвилюємся за ваших дітей! Ми за правду!!! Ми з народом!!! Дістали уже всі нитіки, досить давити на жалість. В школах поганий рівень, сільські діти бідні, ми льготники, на репетиторів грошей не було!! А за навчання у мед, ми готові платити по 30 тис.грн в рік!!! Немає слів!! Ганьба!!!
professor
Для ЛУНА: Давайте! Требуйте дальше такое. Как уйдут пенсионеры из врачей (около 50% работающих в настоящее время) так и поползете на кладбище. Ибо лечить (и учить) будет некому
Сергей Лимонов
так и поползете на кладбище -а ты бесмертный проФФесор ?
Коментувати
ЛУНА
якщо МОЗ відступить від свого рішення, під тиском депутатів від БПП, то грош ціна такому МОЗу І його рішенням!!! НЕ ВІДСТУПАЙТЕ!!! ВИ НА ВІРНОМУ ШЛЯХУ!!! ДОВЕДІТЬ СПРАВУ ДО КІНЦЯ!!! В МЕДИЦИНУ ПОВИННІ ЙТИ НАЙРОЗУМНІШІ!!!!
Иван
187 - биология, 166 - украинский, 146 - химия. Достоин я поступать в мед. на контракт? Мимо, 30 лет, высшее техническое образование.
ooo
Для Иван: А химию в меде проплачивать будешь
Иван
да, именно так.
Леонідович
Для Иван: Достойный. На следующий год. Химию немножко подтяните.
Коментувати
Алекс Иваськов
Так я не понял,150 минимальный оставили или убрали???
ooo
Для Алекс Иваськов: пока оставили,слава Богу
Алекс Иваськов
А то так статьи пишут,что вообще не поймешь.То убрали, то "У МОЗ також зауважили, що рішення про встановлення мінімального бала 150 для всіх сертифікатів було затверджено 24 квітня 2017 року Наказом Міністерства освіти України №637. Наказ юстовано, він є обов’язковим до виконання.", то "Як відомо, у п’ятницю 23 червня народні депутати від БПП Ольга Богомолець та Олександр Співаковський взяли у участь у засіданні уряду, у ході якого, за їх словами, домоглись скасування встановленого МОН і МОЗ підвищеного прохідного бала для вступу на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація» та «Педіатрія». За словами Богомолець, «випускники, які набрали менше ніж 150 балів з кожного сертифікату ЗНО отримають шанс на вступ до медичних вузів і демонстрацію своїх здібностей в навчанні, щоб стати гарними лікарями».
9q
Для ooo: Скоро убeрут, слава богу
Коментувати
oльга
Ну почему в других странах,возможность обучаться на медицинских специальностях имеют абитуриенты с наивысшими баллами. А у нас 150 баллов.Откуда эта цифра.Сделайте 180+ А недовольные поноют и успокоятся.
lena
Для oльга: Не успокоются!!! У некоторых это была мечта! а ненабрали всего лишь один бал! О таком нужно за год предупреждать!!!
Коментувати
Родион
Пропоную встановити інтегрований мінімум з трьох предметів ЗНО: 450 балів. Це дасть можливість уникнути прикрих випадковостей, наприклад недобору 1-2 балів з предмету, що компенсуватиметься вищим результатом з іншого. Особливо це повинно стосуватись укр. мови. Тут виходить абсурд: в медицину з укр. мови потрібно 150, а на філфак в пед. 100 з маленьким плюсом.
Anna
Для Родион: логичнее просто поставить например минимум по укр 130 а по био 170. Ибо в вашем варианте возможет случа когда человек с баллами укрбио 170130 поступит а с баллами 135160 нет.
9q
Для Anna: Логично не 170 с профильного, а 150. А с непрофильных можна и 130.
Родион
Для Anna: Можливо, потрібно встановити рівень недобору балів з профільного предмету до 5, з інших до 20. Але сума з трьох предметів - 450.
Коментувати
Просто людина
Там прохідний бал потрібно не 150, а - 170 мінімум встановлювати!
Ttt
Дійна коровп— цe сама Уляна Супрун. Скільки грошeй нагрeбe, якщо пeрeстанe фінансувати мeдичні навчальні заклади. Нe трeба прикриватися корупцією в вузах. Я всe прeкрасно розумію. Нeма вузу—нeма фінансування, нeма фінансування—значить гроші в карман.
Anna
Для Ttt: ага, вот так возьмет денги для вуза и себе заберет))) беспалевно))
Ttt
А куди ці гроші діваються. Розділять між Данилюком і Супрун.
Коментувати
євген
Контрактник без знань — дійна корова для вишу, а дійну корову треба любити і глядіти.
Юрий
20 мая МОЗ говорил о том, что это проект, возможный, в перспективе, на будущее. А потом выясняется, что этот проект от 20 мая подписан действующим 27 апреля! Так не делается!!! Я бы может и смолчал ,но так.... на конференции в Тернополе 18-19 мая, где зам. министра об это говорил! Или он 19 мая не знал, что приказ подписан 27 апреля??? Т
Світлана
Не можна оцінювати знання учнів за складанням ЗНО, та ще й говорити про те, яким він буде лікарем. Умови для вступу повинні бути однаковими для всіх абітурієнтів . А от якщо не навчається-відраховувати.
Denis
Для Світлана: я також згодeн, я здав гeографію на 130, мову на 153 і матeматику на 171- і нормально собі вчився. Нeрозумію обурeння людeй.
Anna
Для Світлана: ну не будут вузы никого отчислять. Вот зачем отчислять человека который каждые пол года носит тебе деньги? это нелогично. Сейчас единственный шанс отсеять людей это ЗНО, все остальное у нас в стране легко покупается.
Рита
Для Денис : ну все ты дебил , у тебя же география 130 !!! Недопустимо меньше 150 иметь по каждому предмету
Коментувати
medyk
Мододці, МОЗ. Відстоюйте свою позицію. А Богомолець і Співаковський, мабуть, тому вставляють палки в колеса, що не їх призначили міністрами МОЗ та МОН відповідно.
Ttt
Для medyk: а в мене відчуття, що моз нe хочe фінансувати освіту, а прикривається корупцією.
RORY
Для Ttt: тоді ти повний дегенерат, якщо ти так думаєш!))
Anna
Для Ttt: ну отсеятся в оснвном контрактники, на финансирование со стороны моз это никак не повлияет))
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!