ВНЗ мають погоджувати рішення зі студентами

Здійснення погодження рішень ВНЗ з органами студентського самоврядування є обов’язком університетів

ВНЗ мають погоджувати рішення зі студентами

Здійснення погодження визначених законом рішень вищих навчальних закладів з органами студентського самоврядування є обов’язком університетів. Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки до керівників вищих навчальних закладів.

У Міносвіти зазначають, що до відомства надходять звернення членів органів студентського самоврядування щодо порядку здійснення органами студентського самоврядування погодження рішень вищих навчальних закладів.

У зв'язку з цим Міністерство освіти і науки роз’яснює, що студентське самоврядування - це право і можливість студентів ВНЗ вирішувати питання навчання і побуту, захисту прав та інтересів студентів, а також брати участь в управлінні вищим навчальним закладом.

"Тому погодження рішень органами студентського самоврядування, а також їх участь у робочих органах, комісіях, слід вважати однією із форм участі органів студентського самоврядування в управлінні вищим навчальним закладом", - зазначають у Міносвіти, звертаючись до керівників українських університетів.

У Міносвіти роз’яснюють, що законодавство не встановлює форми здійснення органами студентського самоврядування погодження відповідних рішень. Водночас, зважаючи на усталені практики ведення діловодства у вищих навчальних закладах України, міністерство рекомендує здійснювати таке погодження шляхом візування відповідних управлінських актів керівниками органів студентського самоврядування.

Міністерство також звертає увагу на те, що участь представників студентського самоврядування у робочих органах, які здійснюють попередній розгляд рішень з питань, визначених частиною шостою статті 40 Закону України "Про вищу освіту" або іншими актами є обов’язковим.

"Здійснення погодження визначених законом рішень з органами студентського самоврядування є обов’язком, а не правом вищих навчальних закладів. Тому рішення, щодо якого органом студентського самоврядування не було надано погодження, або щодо якого ним було прийнято рішення про відмову у наданні погодження, про що надається письмове обґрунтування, не може бути введене в дію керівником вищого навчального закладу, зокрема, шляхом видання відповідного управлінського акту", - підкреслили в МОН.

Також у відомстві зазначили, що профспілкові організації студентів не є органами студентського самоврядування, а тому погодження певних рішень з ними не можна вважати погодженням таких рішень з органами студентського самоврядування.

За інформацією відомства, останнім часом траплялися непоодинокі випадки недотримання вищими навчальними закладами прав, передбачених органам студентського самоврядування на участь у прийнятті відповідних рішень, шляхом їх погодження.

"Міністерство вважає таку ситуацію недопустимою та нагадує, що керівники вищих навчальних закладів несуть персональну відповідальність за дотримання положень Закону України "Про вищу освіту" та статуту вищого навчального закладу", - йдеться у роз’ясненні МОН щодо погодження рішень з органами студентського самоврядування.

Освіта.ua
21.10.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів