Роботодавці теж розроблятимуть стандарти освіти

У МОН повідомили, що до розробки освітніх стандартів будуть залучатися роботодавці та професійні асоціації

Роботодавці теж розроблятимуть стандарти освіти

Минулого тижня був підписаний наказ про формування Науково-методичної ради при Міністерстві освіти і науки України - дорадчого органу, котрий займатиметься розробкою стандартів освіти. Про це повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

За словами Совсун, у новому положенні прописано, що до розробки стандартів мають залучатися роботодавці та професійні асоціації.

"Це основні інституційні важелі для того, щоб підтягнути зміст освіти до потреб ринку праці", - наголосила перший заступник міністра.

Як пояснила Інна Совсун, відбір членів Науково-методичної ради і науково-методичних комісій, які формуватимуть стандарти, здійснюватиметься на конкурсній основі. До кожної науково-методичної комісії мають бути залучені роботодавці з тієї чи іншої сфери, щоб при формуванні стандартів можна було почути їхні думки.

"Вплив роботодавців на стандарти та акредитацію вищих навчальних закладів закладений у Законі "Про вищу освіту". Створення Науково-методичних рад і науково-методичних комісій - це тільки перший крок до формування стандартів. Після цього стандарти необхідно буде реалізовувати на рівні університетів", - зазначила заступник міністра.

За словами Інни Совсун, для працедавців також має значення диплом вищого навчального закладу, в якому навчався фахівець. Адже працедавці добре розуміють, що в різних університетах - різна якість підготовки.

"Звісно, це не означає, що в якомусь слабкому університеті не може бути випускника з хорошим рівнем підготовки, але переважно все ж таки більшість з працедавців орієнтуються на престижні університети з хорошою якістю підготовки. І абітурієнти також мають думати про те, що ВНЗ, куди вони йдуть навчатися, визначатиме їхнє майбутнє", - підкреслила перший заступник міністра освіти і науки.

Освіта.ua
17.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів