Агентство з якості освіти запрацює у вересні

Діяльність агентства буде спрямована на реалізацію політики у забезпеченні якості вищої освіти

Агентство з якості освіти запрацює у вересні

Кабінет Міністрів України утворив Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти та затвердив статут новоствореного агентства. Відповідна постанова оприлюднена на Урядовому порталі.

Діяльність Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти буде спрямована на реалізацію державної політики у сфері забезпечення якості вищої освіти.

У рамках своєї діяльності національне агентство формуватиме вимоги до системи забезпечення якості вищої освіти, аналізуватиме якість освітньої діяльності вищих навчальних закладів, проводитиме ліцензійну експертизу, формуватиме галузеві експертні ради тощо.

Також агентство формуватиме та подаватиме МОН перелік спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти на відповідних рівнях вищої освіти, згідно із Законом України “Про вищу освіту”, погоджуватиме розроблені МОН стандарти освітньої діяльності та стандарти вищої освіти за кожною спеціальністю тощо.

Національне агентство матиме право залучати до проведення процедури акредитації освітньої програми акредитовані ним незалежні установи оцінювання та забезпечення якості вищої освіти, одержувати від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій і громадян інформацію, документи та матеріали, необхідні для реалізації покладених на нього повноважень.

До складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти будуть включені 25 членів. 13 представників делегуватимуть вищі навчальні заклади державної, комунальної та приватної форми власності. Два члени представлятимуть Національну академію наук та по одному - національні галузеві академії наук.

Три члени національного агентства представлятимуть об’єднання організацій роботодавців та два учасника делегують органи студентського самоврядування вищих навчальних закладів.

Голова та заступники голови Національного агентства призначатимуться на посаду і звільнятимуться з неї Кабінетом Міністрів України за поданням Національного агентства та працюватимуть на постійній основі.

Фінансування діяльності Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету, коштів, отриманих як оплата робіт з акредитації та проведення ліцензійної експертизи, а також коштів, отриманих за надання інших послуг, пов’язаних із забезпеченням якості вищої освіти.

Постанова Кабінету Міністрів про утворення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти набере чинності 1 вересня 2015 року.

Освіта.ua
07.05.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
говорунам
О каком качестве образования можно говорить, проведите мониторинг ректоров всех вузов, деканов и зав. кафедрами, сколько лет они сидят на занимаемой должности, сколько научных статей они опубликовали за границей (на западе, а не в братском Казахстане), какие написали учебники лично, а не в соавторстве (так как там пашут рабочие лошадки, а имя руководства по факту дописывают), какими иностранными языками владеют в совершенстве, вы увидите печальную картину, что 95% - это неуки и трутни, зачастую люди пенсионного возраста, которым реформы априори никакие не нужны, поскольку являются угрозой лишиться хлебного места.
Натэл
На фоне повышения тарифов на коммуналку и повышения зарплаты чиновникам, так как $200 им мало, так как " мимо проходят миллионы" и им, бедным, нужно удерживаться от соблазнов , такая борьба с " безработицей" " впечатляет".
DiX
Трохи недочитав. Ага, взялися, "покращувати" вищу освіту. Давно пора!!! Викладачам, доцентам, професорам, академікам теж доведеться "відгрібати" на рівні з учителями.
DiX
І працюватимуть в тому агенстві не заслужені учителі, а двієчники які через "связі" (як інна совсун) влаштується туди "бадики бити" і "стрілять бабло"!!!
Снегофиг
Все правильно, мне зарплату сократили, чтобы "Фінансування діяльності Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету". Очередная армия чиновников, которых мы будем кормить сначала за государственный счет, а потом и за свой. Кто-то помнит, как все боялись КРУ, славящейся своей принципиальностью и неподкупностью. А потом ниче, привыкли - КРУ дальше столовой и кабинета директора не проходит, и без подарков не уходит.
Натэл
25 членов получили высоко оплачиваемую работу. И то хорошо, без иронии.
DiX
Для Натэл: Нагадує комерційне агенство з працевлаштування, яке працює за принципом: "Поиск работы - тоже работа" загрібає гроші лопатою і "кидає" свої клієнтів.
Коментувати