Наука має бути основою діяльності університету, - Квіт

За словами міністра, у співвідношенні до діяльності університету наука має займати понад 50%

Наука має бути основою діяльності університету, - Квіт

Міністр освіти і науки наголошує, що університет відрізняється від інших закладів освіти тим, що має безпосереднє відношення до науки. Про це Сергій Квіт сказав під час відвідання Маріупольського державного університету, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

Зокрема, спілкуючись з колективом та студентським активом університету, Сергій Квіт приділив особливу увагу основним нововведенням, які передбачає Закон України "Про вищу освіту".

Міністр зазначив, що провідна ідея закону – автономія університетів: академічна, організаційна, фінансова.

"Відповідальність за якість та прийняття найважливіших рішень перекладається на університет. Міністерство не повинно втручатися в операційні процеси, а від імені держави має запитувати університет про якість випускників і якість наукових досліджень", - підкреслив Сергій Квіт.

За словами міністра, університет відрізняється від інших закладів освіти тим, що має безпосереднє відношення до науки.

"Там, де немає науки – немає вищої освіти", - наголосив Квіт.

Міністр також підкреслив важливість прийняття нового Закону "Про наукову і науково-технічну діяльність" та зазначив, що процес інтеграції науки та освіти – одне з головних завдань реформування вищої освіти.

"У співвідношенні до діяльності сучасного університету наука повинна займати понад 50%, а у нас – це всього кілька відсотків", - зауважив Сергій Квіт.

Відповідаючи на запитання щодо зменшення аудиторного навантаження, міністр пояснив, що це не означає, ніби викладачі одержуватимуть менші гроші, а навпаки, це дасть можливість більше часу приділяти підготовці до наукових конференцій чи написанню наукових статей.

Також під час поїздки до Маріуполя міністр освіти і науки відвідав Приазовський державний технічний університет та Азовський морський інститут Одеської національної морської академії, де ознайомився з матеріально-технічною базою та зустрівся зі студентами та викладачами.

Освіта.ua
10.04.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юрась
Університети - це кузня кадрів, передусім викладачів-науковців. Саме тих, які в науці щось досягли і можуть передати свої знання студентам. СВОЇ ЗНАННЯ, отримані в результаті експериментальних і теоретичних досліджень, а не передерті з підручників, у яких інформація часто застаріла і не має науки. Але де ті лабораторії? Де проводити експерименти, за які шиши??? В Польщі бачив такі лабораторії, тільки при їх вигляді вже хочеться там працювати і посилати туди дітей вчитися. Коли в нас буде фінансуватися наука? Коли гроші дійдуть до молодих вчених, а не старих анахронізмів?
Натэл
Для Юрась: внешний долг Украины не позволит... И вообще, у нас необъявленный дефолт. О чем речь? Все напоминает гальванизирующий труп.
Коментувати
Leox
і яка наука в тих університетах які відвідав міністр? нульова?
2Leox
Для Leox: Яка, яка... Болтологія! У всіх смислах цього слова.
Натэл
К науке нужно относиться трепетно и финансировать науку, а то зачахнет, или уже ...
Коментувати