Квіт: логіка реформ це децентралізація і дерегуляція

За словами міністра освіти, вищі навчальні заклади дуже часто не знають, що робити з автономією

Квіт: логіка реформ це децентралізація і дерегуляція

Логікою проведення реформи освіти є децентралізація і дерегуляція. На цьому наголосив міністр освіти і науки Сергій Квіт під час звіту Кабінету Міністрів, присвяченого 100 дням роботи уряду.

За його словами, зараз триває імплементація закону "Про вищу освіту".

"Це означає, що нам потрібно зробити нову ситуацію в освіті, це новий уклад, нове життя, стосунки, інша організація навчального процесу. І дуже часто виявляється, що автономії нам забагато і ми не знаємо, що з нею робити. У нас є вузи, які до цього готові, є такі які ми спонукаємо, кажемо, що міністерство не повинно наказувати", - зазначив міністр.

Він зазначив, що у цьому процесі відбуватиметься зменшення кількості вищих навчальних закладів і підвищення якості освіти.

"Ми йдемо до того, що наші університети будуть брендами. В перспективі у нас створяться університети світового класу, що будуть конкурентоздатними на міжнародній арені. Тобто автономія і якість є в центрі уваги реформування вищої освіти", - наголосив Квіт.

Міністр повідомив, що до кінця цього навчального року Акредитаційна комісія позбавить ліцензій кілька десятків навчальних закладів, які займаються продажем дипломів.

Також міністр освіти і науки зауважив, що кількасот ВНЗ вже перейшли в категорію професійної освіти, і відповідно, професійна освіта потребує нового закону, який вже розроблений і знаходиться на погодженні уряду.

Він повідомив, що до прийняття закону "Про вищу освіту" мережа професійної освіти складала близько 800 навчальних закладів, зараз їх 1200.

"Ми будемо створювати регіональні центри професійної освіти. Я передбачаю, що ми будемо мати їх кілька десятків", - сказав міністр освіти.

Він також зазначив, що зараз триває робота над законом про науково-технічну діяльність та базовим законом про освіту, який стосуватиметься всіх рівнів освіти.

"Протягом весни ці законопроекти будуть внесені до парламенту", - підсумував міністр освіти і науки Сергій Квіт.

Освіта.ua
12.03.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Maria Chuprynskaya
На мій погляд, на усі питання дасть відповідь Практичний посібник з питань організаційної роботи органів місцевого самоврядування об єднаних територіальних громад. Дуже чітко та ясно прописаний весь алгоритм дій, ознайомитись можна за посиланням http://auc.org.ua/sites/default/files/mod4web_0.pdf сподіваюсь, що дана інформація стане корисною!
superректор
А як чарівно наші "незмінні" вийшли із норми про недопущення суміщення посад: призначили без оголошення конкурсів в. о. на посади таких собі зручних і мовчазних "сірих мишей" навіть не допустивши їх до кабінетів та права підпису. Формально суміщення немає, а реально - ще гірше, бо відповідальність тепер прихована. Отака та браття автономія!
Натэл
100 дней прошло, украинцы превратились в колониальную страну африканского типа( чаще сравнивают с Сомали); черта бедности ( по определению ООН) 5 долларов в день на человека, а у нас? Зарплата в Украине меньше, чем в Таджикистане. Улучшения при нынешней ситуации ожидаются не раньше, чем через 20 лет, и это только докризисный уровень, и это говорит Яценюк. Если этого никто не просчитал заранее, значит нами руководит дебилы, если просчитали, зачит руководят предатели, которым Путин в подметки не годится. Кстати, сейчас нашла информацию, что долги Украины выкупает семейство Ротшильдов, переговоры уже идут. Так что сделайте выводы, господа ... А Квит че- то там про какие- то реформы рассказывает. Очень похоже на гальванизирующий труп. А олигархи продолжают играть. На кого будут списывать дальнейшие провалы в экономике, если не будет Путина? На Ротшильда? Ну, найдут, на кого, это дело нехитрое, а пипл все схавает.
!!!!я тут свои 5 копеек
Для Натэл: Ната, и ЧТО предлагаете?
Натэл
Если честно, то не знаю. Но хотя бы не участвовать в олигархических истериях и не превращаться в безмозглых попугаев. Не знаю, что делать. Сама хотела бы услышать, что делают в других странах в такой ситуации, смертей тоже не хочется.
мои 5 копеек
Для Натэл: В других странах. ? То, что рассказывали мне у нас не подействует. В других странах люди выходят на улицы. Они ТРЕБУЮТ. У нас требовать ДЛЯ СЕБЯ считается постыдным. Как там: "Нужно входить в положение?", то бишь - понимать ситуацию? Но это же МАРАЗМ. А с другой стороны - людям очень трудно увидеть, что отказав начхальству сегодня они заставляют это начхальство думать о завтра
Коментувати
запитання
Відкрийте, подівіться сайт і скажіть чи це не стосується вчителів http://nashamama.com/news/3967doslidi-pokazali-szo-nestacha-finansiv-prizvodit-do-otupinnya.html
Мак
Тернопільська область відправляє дітей на 4 рівень Всеукраїнських олімпіад за рахунок дітей і керівників команд ось і вся децентралізація. Бавляться в ідіотів а точніше ними є ви поїдьте . а ми потім гроші повернемо. ніби вони у січні не знали.що в березні будуть олімпіади.Одним словом біля влади одні імпотенти замінили інших.
111
Для Мак: У освіті оплата відряджень "по факту", тобто: знали, у бюджет витрати заклали; приїдете з олімпіади, надасте звіт про витрати, у т.ч. квитки - повернемо гроші (коли казначейство зволять). Знаю, бо маю з цим справу.
Натэл
Нам деньги сразу выдали и на детей, и на меня как сопровождающего учителя. В Киеве проживание и питание было за счет Киева. Отчет за стоимость билетов предоставляла после поездки. Дети свои деньги получили сразу перед поездкой. Но это было года два назад. Как сейчас - не знаю.
Коментувати
Хватит врать
Реформы, реформы... Власть предержащие, посмотрите правде в глаза. С 1 апреля услуги за ЖКХ взлетят настолько, что и учителя, и их клиенты, и все остальное большинство будет думать об одном: как бы власть не отобрала квадратные метры за невыполнение платежей. На днях в Украину поступит транш (или уже?), но правительство "камикадзэ" не сибирается даже индексировать зарплаты. Так что все ваши реформы, не удивляйтесь, никого не интересуют уже.
Родион
Яка децентралізація? Багато відділів освіти, а то й шкіл вже давно мають статус удільних князівств. Раніше хоч "царя" боялися, а тепер сами царі децентралізовані. Тут і пожиттєві князі і наслідні принци з принцесами і титули по їх високому повелінню. А ще безправні німі раби...
HQWT
Для Родион: В Мукачево министр Квит назначил ректором женщину психолога и дал ей вожжи в руки, автономию образовывать на свой ум психолога, но он просчитался в том, что женщин, не замужних, злых,коварных и неудовлетворенных на руководящие посты вузов назначать опасно, финансы поют романсы, хозяйство на издыхании,а студентов и абитуриентов ??? такие заведения под силу только менеджерам-руководителям, имеющим опыт работы в ВУЗах. Пока еще не поздно, чтобы спасти МДУ назначьте нового, пусть не своего, чужого, но нормадьного руковдителя, это же издевательство со стороны МОн, дать свободу дуракам!
Самойлик, студент-психолог очник
ректор мукачевского университета Майдан никогда не поддерживала, она еще заставляла деканов проверять и сдавать списки тех студентов которые ходили на митинги в центр города и говорила кто их туда посылает.она и сейчас сама никогда не проявляет инициативу относительно помощи и поддержке военным из зоны АТО. Голове студраде Юле Павловской приказывает сдавать тех студентов, которые иницируют патриотические идеи, эта шестера Юля еще и зарплату получает за то что прислуживает ректору. Студенты психологи из разных курсов возмущаются что им кураторы не разрешают принимать участие в психологической помощи раненым в госпитале из зоны АТО, так как ректор запретила и сказала что мы в этом участия принимать не будем, нам там нечего делать, ни преподавателям из кафедры психологии ни студентам.Кощунство!
Коментувати
Віталій
Дивно якось наш МОН розуміє процес децентралізації: замість надання цільової субвенції місцевим бюджетам, що не можуть в повній мірі забезпечить оплату праці вчителів перевели всі заклади на централізоване фінансування паралельно провівши "оптимізацію". Результат: в частині закладів, що фінансувались з місцевих бюджетів, серед навчального року "заднім числом" вчителів змусили відмовитись від варіативної частини навчальних планів (які ж погані вчителі - самі працювати не хочуть і заяви за власним бажанням пишуть!). Не можу говорити про всі регіони, але краще б нове керівництво району та відділу сиділо там де воно було до Майдану!!! Суцільний переділ сфери впливу та прилаштування кумів та родичів...
Роман
«Логікою проведення реформи освіти є децентралізація і дерегуляція.» - Виходячи із ДІЙ МОНУ і підпорядкованого йому ДП Інфоресурс складається враження, що хтось із логікою не дружить, чи то пан міністр, чи МОНУ, чи Інфоресурс. З одного боку пан міністр кругом як мантру повторює "децентралізація", "дерегуляція"... А з іншого - Інфоресурс вимагає вносити у ЄДЕБО документи, які ніхто крім них від вузу не вимагає, більше того, отримання яких коштує додаткових грошей. Наприклад, у ЄДЕБО для чогось потрібно вносити розширений витяг з ЄДР, який доводиться за додаткову оплату замовляти СПЕЦІАЛЬНО ДЛЯ ЄДЕБО, в той час як для роботи ДОСТАТНЬО звичайного витягу. Це так МОН розуміє "дерегуляцію"? Чи це придумка Інфоресурсу? А виставлення для завантажених сертифікатів спеціальностей статусу "Не верифіковано" з коментарем "Внесіть пізніше, доробляється функція" - це в які ворота, пане міністре? Може нарешті звернете увагу на цю організацію, пане міністре?
indigo
Учнів повинні навчати учителі-педагоги, а не проФФесори які на складанні недопрограм або написанні недопідручників побудували свій бізнез !!!
Гість
Для indigo: Как вы смеете оскорблять учителей называя из педагогами!!! да хоть чуть-чуть знайте же историю. ПЕДАГОГ ЭТО РАБ ПРИСМАТРИВАЮЩИЙ ЗА ДЕТЬМИ!!!! А МЫ УЧИТЕЛЯ!!!!!
SERGIY
А все немiu зрозумiти чому в CРСР а особливо в Украiнi вiд вчителiв вимагали працювати самовiддано за мiзерну зарплату. (одну з найнищих в свiтi).
сколько Вам лет?
Для SERGIY: от МЕНЯ никто НЕ требовал самоотречённой работы. То, что МНЕ приходилось по нраву, то и делала. От МОИХ УЧИТЕЛЕЙ никто НЕ требовал работать так, как они работали, но... ТО. что они делали - такого никто повторить не в состоянии и теперь, поскольку теперь НА ту зарплату, которую это нищее "государство"способно дать УЧИТЕЛЮ так работать не будет иметь желание НИКТО.Да, криком кричат о Сухомлинском, но... почему то все забывают, что работал он с детьми начальной школы и, тупо переносят всё, им сказанное, на все возрасты. Больше кричать не о ком? Больше достойных людей нет? Да, немножечко Шаталов паказал, что учитель-тот же тренер, но в сфере интеллекта. Больше НЕТ людей? Да не нужно морочить голову тем, что учитель в союзе получал так, как он получает сегодня.А вот сегодня "и иже с ним" почему то решили, что они имеют право требовать отдачи в полной мере.Ребята, акстись. Заплатите людям сперва так, чтобы они могли нормально ЖИТЬ.И не лезьте в карман родителей.
Коментувати