У ВНЗ вивчатимуть не більше 16 дисциплін на рік

МОН роз’яснює особливості формування навчальних планів на 2015/2016 навчальний рік

У ВНЗ вивчатимуть не більше 16 дисциплін на рік

У Міністерстві освіти і науки підписано наказ про особливості формування навчальних планів на 2015/2016 навчальний рік.

Зокрема, вищим навчальним закладам з метою провадження діяльності з надання освітніх послуг у сфері вищої освіти доручено формувати навчальні плани на 2015/16 навчальний рік для першого курсу здобувачів ступенів вищої освіти бакалавра та магістра, враховуючи, що навчальні дисципліни і практики плануються, як правило, в обсязі трьох і більше кредитів ЄКТС, а їх кількість на навчальний рік не перевищує шістнадцять.

У відповідності з наказом МОН, вищим навчальним закладам необхідно враховувати, що здобувачі вищої освіти за освітньо-кваліфікаційними рівнями молодшого спеціаліста та спеціаліста, які вступають на навчання в 2015 та 2016 роках, мають навчатися відповідно до певних освітньо-кваліфікаційних характеристик, освітньо-професійних програм та навчальних планів, які є чинними на дату вступу.

Також вищим навчальним закладам при формуванні навчальних планів для здобувачів вищої освіти, які вступили на навчання до 2015 року, необхідно враховувати, що вони продовжують навчання відповідно до освітньо-кваліфікаційних характеристик, і при цьому освітньо-професійні програми є рекомендаційними.

Освіта.ua
11.02.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
проходил мимио
Я так понимаю цифра 16 - магическая для читателей, написано же "НЕ БОЛЬШЕ", а вы тут арифметикой занимаетесь. б) насчет автономии да конечно - полная и бесповоротная, только то нельзя, а это не можна, а особенно что касается денег.
не вміють
Все більше переконуємось: не вміють або не можуть. Рік після прийняття Закону, а стільки критичних запитань. Формування навч. планів - одне із них. 16 предметів на рік це таки багато (хоча залежить як формувати "предмети")! В умовах майже повної незмінності ректорів та автономії це створює таке поле для фантазій!!!! А як формуватимуться штати? Якщо цих два інструменти: а) автономія в навч. планах та б) автономія в формуванні штатів поєднати - то будь кого можна звести до "букашки". Тепер все чіткіше видно, хто реально "замовляв музику" т. з інноваційного Закону
Borys
Задача скрочення дисциплін тепер під питанням. 16 дисциплін на рік, 8 на семестр?? Тепер буде проблема інша. Як організувати, наприклад консультації з 8 дисциплін на тиждень? Краще було би обмежити кількість екзаменів на семестр.
Викладач
Для Borys: "16 дисциплін на рік" і "8 на семестр" - це різні речі. Може бути 8 дисциплін, що викладаються і в першому, і в другому семестрах, та ще додатково чотири в першому та інші чотири в другому. Таким чином маємо 16 дисциплін на рік, проте в кожному семестрі по 12 дисциплін, що виносяться на сесію. Ось така арифметика. А кількість екзаменів в семестрі і так вже давно обмежена - в сесію не більше 12 форм контролю в цілому, з них не більше 5 - екзамени.
Коментувати