ПВНЗ будуть представлені в Агентстві із якості освіти

Представники приватних ВНЗ будуть включені до складу Національного агентства із забезпечення якості освіти

ПВНЗ будуть представлені в Агентстві із якості освіти

Міністр освіти і науки України Сергій Квіт відзначив прагнення приватних вищих навчальних закладів реалізувати право бути представленими у Національному агентстві із забезпечення якості освіти. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства освіти у відповідь на ініціативу провідних приватних університетів України щодо включення їх представників до складу Національного агентства із забезпечення якості освіти.

Зокрема, у зверненні до міністра освіти Сергія Квіта, представники групи провідних приватних вищих навчальних закладів повідомили, що з метою делегування членів приватних ВНЗ до складу агентства, ними ініційовано проведення Першого Всеукраїнського З’їзду приватних вищих навчальних закладів. Для участі у з’їзді запрошені представники приватних вишів з усіх регіонів. Під час проведення заходу планується шляхом загального, рівного та таємного голосування визначити трьох авторитетних делегатів, які увійдуть до складу агентства.

Головою Організаційного комітету, який опікуватиметься скликанням Першого Всеукраїнського З’їзду приватних вищих навчальних закладів обрано президента "Міжнародного фонду досліджень освітньої політики" Тараса Фінікова.

Звернення до міністра освіти підписали представники Харківського гуманітарного університету "Народна українська академія", Інституту екології економіки і права, Українського католицького університету, Національної академії управління, Міжрегіональної академії управління персоналом, Дніпропетровського університету ім. Альфреда Нобеля, Університету економіки і права "КРОК".

Як відомо, Агентство із забезпечення якості вищої освіти буде утворено згідно з новим Законом "Про вищу освіту". Основним завданням діяльності новостворюваного агентства стане реалізація державної політики у сфері забезпечення якості вищої освіти.

Передбачається, що Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти формуватиме вимоги до системи забезпечення якості вищої освіти, розроблятиме положення про акредитацію освітніх програм, аналізуватиме якість освітньої діяльності вищих навчальних закладів.

Також агентство буде проводити ліцензійну експертизу, готувати експертні висновки щодо можливості видачі ліцензії на провадження освітньої діяльності, погоджувати стандарти освітньої діяльності та стандарти вищої освіти за кожною спеціальністю тощо.

Передбачається, що Національне агентство складатиметься з двадцяти п’яти членів. Два члени делегуватимуться Національною академією наук та по одному – від національних галузевих академій наук; тринадцять членів обиратимуться з’їздами з числа представників вишів державної, комунальної та приватної форми власності; трьох членів оберуть спільним представницьким органом всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців; двох - з’їздом представників органів студентського самоврядування вишів з числа осіб, які здобувають вищу освіту.

Також у складі Національного агентства буде утворений комітет з питань етики, який розглядатиме питання академічного плагіату і вноситиме відповідні подання.

Голова та заступники голови Національного агентства призначатимуться на посади Кабінетом Міністрів України за поданням Національного агентства та працюватимуть на постійній основі.

Освіта.ua
29.01.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів