Виші отримали право відкривати рахунки в банках

До Бюджетного кодексу внесені зміни, що відкривають університетам шлях до фінансової автономії

Виші отримали право відкривати рахунки в банках

Українські університети зможуть відкривати власні рахунки та розміщувати кошти за основну діяльність в державних банках. Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіа центрі повідомив експерт Центру дослідження суспільства Єгор Стадний.

Зокрема, він повідомив, що відповідну можливість університетам надав новий закон «Про вищу освіту», однак практичне втілення цієї норми потребувало внесення необхідних змін до Бюджетного кодексу.

"Справа з фінансовою автономією вищих навчальних закладів дійшла до свого логічного завершення на рівні законодавчої бази, тобто були внесені відповідні зміни у Бюджетний кодекс. Відтепер університети і наукові установи можуть розміщувати кошти за основну діяльність в державних банках. Тобто не в системі державного казначейства", - зазначив експерт.

Він також зазначив, що для реалізації принципу фінансової автономії вищих навчальних закладів на практиці, Кабінету міністрів необхідно затвердити два нормативних акта, що стосуватимуться власне самого порядку реалізації цього права та порядку контролю за використанням цих коштів.

Освіта.ua
16.01.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ДЛЯ ЯЦЕНЮКА
http://obozrevatel.com/crime/93762-psevdoreformi-ta-uspadkuvannya-koruptsii-v-osviti.htm