Академічні спільноти не є самостійними

Лілія Гриневич вважає, що головною перешкодою на шляху реформи є консерватизм академічних спільнот

Академічні спільноти не є самостійними

Прийняття закону "Про вищу освіту" це одна з перших системних реформ, прийнятих Верховною Радою VII скликання, яка реально наближає Україну до інтеграції в Європу. На цьому наголосила голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич у під час свого виступу на Міжнародній конференції "Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу".

За її словами, найголовнішою перешкодою на шляху реформи є консервативність академічних середовищ та їх неготовність до самостійних кроків.

"На шляху запровадження закону, у нас дуже багато перешкод. І найголовніша перешкода, яка є перед нами, - це ми самі. Консервативність наших академічних середовищ, неготовність до самостійних кроків. Тому, нам сьогодні необхідно надзвичайно предметно обговорити кожний крок, який ми маємо зробити по впровадженню закону "Про вищу освіту", - наголосила голова Комітету.

Гриневич також висловила переконання, що представлена Стратегія реформування вищої освіти в Україні до 2020 року є важливим документом, оскільки розроблений документ провів аудит проблем вищої освіти і показав, чи вирішуються ці проблеми законом "Про вищу освіту".

"Цей документ дає нам горизонт і погляд в майбутнє щодо розвитку вищої освіти. Але цей документ, також, демонструє, який величезний обсяг робіт сьогодні ми маємо зробити на цьому шляху безпосереднього запровадження закону "Про вищу освіту", - зазначила народний депутат.

"Ми вступаємо з вами в складний, але прекрасний, час можливих змін і перетворень. Ми забезпечуємо цивілізаційний стрибок країни. Я сподіваюся, що в і коаліційній угоді, яка сьогодні обговорюється, освіта, зокрема, вища освіта та наука знайдуть своє належне місце", - підкреслила голова парламентського Комітету Лілія Гриневич.

Освіта.ua
14.11.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дауни за квітами
Дольфам- ви теж праві. Любе питання починається з розрахунку фінансів, чи вистачить чи ні. Але нам з квітами це не потрібно, ми ж дауни
Oleksii
це не спільноти не готові до самостійності, це влада як завжди не готова надати їм самостійність!!!
Dolf
платню молодим спеціалістам після університету? Користь буде набагато більша. Я працюю в системі освіти. Кожного дня я виходжу з дому о 6.00 ранку и приходжу за 19.00 вечора. Встигаю відчитати уроки, зробити необхідні звіти для адміністрації і ще встигаю займатись самоосвітою. Отримую менше ніж вчителі з вислугою років. І не скаржусь. Всі реформи запропоновані урядом підтримую. Не потрібно боятись змін.
Гість
Для Dolf: работать то можно а жить то как на такую зарплату? у нас в школе (к стати городской) молодежь не задерживается. а зачем спрашивается вставать в 6 уходить в 19.00 и получать зарплату убощицы. у нас один молодой учитель научилась делать ногти ушла, вторая ушла на фабрику теперь шьет трусы. если раньше моя зарплата равнялась 250 долларам, то теперь по нынешнему курсу я получаю 100 долларов. в чем смысл моей работы? да в Европе за такие деньги могут только плюнуть в глаза. еще чуть чуть и я тожу уйду. возьму репетиторство и нафиг мне впала та школа. не резонно? прежде чем тут рассказывать о благах новый реформы вы мне ответьте за что? за что я буду работать? за моральное удовлетворение? это пока у меня ребенок маленький, я еще могу работать за моральное удовлетворение, но я хоть и учитель но мне хочеться кусять ( извините за жаргонизм). так что пока дела обстоят так: как они нам платят так мы и работаем. а старых тетек вы НЕ ЗАМЕНИТЕ!!! потому что молодеж у нас умная. за копейки работать не хочет.
Гість
Давайте также посмотрим на учительськие пенсии. Нехочу чтобы меня признали не толерантной, но это просто констатация факта. так например люди ромской национальности всю жизнь получают пособия по безработице, на детей( они не женятся чтобы считались матерьми одиночками к 25 годам у них 3 детей, каждый месяц они в качестве пособий получают почти 4 тысячи гривен) субсидии на оплату комуслуг, никуда не ходя. и пенсия у них потом точно такая же как у учителя. и они молодцы. только так нужно с нашим государством. так зачем вкалывать с 6 и до 19.00 что бы затем получать минимальную пенсию???
Коментувати
Dolf
Всі критикують МОН за спроби реформувати освіту. Критика зумовлена страхом вчителів подивитись об’єктивно на себе як фахівців. Переважна більшість вчителів ще радянська. Вони не хочуть змінюватись. 30 років викладали і далі так будемо. А світ змінився. Учні змінились. Тільки вчителі застрягли в 70 роках. Запитайте себе: скільки ви прочитали нових публікацій і книг зі свого предмету? Скільки часу кожного дня ви витрачаєте на самоосвіту? На сьогодні є вчителі, які не знають як вмикається комп’ютер, які останній раз читали фахову літературу ще в інституті. Знайома вчителька літератури дізналася про смерть Г.Маркеса, тільки після того, як її виправили учні під час уроку. Такі вчителі не потрібні в школах. Всі виправдання, що багато роботи, документів, мала зарплатня це все відмовки. Вчитель в Києві з вислугою років, класним керівництвом, кабінетом, ставкою отримує близько 3500-4000 грн. Таку платню платять и менеджерам в середньому бізнесі. Так можливо правильно звільнити таких вчителів і запропонувати їх...
Поможіть змінюватись
Для Dolf: А у нас, увы, не Киев. Учителя работ. на ставку и получают при налич. стажа, звания "старший", клас. руков-ва и кабинета 2400 на руки.(у кого "руководств" нет - и того меньше.)Учитель иностранного, к прим - одинок мама, кот. при желании и репетиторством заняться-то не может за нехваткой времени. И помнить язык хотела бы на уровне носителя языка, но без постоян. практики общения с англоязычн. людом, вроде как и забывать его начинает. Еще через пару лет вообще, возможно, забудет...И ученики тогда уж точно ЗНО, наверно, не сдадут... Почему МОН думает только о том, как учителей тестировать, и не думает, за какой шиш эти учителя квалификацию свою повышать будут. Пусть бы гарантировали обязательную стажировку (да и обмен студентами еще во время учебы в вузе) в эти самые "зарубеж вузы" за счет государства (хотя бы для тех студентов и выпускников вузов, которые учились за счет госбюджета, сделали б это, так сказать, обязательным пунктом в получении образования...)
Поможіть змінюватись
Для Dolf: А еще лучше - как и проводить аккредитацию,- отправлять за границу каждый год!!!
саме так
Для Dolf: вообще - спасибо. Значит так - кидаем клич всем шкрабам уходить из провинциальных школ. Там же неразумные лишь работают. Все - в столицу! ЗАрабатывать и повышать собственный уровень. В обычную школу - НИ В КОЕМ РАЗЕ. Зачем зависеть от обстоятельств?
Коментувати
Sasha
"На шляху запровадження закону, у нас дуже багато перешкод. І найголовніша перешкода, яка є перед нами, - це ми самі" - ЗОЛОТІ СЛОВА, ПАНІ ЛІЛІЄ! МОН дійсно найголовніша перешкода.
Даун
Захоплений. Так сміливо виступити проти сучасної системи. ви просто неперевершені. нічого не зрозуміло, про що ви говорите. але це правильні речі. Вони внесуть нашу спільноту даунів до еуропейської спільноти. І ви шановна пані очолите цей процес. Бо хто ми без вас, звичайні дауни, а тепер будем цивілізовані еуропейські дауни
Лариса
Просто критиковать существующие обычаи и порядки ---это конечно СМЕЛО, СОВРЕМЕННО, МОДНО!!!!! но, реально что-то менять, кроме повышения зарплат, пенсий, надбавок....не все хотят и не все могут......у кого-то нет никакого желания менять и ТАК всё устраивает и к тому же "а вдруг ОПЯТЬ власть поменяется" и за проявленную инициативу накажут?!.....и не у всех есть ЗНАНИЯ и ОПЫТ (общения с заграничными ВУЗами) чтобы знать и понимать к ЧЕМУ стремиться нужно....