Osvita.ua Вища освіта Реформа вищої освіти Ректор не бігатиме за міністром у пошуках грошей
Ректор не бігатиме за міністром у пошуках грошей

Прем’єр Яценюк запевнив, що ректори більше не бігатимуть за міністром у пошуках держзамовлення

Ректор не бігатиме за міністром у пошуках грошей

Ухвалений закон "Про вищу освіту" передбачає абсолютно новий підхід до фінансування державного замовлення: "гроші ходять за студентом, а не ректор бігає за міністром". На цьому наголосив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час зустрічі зі студентами львівських вищих навчальних закладів.

Він нагадав, що Україна підписала й ратифікувала Угоду з ЄС, проте від підписання Угоди до її реалізації – "дуже довгий і складний шлях". Україна, за його словами, має стати частиною Європи, зокрема й через якісні зміни в системі освіти.

Прем’єр зазначив, що ухвалений парламентом закон "Про вищу освіту" розроблявся, зокрема, ним та головою Комітету Верховної Ради з питань освіти і науки Лілією Гриневич понад два роки, іще під час перебування в опозиції.

Новий закон, за його словами, "дає можливість вищим навчальним закладам України відповідати європейським вимогам і стандартам".

"Закон передбачає самоврядування вузів, самоврядування студентів. Розроблений абсолютно новий підхід до фінансування державного замовлення - "гроші ходять за студентом, а не ректор бігає за міністром", - наголосив глава уряду.

Ще однією з основних цілей нового закону є прив’язка ринку освіти до ринку праці.

"Ми дали неймовірні повноваження вищим навчальним закладам. Усі просили більше прав. Ми сказали: керуйте в себе в вузах самі, самі визначайте навчальні плани. Самі витрачайте кошти, які заробляєте, - ми не будемо концентрувати ці гроші на рахунках казначейства", - наголосив Яценюк.

Ухвалення цього закону, за словами прем’єра, - це "перший крок в тому, щоби отримати нову якість знань і нову якість особистості".

Водночас він наголосив на необхідності продовження змін в освітній сфері: "Що таке вища освіта? Це надбудова. А фундамент це в першу чергу дошкільна і середня освіта".

"Для України вкрай важливі знання, розум, фаховість і досвідченість. Тому що це економіка майбутнього і світ майбутнього. Не газ і нафта, а той, хто знає, як, в тому числі, замінити нафту і газ. Сильні люди потрібні для кожної країни, а для України особливо", - сказав він.

"Ми сильні, кожен робить свою роботу – і завдяки цій роботі кожен створює майбутнє країни. Через десятиліття Україна буде однією з взірцевих країн Європейського Союзу", - наголосив Арсеній Яценюк, звертаючись до студентів.

Освіта.ua
22.10.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сименоноректор
А ми і раніше дуже не бігали! Прилетів літачком з довіреною особою, зустрівся з іншим потрібним чєловєчьком - передав пакет документів на папері зеленкуватого кольору. Ось і розглянули подання. Так було, є і буде. В цій частині менеджменту ВНЗ нічого не змінилось. Навіть такий дрібний потічок, як "кур’єри" що возять атестаційні справи з "додатками" за пів року не змогли прикрити. А рішення на 1 хв. і зовсім без грошей - зобов’язати приймати документи лише через пошту, заборонивши канцелярії приймати пакети від кур’єрів. Слабо? Правильно, їсти хочеться!
Аннет
Що ви все вигадуєте і вигадуєте.Тут сидиш цілими днями вчиш і думаєш,як вступити у той ВУЗ куди хочеш.А тут знову якісь нові введення, програми,контрольні,зрізи.Ви що знущаєтесь?Пожалійте будь ласка учнів і випускників,все вивчити також важко.У мене немає багато грошей,я зі звичайної сільської родини.Як я зможу вступити у ВУЗ,якщо все стане платним,а держбюджетних мість не буде.Я розумію,що в країні дуже важкі часи,але ж у багатьох навчальних закладах було свавілля,а що ж буде тепер.Справді тепер буде легше купити липовий диплом ніж платити за навчання.Такого рівня освіти ви хотіли,справді ЄС вибачте в нас і не пахнутиме ще дуже довго.Ви повинні заохочувати нове покоління до навчання,а не навпаки.Вирішуйте швидше як в наступному році випускники будуть вступати до ВНЗ і нічого не вигадуйте.
Досталєвський
Що то за "інноваційні Закони", що їх зміст має розтлумачувати прем’єр? Освітяни так і не почули відповідей на питання що їх болять. А що "гроші ходиимуть за студентами", це трохи не так "студенти ходили і ходитимуть з грошами". На жаль комерційна складова зіграла з вищою школою злий жарт - вони виїла з неї вищу освіту, полишивши фірми, що клепають дипломи.
1111
Для Досталєвський: Підтримую
Задовбальський
Однозначно підтримую! Зокрема в Мукачівському державному університеті з призначенням нової ректорки зз-а підтримки Міністра Квіта С, та нардепа Балоги В.(завдяки адмінресурсу здобула перемогу в 20 голосів на так званих "чесних та прозорих" виборах) дипломи просто клепають, а ще нова ректорка запросила собі в заступники людей невідомих колективу та з сумнівною репутацією, невідомо з яким послужним списком, колишніх бюрократів-пенсіонерів, колишніх прокурорів-хабарників, екс-секретарьок нардепів та усіх тих, хто жодного дня не мали відношення до ВНЗ, без відповідного досвіду, проте за рекомендаціями братів Балогів. Вони усі разом із ректором МДУ підлягають люстрації з поясненням чому саме в цьому вузі отримали теплі місця всі ті, яких попросили свого часу з останніх місць роботи. Невже в колективі МДУне знайшлося достойних працівників, яких знають у колективі з позитивної сторони, заняти відповідні посади? Для даного внз найкращим виходом або спасіння із нестабільної ситуації-це...
Коментувати
Некрасов Н.А.
"Через десятиліття Україна буде однією з взірцевих країн Європейського Союзу", - наголосив Арсеній Яценюк..." Жапь только жить в эту пору прекрасную уж не придется ни мне , ни тебе...
indigo
Для Некрасов Н.А.: років через 1000...
mama
да через 10-30 лет никаких школ быть не должно, "освитни курсы" и все дела, зачем она такая школа(ивысшая и средняя) нужна если на нее ни у кого денег нет...
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!