Osvita.ua Вища освіта Реформа вищої освіти Ректор не бігатиме за міністром у пошуках грошей
Ректор не бігатиме за міністром у пошуках грошей

Прем’єр Яценюк запевнив, що ректори більше не бігатимуть за міністром у пошуках держзамовлення

Ректор не бігатиме за міністром у пошуках грошей

Ухвалений закон "Про вищу освіту" передбачає абсолютно новий підхід до фінансування державного замовлення: "гроші ходять за студентом, а не ректор бігає за міністром". На цьому наголосив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час зустрічі зі студентами львівських вищих навчальних закладів.

Він нагадав, що Україна підписала й ратифікувала Угоду з ЄС, проте від підписання Угоди до її реалізації – "дуже довгий і складний шлях". Україна, за його словами, має стати частиною Європи, зокрема й через якісні зміни в системі освіти.

Прем’єр зазначив, що ухвалений парламентом закон "Про вищу освіту" розроблявся, зокрема, ним та головою Комітету Верховної Ради з питань освіти і науки Лілією Гриневич понад два роки, іще під час перебування в опозиції.

Новий закон, за його словами, "дає можливість вищим навчальним закладам України відповідати європейським вимогам і стандартам".

"Закон передбачає самоврядування вузів, самоврядування студентів. Розроблений абсолютно новий підхід до фінансування державного замовлення - "гроші ходять за студентом, а не ректор бігає за міністром", - наголосив глава уряду.

Ще однією з основних цілей нового закону є прив’язка ринку освіти до ринку праці.

"Ми дали неймовірні повноваження вищим навчальним закладам. Усі просили більше прав. Ми сказали: керуйте в себе в вузах самі, самі визначайте навчальні плани. Самі витрачайте кошти, які заробляєте, - ми не будемо концентрувати ці гроші на рахунках казначейства", - наголосив Яценюк.

Ухвалення цього закону, за словами прем’єра, - це "перший крок в тому, щоби отримати нову якість знань і нову якість особистості".

Водночас він наголосив на необхідності продовження змін в освітній сфері: "Що таке вища освіта? Це надбудова. А фундамент це в першу чергу дошкільна і середня освіта".

"Для України вкрай важливі знання, розум, фаховість і досвідченість. Тому що це економіка майбутнього і світ майбутнього. Не газ і нафта, а той, хто знає, як, в тому числі, замінити нафту і газ. Сильні люди потрібні для кожної країни, а для України особливо", - сказав він.

"Ми сильні, кожен робить свою роботу – і завдяки цій роботі кожен створює майбутнє країни. Через десятиліття Україна буде однією з взірцевих країн Європейського Союзу", - наголосив Арсеній Яценюк, звертаючись до студентів.

Освіта.ua
22.10.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!