Виші по-різному готові до нового закону, - Гриневич

Голова Комітету ВР з питань науки і освіти вважає, що необхідно узгодити терміни фаз імплементації закону

Виші по-різному готові до нового закону, - Гриневич

Практика впровадження нового Закону "Про вищу освіту" свідчить, що вищі навчальні заклади мають дуже різний рівень готовності до імплементації закону. На цьому наголосила голова профільного парламентського комітету Лілія Гриневич під час проведення семінару для керівників вищих навчальних закладів.

За словами Лілії Гриневич, це пов’язано з певною культурою, яка є у кожному з навчальних закладів, з одного боку та з новаційністю самого закону, з іншого.

"Зараз іде розробка підзаконної бази, яку здійснює Міністерство освіти і науки України і це насправді титанічна праця. Є наказ № 1048, від 16 вересня 2014 року, де є перелік цих нормативно-правових документів. Але навіть цей перелік не дає нам відповідей, на жаль, на питання щодо основних термінів імплементації положень Закону", - зазначила Гриневич.

Голова Комітету ВР з питань науки і освіти зауважила, що необхідно колегіально узгодити терміни по трьом фазам імплементації закону "Про вищу освіту".

"Зараз іде розробка нормативно-правової бази, також, необхідно усвідомити, що повинні зробити вищі навчальні заклади під час цього періоду? Які саме позиції законодавства вони можуть втілювати в життя вже зараз? Яким є термін внесення змін до статутів ВНЗ, відповідно до напрацьованої нормативно - правової бази? І того, що вищі навчальні заклади можуть робити вже зараз, і що не суперечить чинному законодавству?", - наголосила Гриневич.

За її словами, при обговореннях імплементації закону виявляється значна кількість нормативно-правових підзаконних актів, що були прийняті в попередні періоди, які сьогодні напряму суперечать букві нового закону "Про вищу освіту". Тому, ще однією дуже важливою роботою для Міністерства освіти і науки є скасування актів, які суперечать новому закону "Про вищу освіту".

"Наш Закон запроваджує визнані у світі академічні стандарти і вартості: академічну свободу викладачів і студентів, автономію, підзвітність за результати праці і створення систем внутрішнього і зовнішнього забезпечення якості вищої освіти. Нам необхідно зрозуміти, які ми повинні створити реальні механізми для підвищення якості вищої освіти в межах повноважень і відповідальності закладених у законі", - підкреслила голова профільного парламентського комітету Лілія Гриневич, звертаючись до керівників вищих навчальних закладів України.

Освіта.ua
16.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
меритолість
Вже зараз можна назвати ВНЗ які "найбільш готові": Києво-Могилянка та Політехніка Київська. Закони концентрації бізнесу змушують великі і центральні (можна й не великі), включитись в боротьбу за людські розуми та бюджетні кошти. Тут вони відіб’ють всяких в їх розуміння "шавок" від корита, і "запанують і ми браття у своїй сторонці". Звичайно, Великі корови з’їдять Худих биків. А реформатори підуть далі пубдрити мізки - хто у владу далі, хто ректором організується, полишивши розгрібати Авгієві конюшні комусь іншому.
Светлана
Короче, ясно одно, нарушаются наши Конституционные права! Великие комбинаторы сменили старых комбинаторов и сегодня издеваются над нашими детьми в угоду коммерции и госзаказу. Не было ни единого года, чтобы не переписывали условия вступления -Это уже преступление против детей и народа в целом, потому что на этом процессе только чиновники наживаются , а дети страдают. Пользы же нет никакой!
революція гідності?
Для Светлана: А это потому, что каждое новое думает, что оно лучше старого. Что у него, нового, лучше кумекает мозг, больше извилин напрячься, настрочить новые школьные программки, обессмертить себя, бездарного, в истории образования. Они, новые, думают, что это под их чутким руководством мы войдем в счастливую жизнь. Ведь это они - светлые головы нашей с вами современности.
Коментувати
OH
Прокинулася, а чого не прислухалася до наших пропозицій?! Культура закладу - про що йде мова? Закон нікудишній (Табачника не має, а діло його живе!)
семерочний
по при безконечні само-мантри "інноваційність Закону" він виявився не готовим до впровадження. Лише зараз готуються підзаконні документи!? А до того не могли? а байка про "академічну свободу викладачів" не варта й тих пару гривників, що їм припадає. тут на конференцію "за свій рахунок", папір, поштові витрати і т. п. а вони співають солов’ями!
Задовбальський
Для семерочний: Однозначно підтримую люстрацію і для ректорів! Зокрема в Мукачівському державному університеті з призначенням нової ректорки зз-а підтримки Міністра Квіта С, та нардепа Балоги В.(завдяки адмінресурсу здобула перемогу в 20 голосів на так званих "чесних та прозорих" виборах) дипломи просто клепають, а ще нова ректорка запросила собі в заступники людей невідомих колективу та з сумнівною репутацією, невідомо з яким послужним списком, колишніх бюрократів-пенсіонерів, колишніх прокурорів-хабарників, екс-секретарьок нардепів та усіх тих, хто жодного дня не мали відношення до ВНЗ, без відповідного досвіду, проте за рекомендаціями братів Балогів. Вони усі разом із ректором МДУ підлягають люстрації з поясненням чому саме в цьому вузі отримали теплі місця всі ті, яких попросили свого часу з останніх місць роботи. Невже в колективі МДУне знайшлося достойних працівників, яких знають у колективі з позитивної сторони, заняти відповідні посади? Для даного внз спасіння-це приєднання до...
Коментувати