Квіт: Новий закон розширює автономію ВНЗ

За словами міністра, імплементація закону "Про вищу освіту" буде складнішою, ніж його розробка і прийняття

Квіт: Новий закон розширює автономію ВНЗ

Імплементація закону "Про вищу освіту" буде більш складнішим завданням, аніж його розробка та прийняття. Про це сказав міністр освіти і науки під час круглого столу щодо імплементації нового закону, що відбувся за участю представників провідних українських університетів.

Сергій Квіт наголосив на тому, що реальна автономія вищих навчальних закладів, зокрема, фінансова, потребує внесення змін до низки нормативних актів.

Насамперед, йдеться про коригування Бюджетного кодексу в частині можливостей вищих навчальних закладів самостійно розпоряджатися заробленими коштами та відкривати свої рахунки в банках. Лобіювання цієї норми, на переконання учасників круглого столу, буде важкою.

Представники вищих навчальних закладів також визнали, що однією з ключових загроз реалізації реформи вищої школи, є консерватизм, притаманний академічному середовищу. І хоча багато норм закону мають пряму дію, проте, за словами міністра освіти і науки, освітяни не поспішають ними користуватися і вимагають, аби Міносвіти давало відповідні роз’яснення.

Учасники круглого столу дійшли згоди, що українським університетам потрібно координувати свої зусилля, ділитися досвідом та повідомляти про проблеми. З цією метою створено веб-сайт osvita.gov.ua, що присвячений реалізації реформ та покращенню кооперації між різними установами.

Реформаторський закон розширює університетську автономію через передачу повноважень від Міністерства освіти і науки до ВНЗ. "Нам потрібен зворотній зв’язок, щоб знати, що працює, а що ні", – зазначив Сергій Квіт.

Учасники круглого столу також наголосили, що прозорість та допомога ЗМІ відіграють важливу роль у трансформації системи освіти.

"Медіа – це дуже важливо, нам треба відкрито обговорювати зміни", – заявив проректор Українського католицького університету Тарас Добко. Має бути державний контроль за тим, щоб закон виконувався, і реформи робилися в європейському напрямку.

У свою чергу президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики Тарас Фініков додав, що новий закон – це великий крок вперед на шляху України до європейських стандартів. Він зазначив, що закон вводить чимало норм, які вже давно запроваджені у європейському освітньому полі.


07.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
kwito-slius
Хіба що автономія ректорів - вічних і незмінних. Не озброєним оком видно - це їх замовлення. З чим і себе вітаємо: маразм буде міцніти, наука симулюватись, викладач - дебілізуватись. А студенти: а) мудрі за кордон б) ті що залишаться - асімілюються з Системою
DOCENT
Семінар "Автономія та відповідальність ВНЗ" http://www.youtube.com/watch?v=J7h1i3sikSk#t=13018