Виші самі оберуть, як організувати навчальний процес

Згідно з новим законом, ВНЗ самі вирішують питання щодо організації навчального процесу

Виші самі оберуть, як організувати навчальний процес

Перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун висловила переконання, що кредитно-модульну систему організації навчального процесу у вищих навчальних закладах потрібно було скасувати. Відповідний коментар вона надала у своєму Facebook.

"Давно треба було її скасувати. І от сьогодні ми це зробили", - зазначає Совсун.

Також вона повідомила, що зараз погоджується питання щодо скасування декількох постанов Кабінету Міністрів, які суперечать новому закону "Про вищу освіту".

"Згідно з новим законом про вищу освіту, університети самі вирішують питання щодо організації навчального процесу. Хто хоче лишитись на кредитно-модульній - може лишатись, хто хоче переходити - може сам обирати час і формат переходу", - повідомила Інна Совсун.

"Кількість коментарів на тему "і як нам тепер працювати" якось дуже засмучує - всі так хотіли автономії, а тепер бояться брати відповідальність за організацію навчального процесу?....", - зазначає перший заступник міністра освіти і науки, коментуючи рішення МОН про скасування кредитно-модульної системи організації навчального процесу у вищих навчальних закладах.

Освіта.ua
18.09.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр Федьков
Панове меністерці, автономія університетів не означає відсутність освітньої політики (те, що ви зараз пропонуєте). Елементарні переведення студентів однієї спеціальності з вишу в виш в Україні перетвориться на суцільну проблему (про мобільність студентів і можливість продовжувати освіту в Європі - взагалі мовчу). Європейські підходи до системи вищої освіти передбачають певну уніфікацію (стандарти освіти - ОПП, ОКХ, навчальні плани та програми, система оцінювання знань...) В Україні - суцільне середньовіччя; що не виш - то своя система. Міністрерство самоусунулося від проведення освітньої політики, і в цьому сенсі С. Квіт є достойним продовжувачем справи попередників.
eoxL
чи пані повідомила про своє геніальне рішення універам Європи, які вчаться за кредитно-модульною системою реально? ох ці реформатори без досвіду, знань, навичок та вмінь!
eoxL
Хай пані не дурить, не "ви самі хотіли автономії", а її просто замовили ректори, яким надокучили неофіційні платежі у МОН. Вони "купили" закон, як колись рішення Конституційного суду щодо граничного віку або щодо норми про два терміни на посаді. Як організувати навчальний процес "вибере" одна особа ректор.
Речник
Поки не має Квіта Совсун придумала новий іспит ВНЗ і сама кинула все на призволяще- поїхала закордон у відпустку... Оце і є нова влада!
segetij
і як то в європі про це не знали й продовжують користуватись кредитно-модульною системою. хоча те що було в нас - гібрид совка і адмінтупості. тепер ще більш очевидно - за новий закон заплатили барони від освітию