Держзамовлення отримають лише найкращі виші, - прем’єр

З наступного року вищі навчальні заклади боротимуться за ресурси, які держава виділяє на освіту

Держзамовлення отримають лише найкращі виші, - прем’єр

Найближчим часом буде змінено механізм забезпечення якості освіти. Державне замовлення буде розподілятися між тими вищими навчальними закладами, що дають якісну освіту. Про це повідомив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на робочій нараді з керівниками вищих навчальних закладів щодо імплементації Закону "Про вищу освіту".

"Державне замовлення буде йти тільки на ті вищі навчальні заклади, які дають якісну освіту. Іншими шляхами ми не вирішимо проблему, як забезпечити якість освіти і зменшити кількість вузів, які є неефективними і видають папірці під назвою "диплом", - підкреслив Глава Уряду.

За словами Арсенія Яценюка, який також є одним із розробників нового закону, наступного року почне працювати Агентство забезпечення якості освіти. Прем’єр зазначив, що через це Агенство керівники ВНЗ "будуть боротися за значні ресурси, які держава виділяє на освіту".

Він також повідомив, що до парламенту буде внесений законопроект про єдиний стипендійний фонд.

"Стипендії потрібно платити тим, кому треба платити. Стипендія – це не соціальна пільга – це стимул. Наша пропозиція – створити єдиний стипендійний фонд і прийняти рішення про те, яким чином, кому і на яких підставах виплачувати стипендії", - зазначив глава уряду.

Яценюк підкреслив, що для того, аби забезпечити якісну вищу освіту, "випускника треба підготувати в дошкільній і середній школі".

"Закон про освіту як таку, дошкільна, середня і професійно-технічна освіта – це фундамент для якісного приміщення, яке називається "вища освіта". А як немає фундаменту – це картковий будинок", - зауважив прем’єр.

"На вас дивляться мільйони. Два мільйони студентів навчаються у вищих навчальних закладах. Від того, як ви думаєте, яку позицію ви займете, залежить майбутнє країни. Прошу, щоб разом із вами, усвідомлюючи свою відповідальність, ми зробили все, аби українське майбутнє, українська молодь, отримали належну, якісну і потужну освіту. У нас є все для цього. Основне – воля і бажання, яких нам також не відбавляти", - сказав прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, звертаючись до керівників вищих навчальних закладів.

Освіта.ua
06.09.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ігуана
А які ВНЗ найкращі - ті що мали "центральне положення", були "монополістами" або мали "доступ до бюджету". А тепер це все інтегровано узаконять. А решті - дулю з маком.
Капаліка
Потрібно реєструвати абітурієнтів за галузями знань під час реєстрації на ЗНО. ЗНО повинно бути обов’язковим з результатами дійсними протягом року. За результатами ЗНО та залежно від кількості виділених КМУ місць видавати абітурієнту сертифікат на бюджетне компенсування % або суми, яка покриє всю або частину вартості навчання за певним фахом в залежності від результатів ЗНО. Абітурієнт сам потім обере куди подати документи. У ВНЗ сума бюджетних місць буде обмежена ліцензією, в разі конкурсу можливі додаткові іспити. Псевдовиші самі вимруть через кілька років. У студента буде можливість для мобільності - закрив семестр, переводься зі своїм місцем в інший ВНЗ (де освіта краще, який зручніше, де хабарів немає і т.д.). Самий прозорий і зрозумілий механізм без ручного керування. Відпаде потреба здавати запасні ЗНО. Так само можна регулювати і далі - здав сесію нижче певного балу - залишайся без стипендії, здав ще гірше - отримаєш не 100% компенсації, а менше.
Преподаватель
Рейтинги - тоже ручное управление! Распределение го заказа - тоже ручное управление! Не стройте иллюзий ! Главное другое - закон ввел столько бюрократических схем, что мы еще долго в них разбираться будем и не сразу правду найдем!
Myroslav
Де ви бачите корупцію? Що держзамовлення віддаватимуть вузам, які найвище в міжнародних незалежних рейтингах? Чи в тому, що критерії для отримання стипендії будуть єдині для усіх вузів?
777
Для Myroslav: Ооо! Как вы живете со своим мозгом... а можете предположить, что вузам для того чтобы быть повыше в рейтингах прийдется отстегивать. И все будут за - потому что со снижениям кол-ва студентов будет урезание штата преподавателей(!!!) и не только, далее тянется такая длинная цепочка проблем, что лучше их "предотвратить". Насчет стипендий - это утопия, никто на деле исполнять нечего не будет..а жаль.
888
Ну ці схеми були при злочинній владі. тепер чесна влада і все поміняється на 360 градусів
777
Для 888: где вы только такие деревянные беретесь...
Коментувати
Ивон
Еще одна схема для коррупции...
777
Для Ивон: Согласна, хотя только что по новостям на канеле Украина, Яценюк сказал, что это борьба с корупцией))) Люди, раскройте наконец глаза и посмотрите что делае наша власть. Бардак и кровопролитие.
Nata
А что такого очень плохого в новом законе? Не следует увлекаться общими фразами, давайте говорить предметно
Коментувати