Osvita.ua Вища освіта Реформа вищої освіти Спроби прийняти закон тривали понад 5 років
Спроби прийняти закон тривали понад 5 років

1 липня 2014 року, Верховна Рада України ухвалила Закон «Про вищу освіту» №1187-2

Спроби прийняти закон тривали понад 5 років

Спроби прийняти закон тривали понад 5 років. За ці роки законопроект став більш виваженим і системним, відзначила голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич, виступаючи у Парламенті.

Гриневич зазначає, що остання його редакція пройшла широке громадське обговорення і Комітет спромігся досягнути консенсусу у тисячах пропозицій від академічного середовища, роботодавців й студентства.

«Ми отримали шанс відкрити новий етап у розвитку вищої освіти України. В Угоді про Асоціацію у розділі «Вища освіта» саме входження до європейського освітнього простору і забезпечення механізмів долучення до Болонського процесу є вимогою для України. Україна обрала свій шлях – підписала угоду про Асоціацію, і прийняття цього закону є запровадженням дієвих механізмів для входження України в європейський освітній простір», – наголосила народний депутат.

Так, закон встановлює основні правові, організаційні, фінансові засади функціонування системи вищої освіти, створює умови для посилення співпраці державних органів і бізнесу з вищими навчальними закладами на принципах автономії вищих навчальних закладів, поєднання освіти з наукою та виробництвом з метою підготовки конкурентоспроможного людського капіталу для високотехнологічного та інноваційного розвитку країни, самореалізації особистості, забезпечення потреб суспільства, ринку праці та держави у кваліфікованих фахівцях.

Освіта.ua
02.07.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Kostik
Стає лячно, коли починаю думати про те, скільки буде спроб цей закон увести в дію...

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!