Osvita.ua Вища освіта Реформа вищої освіти Студенти нагадали депутатам про реформу вищої освіти
Студенти нагадали депутатам про реформу вищої освіти

Активісти вимагають від депутатів прийняти законопроект "Про вищу освіту" до парламентських канікул

Студенти нагадали депутатам про реформу вищої освіти

5 червня студенти та активісти прийшли під Верховну Раду з вимогою до депутатів прийняти законопроект "Про вищу освіту" 1187-2 до того, як парламент піде на канікули.

За словами організаторів акції, минуло більше місяця з часу, коли законопроект 1187-2 був прийнятий за основу. З тих пір його доопрацювали та внесли необхідні правки, тож 1187-2 готовий до другого читання.

Під час мітингу активісти наголосили, що боротьба за реформу вищої освіти триває з 2010 року. Викладачі, студенти, активісти та уся освітянська громада ще ніколи не були так близько до вирішального кроку.

Окремо студенти звернулись до голів фракції та депутатських груп з вимогою забезпечити присутність депутатів у сесійній залі під час розгляду законопроекту 1187-2.

На думку активістів, реформа вищої освіти докорінно змінить обличчя українських університетів. Законопроект знизить навчальне навантаження як студентів, так і викладачів, дозволить студентам обирати щонайменше 25% дисциплін, збільшить їх мобільність та можливості для академічного обміну, дозволить так званий перехресний вступ, реформує аспірантуру, закріпить зв'язок роботодавців та вищої освіти, підвищить її якість та збільшить прозорість у цій сфері.

"Усі ці зміни мають розпочатись вже зараз, тож студенти нагадують депутатам про законопроект та необхідність прийняти його до парламентських канікул", - зазначив експерт Центру дослідження суспільства Єгор Стадний.

Як відомо, 16 травня 2014 року в рамках засідання парламентського Комітету з питань науки та освіти відбулось обговорення пропозицій та поправок до законопроекту, після чого комітет рекомендував парламенту законопроект до другого читання.

Освіта.ua
05.06.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
DOCENT
1) Голосування законопроекту «Про вищу освіту» у другому читанні заплановано на 19 червня. Минулого тижня відбувались останні погодження позицій з Мінфіном. https://www.facebook.com/inna.sovsun/posts/10154288941430341
Капаліка
Дратує спам від ВНТУ під кожною новиною. Невже у поважного ВНЗ (з сильною теоретичною підготовкою, принаймні у сфері ІТ) немає хоча-б однієї людини, яка б розробила стратегію просування освітньої послуги в інтернеті? Грубо і непрофесійно, в такому вигляді більше виглядає як антиреклама...
Andrii Shkliaruk
Вступайте у ВНТУ на спеціальність «Управління інформаційною безпекою», якісне навчання, гарні викладачі, всі умови для розвитку у напрямку ІТ. По всім питанням пишіть в приват, або на мило abcz@mail.ua. Буду радий відповісти!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!