Студенти нагадали депутатам про реформу вищої освіти

Активісти вимагають від депутатів прийняти законопроект "Про вищу освіту" до парламентських канікул

Студенти нагадали депутатам про реформу вищої освіти

5 червня студенти та активісти прийшли під Верховну Раду з вимогою до депутатів прийняти законопроект "Про вищу освіту" 1187-2 до того, як парламент піде на канікули.

За словами організаторів акції, минуло більше місяця з часу, коли законопроект 1187-2 був прийнятий за основу. З тих пір його доопрацювали та внесли необхідні правки, тож 1187-2 готовий до другого читання.

Під час мітингу активісти наголосили, що боротьба за реформу вищої освіти триває з 2010 року. Викладачі, студенти, активісти та уся освітянська громада ще ніколи не були так близько до вирішального кроку.

Окремо студенти звернулись до голів фракції та депутатських груп з вимогою забезпечити присутність депутатів у сесійній залі під час розгляду законопроекту 1187-2.

На думку активістів, реформа вищої освіти докорінно змінить обличчя українських університетів. Законопроект знизить навчальне навантаження як студентів, так і викладачів, дозволить студентам обирати щонайменше 25% дисциплін, збільшить їх мобільність та можливості для академічного обміну, дозволить так званий перехресний вступ, реформує аспірантуру, закріпить зв'язок роботодавців та вищої освіти, підвищить її якість та збільшить прозорість у цій сфері.

"Усі ці зміни мають розпочатись вже зараз, тож студенти нагадують депутатам про законопроект та необхідність прийняти його до парламентських канікул", - зазначив експерт Центру дослідження суспільства Єгор Стадний.

Як відомо, 16 травня 2014 року в рамках засідання парламентського Комітету з питань науки та освіти відбулось обговорення пропозицій та поправок до законопроекту, після чого комітет рекомендував парламенту законопроект до другого читання.

Освіта.ua
05.06.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
DOCENT
1) Голосування законопроекту «Про вищу освіту» у другому читанні заплановано на 19 червня. Минулого тижня відбувались останні погодження позицій з Мінфіном. https://www.facebook.com/inna.sovsun/posts/10154288941430341
Капаліка
Дратує спам від ВНТУ під кожною новиною. Невже у поважного ВНЗ (з сильною теоретичною підготовкою, принаймні у сфері ІТ) немає хоча-б однієї людини, яка б розробила стратегію просування освітньої послуги в інтернеті? Грубо і непрофесійно, в такому вигляді більше виглядає як антиреклама...
Andrii Shkliaruk
Вступайте у ВНТУ на спеціальність «Управління інформаційною безпекою», якісне навчання, гарні викладачі, всі умови для розвитку у напрямку ІТ. По всім питанням пишіть в приват, або на мило abcz@mail.ua. Буду радий відповісти!