Вища освіта потребує реформ, - студенти

Студентські лідери закликали депутатів підтримати законопроект "Про вищу освіту" групи Згуровського

Вища освіта потребує реформ, - студенти

Українською асоціацією студентського самоврядування проведено круглий стіл "Студентський погляд на законодавчі реформи у сфері вищої освіти України", що зібрав більше 60 лідерів студентського самоврядування та студентських організацій з усієї держави. Про це повідомили у прес-службі УАСС.

Учасники обговорили зареєстровані у парламенті законопроекти "Про вищу освіту" та пропозиції до них, сформовані під час регіональних студентських круглих столів, що відбулися протягом травня-червня поточного року.

Студенти відмітили чисельні проблеми в системі вищої освіти, зокрема хабарництво, низьку якість підготовки фахівців та централізацію системи управління вищою освітою, що унеможливлює вплив на освітній процес вищих навчальних закладів, студентів та роботодавців.

За результатами обговорення українські студентські лідери підтримали позицію Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради й визначили проект Закону "Про вищу освіту"№ 1187-2, як такий що має бути прийнятий парламентом. Законопроект був розроблений робочою групою під керівництвом ректора Національного технічного університету "КПІ" Михайла Згуровського.

"Законопроект групи Згуровського найбільш збалансовано включив інтереси всіх зацікавлених сторін. В роботі групи було розглянуто більше 5 тисяч пропозицій від 120 інституцій, зокрема: вищих навчальних закладів, академій наук, організацій роботодавців, студентських та молодіжних організацій, різних міністерств", - зазначила президент Української асоціації студентського самоврядування Єлизавета Щепетильникова.

Учасники наголосили, що сьогодні реформа вищої освіти потребує впровадження принципів Болонського процесу та найкращих європейських практик в галузі. Актуальною залишається потреба розширення автономії ВНЗ, зокрема в сфері формування змісту освіти та включення представників студентського самоврядування та роботодавців до органів з розробки навчальних програм.

"Законопроект групи Згуровського ставить в основу освітнього процесу якість вищої освіти, яка сьогодні є критично необхідною. Саме якісна вища освіта надасть можливість випускникам вишів стати більш конкурентоспроможними на ринку праці, вищим навчальним закладам затребуваними серед абітурієнтів, як з України, так і з закордону, країна отримає високоосвічених громадян, які розвиватимуть економіку, науку та інновації", - підкреслив голова експертного департаменту УАСС Олександр Смирнов.

Студенти висловили пропозиції спрямовані на підвищення якості вищої освіти, серед яких: встановлення на рівні закону граничних норм навантаження студентів та викладачів університетів; підвищення співпраці вишів та роботодавців; включення представників студентського самоврядування до органів та комісій ВНЗ, метою котрих є розширення співпраці вишів та роботодавців, організація практик та стажувань студентів; віднесення до повноважень ВНЗ створення умов для розвитку приватного підприємництва серед студентів, а також надання студентам можливості навчання за індивідуальним планом у випадку відкриття власної справи.

З метою зменшення випадків хабарництва та плагіату у вищій школі учасники запропонували визначити форми проведення вступних іспитів для здобуття освітнього рівня "магістр", зокрема у формі тестування, з метою уникнення розвитку системи усних іспитів, а також надати широкого застосування системам перевірки робіт на плагіат, що вже практикується в деяких ВНЗ України.

Розроблені під час обговорення пропозиції будуть передані до парламентського комітету з питань науки і освіти. Лідери студентського руху закликали народних депутатів підтримати законопроект "Про вищу освіту" № 1187-2.

Освіта.ua
17.09.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів