Виші видаватимуть європейські додатки до диплому

З 2014 року всі випускники українських ВНЗ отримуватимуть додаток до диплома європейського зразка

Виші видаватимуть європейські додатки до диплому

4 вересня 2013 року на засіданні Уряду прийнято постанову КМУ "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 листопада 1997 р. № 1260", якою затверджено зразок додатку до диплома європейського зразка (DIPLOMA SUPPLEMENT).

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

Додаток нового зразка буде обов'язковим документом до всіх дипломів про вищу освіту та надрукований українською та англійською мовами.

Метою нового освітнього документу є надання достатньої незалежної інформації для покращення міжнародної "прозорості" та справедливого академічного і професійного визнання кваліфікацій (дипломів, ступенів, сертифікатів тощо).

DIPLOMA SUPPLEMENT є одним з ключових документів "Europass" - узгодженої системи функціонування служби пошуку роботи і місця навчання в європейських країнах, а також єдиного формату супроводжуючих цей процес документів.

У Міністерстві освіти зазначають, що новий додаток до диплома надає можливість об'єктивної оцінки кваліфікації (ступеня) освіти, здобутої випускником вищого навчального закладу. Він містить розширену інформацію про отриману кваліфікацію та навчальні досягнення випускника ВНЗ, необхідну для забезпечення міжнародної зрозумілості та визнання отриманого випускником диплома про вищу освіту.

Додаток до диплома є обов'язковим документом у переважній більшості країн Болонського процесу і видається разом із дипломом про вищу освіту. Більшість країн без цього додатка взагалі не визнають дипломи про вищу освіту.

Наявність додатку сприятиме підвищенню конкурентоздатності та мобільності випускника українського вищого навчального закладу як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках працевлаштування.

Постанова КМУ "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 листопада 1997 р. № 1260" щодо запровадження додатку до диплома європейського зразка (DIPLOMA SUPPLEMENT) набере чинності з 1 січня 2014 року.

Освіта.ua
06.09.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
АССА
Тільки Україна!!! тільки український!!!!
Гриша
Ох и хрень этот додаток! На кой ляд он нужон? Наших випускников в Ойропе по специальности берут тока после подтверждения диплома. Может луче с Ойропой договориться что би диплом признавал, а не кошмарить вузы и наэтом рубить бабло Инфоресурсу? Кстати чье это придприятие? Не кислый "бизнес" 8 страниц за 100 гривасов.
Роман
Уважаемые комментаторы. Я во многом согласен с написанным, но прежде чем что-то комментировать потрудитесь ознакомиться с текстом исходного документа (кстати, авторам статьи тоже не мешало бы сначала читать, а потом писать). В наказе ничего не говориться об обязательной выдачи этих додатков. В нем говорится лишь о принятии формы додатка для дипломов младших специалистов. Но вот если примут новую редакцию Закона о высшем образовании, тогда универы повесятся
Анатолій
Для Роман: "В наказе ничего не говориться об обязательной выдачи этих додатков")))) Ви очевидно зовсім не знайомі з самим процесом видачі документів про освіту. Раніше вуз щорічно, за місяць-півтора до випуску закуповував у ДП "Інфоресурс" бланки додатка до диплому про вищу освіту. Ці бланки потім заповнювали в університеті. З 1 січня 2014 р. ДП "Інфоресурс" припинить виробництво бланків старого зразка, оскільки вступить в дію постанова КМУ. Видавати всім випускникам документи про освіту вуз зобов’язаний! Більше того, є нормативні документи, де наголошується на персональній відповідальності ректора за своєчасність видачі. І якщо видати дипломи, а не дати додатка, то як мінімум міністр вижене ректора з роботи.
Коментувати
Кіра
Кто будет оплачивать данное удовольствие???В некоторых ВУЗах стоимость этого документа достигает 680 грн.!!!Вы считаете, что каждый студент ДОЛЖЕН заплатить за эту бумажку деньги????Зачем!Или Министерство оплатит???
Роман
Для Кіра: Вы либо обманываете либо не в курсе. Додаток стоит около 105 грн. Вузы не имеют права барть за них больше.
Анатолій
Може бути. 103 грн. 20 коп. - це та сума, яку ВНЗ перераховує до ПД "Інфоресурс" за те, що вони отримають з університету електронною поштою готове електронне замовлення і роздрукують його на спеціальному папері. Тобто 103 грн - та сума, яку ми платимо за роздруковку 8 аркушів А4! Цілком правильно буде, якщо бухгалтерія університету додасть до калькуляції університетських затрат проїзд працівника до м. Києва, працю з набору замовлення, послуги кваліфікованого перекладача і т.д. Чи Ви пропонуєте зобов’язати професора кафедри англійської мови безкоштовно перекласти Вам додаток на англійську?)))))))))))))))) Не смішіть своїм "не имеют права барть за них больше"))))))))))))
Коментувати
Іван
Система вищої освіти України на 98 відсотків не готова видавати ці документи, тому що у вищій освіті не проведено реформ відповідно до вимог Болонського процесу...При таких темпах реформування, хіба десь у 2020 році можна буде видавати додаток до диплома європейського зразка, а так це буде просто нікому не зрозумілий і непрозорий національний папірець.
Галина Снігур
Для Іван: Ідея сама по собі, ніби і гарна, але краще булоб, якби влада попрацювала над тим, щоб ці розумні молоді голови та працьовиті руки спрямувати на відродження власної держави, а не апріорі виганяти їх у світи.
Коментувати
Зу
Замечательно. не во всех ВНЗ есть АСУ, а вручную это тот ещё головняк будет